Avid Juicy- Elixir

eRay.Akdeniz

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar avid Juicy5 ve Elixir 5 kullananlar arasındaki farklardan ve önerilerden bahsedebilir mi? Teşekkürler...

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Juicy'ler eski model, tasarım, Elixir'ler daha yeni. Juicy'lerde pad değiştirmek zor, Elixir'lerde çok basit. Juicy'lerde adjustment dediğimiz piston ve hidrolik konum/seviye ayarlamaları yok, Elixir'lerde kısmen var. Kullanılan yağ tipleri farkılı, 4.0 ve 5.1.(Rakam yükseldikçe kaynama noktası artar, yani daha yüksek performans verir, hava yapma ihtimali düşer) Genel itibari ile Elixir üst modeldir Juicy'ye göre. Bence ikisinden biri tercih edilecekse Elixir edilmeli, ya da alternatif varsa Shimano veya paraya bir kere kıyayım tam kıyayım derseniz Hope Tech'in modellerine göz atabilirsiniz...

eRay.Akdeniz

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Specialized
Paraya kıyamıyorum şu aralar :D Ama Elixir 5, benim BR-M446'lardan iyidir sonuçta. Yorumunuz için teşekkürler.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Rica ederim. Bende de br-m446 var ama şehir içinde kullanılacaksa bisiklet ne kadar gerekli bu seviye fark tartışma konusudur. Yani ben genelde şehir içinde kullanıyorum hayli hayli yetiyor. Yaklaşık bu frenlerle 1500 km. yol yaptım, daha padler yarıya inmemiş ve performansı çok iyi. Hope tech falan dağ bayır dinlemeyen çılgınlar için aslında...

eRay.Akdeniz

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Specialized
Evet çok haklısınız. Şehir içinde kullanıyorum aslın performansından da memnunum. Daha 223 km yol yaptım. Ama ileriki zamanlarda değiştirmem gerekirse kendime bir hedef belirlemek için sormuştum.