Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avid icin balata tavsiyesi...

Konu, 'Frenler' kısmında Bora tarafından paylaşıldı.

1. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba,
    Yeni aldigim elixir fren seti icin balata siparisi verecegim.. 3 cesit balata mevcutmus.
    -sintered
    -aluminyum
    -organik aluminyum
    Frenleri muhtemelen alligator disklerle kullanacagim, hangisinden daha cok verim alirim? (Yagmur camur gibi sartlarda kullanmiyorum)
    Bu konuda tecrubeli arkadaslarin yardimini bekliyorum..

2. Ahmet Göker Derya

Ahmet Göker Derya Forum Demirbaşı

Seviye:
    Organik aluminyum en performanslısı olacaktır,ama aynı zamanda da en kısa ömürlüsü. Avid'in orjinal balatalarından kesinlikle şaşmamanızı tavsiye ederim. Piyasada juicy serisi için her tip balatayı kullandım,ona dayanarak söylüyorum. Orjinal balatalar dışında hangisini kullandıysam istediğim sonucu alamadım. Kimisi ısınınca güçsüzleşiyor,kimisi yağmurda feci derecede performans kaybediyor,kimisi ise her daim sesli çalışıyordu. Ben Avid'in orjinal organik pedlerinden çok memnun kaldım,size de onu tavsiye ediyorum.
    Fren performansında bir diğer önemli husus da rotor seçimidir. Alligator rotor hafiflik olarak iyi ancak fren gücü söz konusu olunca ne derece etkilidir bilemiyorum,kullananlara sormak lazım. Ben şu an Alligator'un organik pedini kullanıyorum arka frenimde,kuruda iyi ancak rotora 1 damla su gelse fren diye birşey kalmıyor. Avid'in G2 ve G3 rotorları oldukça iyiler,hafifler de. Ben jant setim CL olduğu için avid rotorlarımı çıkarıp xtr aldım. xtr rotor fren gücü konusunda Avid'den daha başarılı. Burada etken rotorun malzemesidir sanırım.

Derviş Özcan ve Bora bunu beğendi.
  3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kool Stop un organik padlerini ve Alligator Cirrus rotorları al beni dinle mutlu ol Bora...

Bora bunu beğendi.
  4. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Alligator starlite rotor almistim az once, umarim cirrus kadar iyidirler :)

5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Starlite iyidir 140 lık bulamadım olsa alınabilir ama ben cirrus u daha çok beğeniyorum...

Bora bunu beğendi.