Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

avid juicy 3

Konu, 'Frenler' kısmında guneeymurat tarafından paylaşıldı.

1. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar selam ve saygılar herkese iyi forumlar danışmak istediğim konu 1_avid 3 kullanan arkadaşlar freni taktırdıktan kaç km yada kaç gün sonra tam performans aldınız
    2_juısy3 ün kolunda 2 adet alyan var (birbirine yakın iki alyan vida) bu vidalar ne ayarı için ?
    Yada konu hakkında paylaşmak istediğiniz bilgi varsa sevinirim
    Saygılar ve selamlar

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    kollardan biri fren kolunun uzaklık yakınlık ayarı diğeride kolu tutan pim i çıkarmak için açman gereken vida... Ama şimdi hangisi hangisidr tam hatırlamıyorum..

Frenin alışma durumu ise senin kullanım tarzına bağlı yani sert kullanıyorsan daha çabuk alışır sık fren yaptığın için... Ama en fazla 25-30 tane sağlam fren yaparsanız tam performansa çok çok yaklaşmış olursunuz...

3. Ali Niyazi Duman

Ali Niyazi Duman Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende sana bi soru sorsam güneysanat memnunmusun performansından avid 3ün? Bende disk frene geçiyorum yavaş yavaş göbekleri değiştirdim cumartesi günü. Geriye maliyeyi düzeltip frenleri almak kaldı muhtemelende avid 3 olacak o frenler merak ediyorum bende.

Öte yandanda disk frenin en kalitelisinden almıcaksan;tecrübesine güvendiğim bazı arkadaşlar hiç gerek olmadığını ve boşuna ağırlığa neden olacağını söylüyolar siz nedersiniz arkadaşlar?

4. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    Şimdi disk' in artılarını (ağarlık takıntınız yoksa :) ) biliyorsunuzdur ki ben çok kötü bir mekanik diskin bile çok artısını gördüm ki sonuçta juısy 3 hidrolik bir sistem frenleme performansı tabiki v frene göre iyidir ama hangi v bu tartışılır giriş seviyesi juısy ile xtr in v break performansını mukayese edersen her anlamda xtr üstündür hoş diskler görsel anlamdada benim çok hoşuma gidiyor +çok profesyonel bir kullanmım olmadığından juısy nin beni mutlu edeceği kanısındayım şimdi asıl sorun performans konusuna gelince bunun cevabını vermek için erken sanırım bende taktıralı 3 gün oldu çünkü biraz vaktin varsa yorumlarımı okuyabilirsin yada karşıyakaya gelirsen kullanıp kendin bakabilirsin
    Saygılar ve selamlar

5. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşalar yokmu avid 3 kullanıcısı bizi tam aydınlatacak

6. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    Çağrı kollarda yumşaklık olarak ben xt 'deki hissiyati yakalayamadım normal tabi xt nin muadili juısy 7 sanırım yada yumşaklık ile ilgili bir ayar varmı biliyormusun ?

Levent Temiz bunu beğendi.
  7. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yumuşaklıkla ilgili bi ayarı yok malesef Juicy3 te... Yani o ayarlar malum maliyeti yükseltiyor...

guneeymurat bunu beğendi.
  8. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Yumusaklık ayarı yoksa Disk istemem.Soruna gelince 10 km yokus inin ama frene biraz yüklenerek daha sonra ayarını yapabiliyosanız yapın yoksa gidin yaptırın ozaman fren yerine oturcaktır.Bu arada performansıda artcaktır.

9. wolverinewashere

wolverinewashere Kıdemli Üye

Seviye:
    ben v fren kullanımından hidrolik disk'e geçmiş biri olarak disk freni kıyaslayabileceğiniz bir v fren olduğunu sanmıyorum kesinlikle v frenin çok büyük bir ağırlık avantajı var ancak özellikle inişlerdeki performansları arasında fark olduğu kanaatindeyim
    30-40 kmlik hızlarda yapacağınız 25-30 frenlemede en yüksek performansına yaklaşır frenler ama sanırım frenin ve balatanın tipine göre değişiklik gösteriyor

10. RuSKi

RuSKi Kıdemli Üye

Seviye:
    ben avid juicy seven ve avid juicy three kullanıyorum oldukça başarılı frenler. hiçbir sorunu yok ve kesinlikle iyi tutuyor. ağırlığı önemsemediğim için bu konuda bir yorum yapamam ama bundan sonra da avid dışındaki bir markanın frenini alacağımı da hiç sanmıyorum. alışma süresi olarak da en fazla 20 kez sıkıldıktan sonra alışıyor. KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM. gidip de vites üreten bir markanın frenini almak bence saçma olur. herkes kendi işini yapsın bence...(lafım shimano'ya)

11. bachibouzouk

bachibouzouk Kıdemli Üye

Seviye:
    ruski avid alarak sende vites üreten bir markanın frenini almış oluyorsun (sram)

12. RuSKi

RuSKi Kıdemli Üye

Seviye:
    haklısın sanırım. ona bakarsan amortisör de üretiyolar ama adamlar her ayrı mekanizmaya ayrı bir firma kurmuş...

13. bachibouzouk

bachibouzouk Kıdemli Üye

Seviye:
    sram vakti zamanında rock shox u satın almıştı, rock shox asıl ondan sonra bugün bildiğimiz rock shox kalitesine ulaştı, şu an uzun uzun anlatamayacağım fakat genel olarak bakınca senin soylediklerine ithafen shimanonun kendi adı ile parça üretmesi ile sram in bünyesindeki firmaların sram çatısı altında farklı isimlerle parça üretmeleri arasında pek bir fark yok, illa fren üzerine ihtisaslaşmış bir firma arıyorsan hayes e bakabilirsin, avid shimano hidrolik fren karşılaştırması ise ayrı konu

14. RuSKi

RuSKi Kıdemli Üye

Seviye:
    o zaman hayes al. eminim güzeldir...

15. bachibouzouk

bachibouzouk Kıdemli Üye

Seviye:
    bu tavsiye bana mı ?

16. RuSKi

RuSKi Kıdemli Üye

Seviye:
    genel tavsiye...