Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

avid juicy 7 alıcam ama?

Konu, 'Frenler' kısmında ergin tarafından paylaşıldı.

1. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    avid juicy seven alıcam ama bir sorun var.daha öncede dile getiriştim ve Center lock rotor takabileceğim söylenmişti.peki her Center lock rotor bu parçaya uyar mı?

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Zaten her CenterLock rotor Shimano tarafından üretiliyor (en azından ülkemizdekiler). Bu nedenle tümü standart ölçülerde üretiliyorlar.
    Ancak 2007 XTR rotorlarda bir istisna söz konusu. O da rotorların iç kısmındaki aluminyum parçanın kalın olması. Bu parça başka marka disklerle kullanılırken bazen kalipere veya balatanın uzantılarına vs çarpma gibi sorunlar yaşatabiliyor. Onun dışında problem yok...

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  3. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    yani deore rotor kullanabilirim dimi abi.neden deore diceksin.ilerde jant setin değişecek vidalı olacak o yüzden kendi rotorunu saklıcam yakın zamanda dönüş yapıcam!!

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Kullanırsın. Zaten hepsinin kalınlığı, çapı vs aynı.
    Bu arada bir frenle, başka bir frenin rotorunu kullanmak her ne kadar mümkünse, sorun çıkarmıyor gibi görünse de en iyi performansı kendi rotoru ile alınır ;)
    Bunun da altını çizmek gerek...

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  5. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Sanki cizik gibi zaten:p

Özgür! ve BuRroM bunu beğendi.
  6. Ali BS

Ali BS Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle hidrolik fren konusunda güzel bir secim :in: Halil'in söylediğine katılıyorum performans daha önemli mümkün olduğunca kendi rotor larını kullanmanı tavsiye ederim ufak tefek rahatsız edici sıkıntılar olabiliyor,cevirici adaptör ile kullanıldığını biliyorum ama ne derece sağlıklı iyi bir araştırmak gerekir, zira ülkemizde 6 vida göbek bulmak da sorun (deore bile bulmak zor sadece 36 delik) kendi imkanlarımla yurtdışından getirttim kendi rotorlarıyla kullanıyorum şuan en ufak bir problem yok :)

7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Artık DT Swiss marka 6 vida göbekler rahatlıkla bulunabiliyor diye biliyorum, umarım yanılmıyorumdur.

8. Ali BS

Ali BS Aktif Üye

Seviye:
    Eğer öyle ise güzel haber 1 ay kadar önce sıkıntı yaşadığımda sormadığım yer kalmadı o dönem de Aslı bisiklet geliceğini söylemişti ama son durum nedir bilemiyorum ayrıca fiyat faktörünü de unutmamak gerek ;)

9. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    DT'nin ürünleri geldi. Hatta ben 2 hafta önce çemberlerini aldım (DT Swiss XR 4,1 D). Seramik göbekleri de geldi :) Yaklaşık satış fiyatı 1000 dolar ;)
    6 vida göbekler için ise bayilere müracaat gerek ;)

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    avid 7 frenleri ben kullandım
    Jantlarımın center louck olduıgundan xt ve xtr (2006) rotorlarını kullandım
    İyi verım aldım
    Sonra 6 vida uyumlu mavic sl jant seti aldım
    Orjinal kendi rotorlarını taktım
    Halılın dedıgı gıbı kendı rotorlarından daha ıyı performans aldım...

11. jankat

jankat Aktif Üye

Seviye:
    bende juicy 7 kullanıyorum ve rotorlarım geçen senenin xtr rotoru.avidin orjinal rotorunuda kullandım. ikisi arasında bence fark yok.

12. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar tekrardan konu açmıyım dedim ,burdan bana da yardımcı olursanız sevinirim.Antalya'da olduğum için bisiklet parçalarını canlı inceleyemiyorum,telefon görüşmeleri ve internetten bilgilerle idare ediyorum,internetteki mağazlarında çok ayrıntılı bilgiler vermemesinden dolayı sıkıntı çekiyorum ,bu da ayrı bi konu!
    Şimdi ben bisikletime yeni bir jant seti toplamayı ve hidrolik disk frene geçmeyi planlıyorum.
    1-örneğin internnette bir mağazada disk fren seti diyo bir markanın ,set derken bunların içine ne giriyo? rotor,fren kolları falan bunun içindemi yoksa ayrımı alınıyo?bir mağazada xt disk fren takımı 210 dolar,diğer bir mağazada 600 küsür ytl,heralde 210 dolar olan yerde fren kolları dahil değil.
    yani kafa karıştırıyo bu bilgiler:(
    neyse baya uzun oldu kısaca şunu soruyum;
    fren setinde avid jucy 7 mi,shimano xt'mi?....(xt alınca dual kontrol vites ve fren kollarıda olmuş oluyo)
    jant setide :xt göbek, DT Swiss XR 4.2veyaDT Swiss X 455 Disc jant,teller dt swiss revo...
    nasıl olur arkadaşlar ,yorumlarınızı bekliyorum....

Şunu sormayı unutmuşum ;shimano xt disk fren seti dual kollarıyla 600 ytl rotorlar hariç galiba.peki sadece buna 600 ytl vermektense shimano xt set almak daha mantıklı değilmi içinde herşey var a'dan z'ye...onun fiyatıda 1300 ytl.yanlış mı düşünüyorum?

13. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Yetkin set kelimesi kafa karıştırabiliyor. Mesela bazen XTR fren setine rotorlar dahil olmayabiliyor. Kimi zaman da ön arka kaliper set oluyor ama fren kolları yok vs... Bunu firmaya telefon açıp sorman lazım.
    Fren karşılaştırmanda bence Juicy 7
    Jant setinde de 4.1D de alabilirsin.

Yetkin Şahin bunu beğendi.
  14. Yetkin Şahin

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Evet haklısın Halil,teşekkür ederim.Sen mesaj yazarken düzeltme yapmışım galiba son bölümde yazdıklarım için ne diyosun?
    4.1D 'i bende düşündüm ama ikisi arasında 50 euro ya yakın fark var,ama olabilirde belki düşünüyodum bende,iki model arasında ne fark var,birde bunlar tubeless 'e uyumlu mu?
    Bende avid düşünüyorum,çünkü ilerde sram'e geçmeyi düşünüyorum vites sisteminde onun için xt set içime sinmiyodu:)

15. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Yetkin o XT set V frenli olabilir... :)

4.1D ile 4.2D arasında 2 çemberde 50 gr var. Ben 4.1D aldım, keyfini sürüyorum. Herhangi birisi tubeless değil, her ikisi de kit ile çevrilebilir.
    Avid'le de çok güzel Shimano vites kullanırsın, onu dert etme bence;)

16. Yetkin Şahin

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hayır Halil deltabisikletin sitesinden baktım şimdi hidrolik disk frenli komple shimano set 1300 ytl,erdoğanlarbisiklette xt hidrolik disk fren seti dual kollarıyla 600 ytl.(erdoğanlardaki komple shimano set değil)

17. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Valla Yetkin düşündüğün zaman zaten geriye ön arka vites, ön arka göbek ve ayna kol kalıyor :) O nedenle pek de bir fiyat farkı yok aslında...
    Tabi komple setin daha ucuz olması da beklenen bir durum

18. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    xt hidrolik setine okadar para verene kadar git avid 7 al derim yetkin abi..kaliperi,kolları ( kollar sadece fren kolu, xt'De dual control ;) aradaki tek fark bu ) rotorları ve kabloları xt hidrolikten daha ucuz...
    sana böyle diorum ama ben xt hidroliğe geçicem :D:D

19. jankat

jankat Aktif Üye

Seviye:
    avid juicy seven ın xt denbi farkıda fren kollarından padlerin rotora uzaklığını ayarlayabiliyorsun:in:

20. Yetkin Şahin

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben bir kaç firmayla konuştum, ,hepside 2008 avid modellerinin piayasaya çıkacağını söyledi,her firma farklı tarih verdi.sizce piyasaya ne zaman çıkar,bir de en önemlisi şu;2007 avid juicy 7 'yle 2008 modeller arasında ne farklar var biliyo muzunuz arkadaşlar?2008 almaya değer mi?