Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avid Juicy 5'i V fren ile değiştirme

Konu, 'Salcano' kısmında Tunahan_06 tarafından paylaşıldı.

1. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano NG 101 SRD bisikletimi alalı 3 hafta oldu fakat Juicy 5 arka frenlerim aldığımdan beri 2 sefer yolladım servise değiştirdiler fakat şimdi yine düzgün çalışmadı,balatarı sıktıktan sonra geri itmiyor,balatalar diski sıkmaya devam ediyor.Acaba salcano'dan buna eşdeğer bir v-fren ile değişim talep edersem kabul ederler mi? Bir de sizce buna eşdeğer v-fren hangisidir,Shimanoda ve Avid'de?

2. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hidrolik disk frenlerin ayarlarını her bisikletçi beceremiyor malesef.. başka bir servise gitmeyi denediniz mi?
    http://www.salcano.com/servisler.aspx?dType=0&cityID=0
    bu linkten bulunduğunuz ildeki servislere bakın ve başka bir servisi deneyin derim. Yetkili servis olduğu halde hisrolik disk ayarını doğru dürüst yapamayan pek çok servis var piyasada. Kullandığınız fren de kötü bir fren değil zaten.. Disk fren kullanan insanların çoğu bu freni kullanıyor ve sorun yaşamayan çok fazla insan var...

3. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Edirne'de yaşıyorum ben,Servis olarak 3 tane de ilçede yer var fakat merkezdeki yer yapamadıktan sonra ; ilçelerdeki yalnızca tekerlek tamiri yaptığını tahmin ettiğim servislerin yapabileceğini hiç sanmıyorum.

4. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    olsun bence siz yine de bir deneyin, en azından Salcano' nun sitesinden bu bahsi geçen servislerin numaralarını alıp telefon açıp derdinizi anlatın. Hidrolik disk fren ayarlarını doğru dürüst yaptıramadığınızı anlatın. Ya da başka bir çözüm olarak motorsiklet servislerine de gidebilirsiniz. İyi bir motorsiklet servisi de sorununuzu çözebilir.(Suzuki, Honda, Yamaha gibi motorların yetkili servisleri) Malum motorsikletlerde de buna benzer fren sistemleri kullanıldığından dolayı size yardımcı olabilirler

5. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Servisleri aramamdan bir sonuç elde edemedim,Salcanoyu arayıp usta ile görüştüm değişim yapabileceklerini söyledi fakat ellerinde deore slx ve fren varmış ama onların da fren-vites kolları bir olduğu için benim Sramlarle uyumluluk göstermeyecek.Benim bunu onlara göndermemi onların da dışarıdan avid'in bir v-fren setini alıp bana göndermelerini teklif ettim,yarın bu konuyla ilgili döneceklerini söylediler.
    Peki Avid Juicy 5 ile eşdeğer bir fiyata denk gelen avid'in v fren takımı nedir,veya shimanonun?(deore hariç)