Avid frenler ile titreşim ve ses oluşturmayacak Rotor tavsiyeleriniz nelerdir???

Mert KURT

Daimi Üye
Tepki
34
Bisiklet
Scott
Avid Elixir R frenlerimi yeni aldım baktım ki yeni maşam da 203mm rotor destekliyor. Öne 203 arkaya 180mm rotor takmaya karar verdim. Fakat ses ve titreşim çıkarmayacak rotor tavsiyeniz ne olur?

Shimano deore rotorla ile çıkan ses ve titreşimi mutlaka duymuşunuzdur.

203mm rotor piyasada pek te yok.

Baradine ve Magura marka buldum şuanda. Bu 2 rotoru avid frenler ile kullanan var mı ?

Denemiş kullanmış arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim....

• Beğen
Tepkiler: Derviş Özcan
Scudo

Derviş Özcan

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bisiklet
Cervélo
aynı sorundan bende muzdaripim öncelikle kullandığınız balatanın organikmi yarı organik mi yoksa metalikmi olduğunu örenin.
shimano rotorda öttüğüne göre organik değil ozaman byk ihtimal yarı organik ozaman yarı metallik bir diskarıyacaksınız. (link) fiyatıda fena diil

şans topoğraf

Daimi Üye
Tepki
106
Elixir cr ile hope mono6 saw 203mm rotorlari kombine ettim,sikayetim olmadi...ben cikma bulmustum ondan hope rotor kullandim.0 alicaksan avid g3 rotor al tabi 38eu fiyatida normal...

Mert KURT

Daimi Üye
Tepki
34
Bisiklet
Scott
@şans topoğraf

38€ verecek bütçem olsa zaten düşünmem g3 leri takar geçerim. Sıfır baradine markanın çifti 80tl civarların da. Veya 2. el olarak bir arkadaşta magura SL var.

Boş yere para harcamakta istemediğim için tereddütteyim... Tecrübeli arkadaşlardan deneyimlerini bekliyorum ...

Mert KURT

Daimi Üye
Tepki
34
Bisiklet
Scott
@Derviş ÖZCAN

Bugün söktüreyim bir balatanın padlerini. Bakalım ne diyecek bisikletçim. Umarım kolay anlaşılır birşeydir.

Derviş Özcan

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bisiklet
Cervélo
@Mert KURT

balatanın pedlerimi..pedle balata aynı şey zaten kardeş.

Mert KURT

Daimi Üye
Tepki
34
Bisiklet
Scott
@Derviş ÖZCAN

çok önemli bir noktayı belirtmişiniz.. Tebrik ederim ...

• Beğen
Tepkiler: Derviş Özcan

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Pedinizin yüzüeyini ince zımpara ile temizleyin,jantınızın yüzeyini de bezle bastırarak temizleyin.Belki sorun ortadan kalkar.Ayrıca ped fiyatlarını arkadaşlar yazmışlar,otomobil parçaları gibi fiyatları var.:D

Mert KURT

Daimi Üye
Tepki
34
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar son noktayı koymak istiyorum.

Olay metalik pad kullanmakta.
Şuanda avid g3 orjinal rotorları taktım 50km kadar kullandım ses yapmaya başladı yine.

Padlerim metalik pad. Dolayısı ile ses yapması kaçınılmaz. Ama rahatsız edecek bir durum da yok. Araba tadında duruyorum =) hem yayalar korkuyor bu sesi duyunca :D
Hem ömrüde ömürlük :D

yaza doğru organik pad takmayı düüşünüyorum. Malum metalik padlerin kış performansı organiklere göre daha iyi...

Derviş Özcan

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bisiklet
Cervélo
@Mert KURT

KARDEŞ ALDIĞIN DİSK g3 ozaman yarı metalik bi balata al oeganik alırsan fren yapamassın ben işte bu sıkıntıyı çekiyorum.frene basınca cart ediyo ve bisiklet durmuyo..duruyoda performansta çok kayıp oluyo