Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

avid elixir 1 problem

Konu, 'Frenler' kısmında AtakanSakin tarafından paylaşıldı.

1. AtakanSakin

AtakanSakin Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçen mayıs aldığım elixir 1'li bisikletimin ön diskini ayarlarken yağ sızdıdı kesinlikle bi hasar yoktu ve az çok olsada fren tutuyordu dün yağı doldurtmaya bisikletçiye gittim (sedonanın servisi) yağ doldurdular ama şuan fren hiç tutmuyor ve fren kolu kendini kasarak bırakıyor.balatanın bitmiş olduğunu belirttiler ama balatabitse bile disk çizile çizile frenin tutması gerekmiyor mu ve bu kasarak bırakma olayının olması biraz garip değil mi?

2. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Geçen mayısta aldığım dediğiniz geçen sene mi acaba ? Eğer öyleyse bir ihtimal balatalarınız bitmiş olabilir fakat frenin kasarak bırakması bana pek normal gelmedi ve balataların bitmişliğiyle bir ilişki kuramadım , bence yapan servise geri götürün onlar yaptıysa onlar düzeltsinler siz ellerseniz bu sefer size bahane bulup hiç yapmayabilirler .

3. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    kaliperi çıkartıp arasının fotoğrafını çekin balatanızın bitip bitmediğini söyleyeyim.Yağ dolumundan önce tutuyosa doldumundan sonra tutmuyosa büyük ihtimal yağı balatalara bulaştırmışlardır.

4. AtakanSakin

AtakanSakin Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yağ dolumundan önce zorda olsa tutuyordu yağ doldurdular eve dönüş yolunda fren yine boşaldı, fotoyu akşam evde atarım

geçen sene mayıs evet balatanın bitmiş olması mümkün doğru ama fren çok az sıkıştırıyor ve dediğim gibi kasarak bırakıyor aradım problemi söyledim hafta içi yine gidicem

5. Gökhan Seda

Gökhan Seda Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kaliperin arasına yağ ile birlikte toz toprak girmiş ve sıkıştırma yapmış olabilir. Bir de eğer balataya yağ dokunduysa iflah olmaz yenisi ile değiştirmen gerekir başıma gelmişti.

6. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    dostum balataları değiştir sorun çözülür

7. Kir-pi

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    o ring sorunu gibi duruyor sizinkisi yağ kaçırma falan.Bunun belirtisi haliyle yağ kaçırıyorsa pad'ede bulaşmıştır rotorada.Oringlerin yenisi ile değiştirilmesi gerek elixir1'lerin klasik sorunlarından birisi ilk önce kaliperin ortasındaki(kaliper iki parça kaliperinde dışındaki yanındaki iki tane vida sökülerek ulaşılıyor) o ringi kontrol edin sonra pistonların arkasındakilere bakarsınız.

8. AtakanSakin

AtakanSakin Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bunu şuan ben yapamam serviste yapmaları benim şçşn daha iyi olur

Umarım dediğiniz gibi olur

Yap değiştirirken gelmiş olabilir ama kasma sorunu var

http://i.hizliresim.com/XW99Z3.jpg http://i.hizliresim.com/b8kkPZ.jpg http://i.hizliresim.com/QXvvjy.jpg

Umarım belli oluyordur kusura bakmayın pcde problem vardı tabletten attım

9. Kir-pi

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    balataların durumu pek belli değil resimlerden çünkü balataların arkasındaki metal parça görünümü engelliyor.2.resimdede ışık yetersiz o bölgedeki ama bana balata var gibi geliyor.