Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avid Elixir 5

Konu, 'Frenler' kısmında Soykan Sandıkçıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Soykan Sandıkçıoğlu

Soykan Sandıkçıoğlu Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba, arkadaşlar alcağım bisikletteki Avid Elixir 5 sistemi konusunda bazı tereddütlerim var.Bisikletimi genel olarak orman,köy,toprak yollarına sokuyorum.Sistem bana iyi bir performans sağlar mı?Yoksa daha üst bir frene geçmelimiyim?

Arkadaşlar yardım ve önerilerinizi bekliyorum.
    Şimdiden teşekkür ederim.

2. ramirez

ramirez Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    avid elixir 5 "orta-üst" sınıf sayılabilir bir sistem. ben kullanıyorum. hem sehiriçi hem arazide son derece stabil. uzun süreli frenlemelerde güç kaybı nerdeyse sıfır. Zaten "taperbore" yag haznesiz bir sistem kullanıyor. bakımıda oldukca kolay. yalnız mutlaka "organik, yarı organik ve metal" disk-balata uyumuna dikkat edilmeli.

Soykan Sandıkçıoğlu bunu beğendi.
  3. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Elixir 5den mi bahsetti birisi eleştirmeye bile gerek yok isterden sınırları zorla uygun uyumlu rotor ve orjinal balata kullan sonucu yaz.

Soykan Sandıkçıoğlu bunu beğendi.
  4. Özgür Demirci

Özgür Demirci Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Daha once juicy 3 , sonrasinda magura ve sonrada xt kullandim. Avidler iyidi ama cabuk isinip zor soguyorlar,elixir 5 inde juicy 3 den cok farkli bir kaliper yapisi yok bence elixirde isininca biraz zor sogur ve tepkisizlesebilir. Birde elcik ayarlari yok. Normal kullanimda farkina varmazsiniz ama elcikleri yakinlastirmak inislerde ve arazi suruslerinde inanilmaz guven hissi veriyor ve ellerinizin cabuk yorulmasini engelliyor.

Xt de hic isinma sorunu yasamadim, her zaman dozlama ve tepki konusunda beni tatmin etti ve elciklerin ayarlanmasi en buyuk artisi ayrica dizayn olarak her sey olmasi gereken yerde rahat ulasilabilir. Goruntusude bence asagi dogru indirdiginizde cok daha fark edilir ve heybetli duruyor. Xt nin bakimi cok kolay, alttan vidayi sikinca yagi geri kacirmamasi buyuk kolaylik bence, avidde ise kit almaniz veya yapmani zorunlu. Xt de ise siringa ile serum alin yeter

Magura marta ise adami yere mihlayabilecek bir fren sistemi, kesinlikle profesyonellere gore.

Bu arada xt ve magura mineral yag kullanir ve totale gidip yesil kutulu fren yagi istiyorum dediginizde dot lar ile ayni paraya yaginizi alirsiniz.

5. Derviş Özcan

Derviş Özcan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    bu yorumu juicy 3 e göre yapıyorsunuz.ama onun la elixir 5 arasın da -juicy 5-juicy 7-elixir 3-elixr 5 var ve elixr 5 çok stabil bir frendir.öyle olmasa neden bu kadar çok satılsın ve bu kadar çok kişi satın alsın..son 1 ayda bu konuda 11 arkadaşa elixr 5 i öneriyyorum .ve 10 nu aldı ve performansını çok muhteşem olarak değerlendirdiler.tabiki marta ile elixr i karşılaştırmak yanlış olur biri 450 500 tl diğer 750 800 ...elixr 5 sınıfının en iyi temsilcisi.bunu her zaman söylerim.he birde bütün avid frenlerde fren kolu ayarı vardır.

6. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşlar 2011 model sedona 761 im var.avid elixir 5 aldım ve şu an kargoda.benim sorum eski rotorlarım yani shimano rotorlarına uyum sağlar mı?bi problem çıkarır mı?acil yardım lütfen!!

7. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Shimano rotorlar ile uyum sağlamayacaktır büyük ihtimalle.Kullananlar ses ve titreşim problerinin olduğundan şikayetçi.Tabi bunda balatanın yapısı da önemli , bence kullanıma etki eden büyük bir sorun çıkarmaz , ama ses ve titresim sorunları ne olur bilmiyorum.

8. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    avid elixir 5 kullanan arkadaşlar sorum size.şimdi elixir 5 i aldım ve sedona 761 ime montajı yaptım.ön frende sürtme yok fakat fren kolunu sıkarken biraz fazla sıkmak gerekiyor.arka frende sürtme var ama fren kolu mesefesi ön frene göre iyi.çok sıkmadan hemen kavrıyor.sorum kaliperleri nasıl ayarlayabiliyor muyuz.pedlerin uzaklık-yakınlık ayrları var mı?bi de fren kollarında yazan 'reach in' ne işe yarıyor?cevap veren arkadaşa şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

9. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşlar üstteki sorumu cevaplarsanız çok sevinecem.

10. umudo123

umudo123 Aktif Üye

Adı:
    Umut
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    arkadaslar organik-metal balata aldim girmiyor kalipere yarim kaliyor gecmiyor rotordan nasil takacagimi bilmiyorum