Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

avid elixir 5 arka fren sorunu?

Konu, 'Frenler' kısmında sener35 tarafından paylaşıldı.

1. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    fren kolları ilk geldiğinde arka fren daha sıkıydı öne göre.şimdi bu sıkılık daha da arttı.balatalar diske sürtüyor ve çok az dokunmakla tekerlek tam fren yapıyor.ön frende ise sorun yok.sürtmede yok.ön frende tam freni fren kolunun yarısında tutuyor.arka fren şişme mi yaptı.kaliperleri nasıl uzaklaştıracam?yardım ederseniz çok teşekkür ederim.

2. beykan

beykan Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende de aynı sorun vardı hatta delta bisikletin ankara şubesinde karşılaştıgım bi arkadasda da aynı sorun vardı... benim ki düzeldi fren kolunda açıyı ayarlamak için bir vida var onunla nekadar dokunuşda kitlenmesini istediginizi ayarlayın, birde padlerin içine bir bıcagı paralel olarak sokarak padleri içeri az da olsa yaklaştırın hepsi geri gelmiyor... ince bir ayarlamayla hizalamayla benim sorunum çözüldü hiç sürtme yapmıyor şuan...

3. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    beykan tam söylediğini anlamadım.fren kolunda reach in yazıyor.aşağı yukarı mı döndürecez yoksa vidayı sıkıp gevşetecez mi nasıl olacağını anlatırsan sevinirim.bir de biçığı iki fren pedin arasına sokup arayı bı açağacız?yardım edersen sevinirim.