Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

avid-3 vs deore-lx

Konu, 'Frenler' kısmında Ali Niyazi Duman tarafından paylaşıldı.

1. Ali Niyazi Duman

Ali Niyazi Duman Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar bisiklet sporuna başladığımdan beri kendimi geliştirmeye çalışıyorum bunun yanında bisiketimide komponent olarak daha üst seviyelere taşımaya uğraşıyorum bu yüzden bisikletime hidrolik disk fren seti alma kararı verdim bu konuda bikaç alternatif arasında kaldım avid-3 avid-5 ve deore-lx fiyaları birbirine yakın alternatifler genelde 200 300 arası açıkçası daha yukarıda çıkamam. bu aralıkta bunlar arasından bana önereceğiniz yada bunlardan başka bir fren seti varmı(göbeklerim xt)

şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

d.berkay bunu beğendi.
  2. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    avid 5 i öneririm.Fiyatı 300 ytl civarıydı galiba.

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  3. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    evet sağ-sol set 300 civarı bişi ama alırken dikkat et bunlar sağ ve sol olarak ayrı ayrı satılıyor ikisinin fiyatıda aynı ama aynısından iki tane verirsen ya 2 tane sol yada 2 tane sağ alırsın buna dikkat et.

avid 5 için sol kol linki:
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_50&products_id=1246

avid 5 için sağ kol linki:
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_50&products_id=1247

eğer buradan alırsan bir tane ilk linkten bir tane ikinci linkten sipariş ver. gördüğüm kadarıyla izmirdesin ve alışverişin kargo ile gelecek siparişin 200 ytlyi geçtiği için kargoda ücretsiz sadece sen kadroyu alacan ve bisikletine takacan zaten frenler hazır şekilde geliyor sana sadece takmak kalıyor.

Ali Niyazi Duman bunu beğendi.
  4. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Göbeklerin centerlock uyumlu XT ise ki çok büyük olasılık öyledir, Avid setinden çıkan rotorlar 6 vidalı olduğundan uyum sağlamayacaklardır. Bunun için ürünü satan firmadan rotor olarak centerlock uyumlu olanlardan göndermesini sağlamalısınız.. (eğer göbekleri değiştirecek bütçeniz yoksa)

Benim tercihim Avid 5' den yana olur..

d.berkay ve Ali Niyazi Duman bunu beğendi.
  5. Ali Niyazi Duman

Seviye:
    arkadaşlar avid 5 le ilgili avid 3 ten frenleme kuvveti ve ağırlık olarak neredeyse hiçbir farkı olmadığı konusunda bazı yazılar okudum hatta gittim ve gördüm biri dot4 diğeri dot5.1 yağ kullanıyo sanırım farkları soğuk havalarda verdikleri performanslarıymış

avid 3 bana 230 gibi bi rakama gelicek sizce avid 5 bu fiyat farkına değermi yada lx bunların arasında iyi bi seçim olabilirmi

Genar Batur bunu beğendi.
  6. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    avid 5 al. bir çift 180 lik yada 203lük canterlock rotor al. keyfini sür ;)

Ali Niyazi Duman bunu beğendi.
  7. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Niye hemen 180 ya da 203 mm lik rotor önerdinki kullanım amacını ve amortisörünün destekleyip desteklemediğini bilmeden böyle bir öneri yapman yanlış.
    Senin önerini dikkate alıp 203mm'lik rotor alsa ilk frende amortisörü kırılsa ve bu kişi sakatlansa bunun hesabını kim verecek?....

8. Berkay Benli

Berkay Benli Kıdemli Üye

Seviye:
    Şu anda Marintek distiribütörlüğünde gelen Avid fren setlerinin sadece 160mm. rotorluk seçeneği var. Bana kalırsa eğer Cross-Country amaçlı kullanılacaksa 160mm. rotor son derece idealdir. Hatta kiloya göre arkaya 140mm.'lik bir rotor opsiyonu tercih edilebilir.

Bu arada benim tercihim Avid'in herhangi bir modeli olurdu. Şu anda Deore LX Dual-Control hidrolik set kullanıyorum. Ancak ben de yeni toplayacağım bisiklet için kendime bir Avid Juicy Ultimate fren seti edindim. İyi akşamlar...

9. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    180lik veya 203lük rotorun kullanılabilmesi için sadece amortisörün değil, kadronun buna uyumlu olması lazımmış. Benim Scott Scale 60' ımın kadrosu bile 180liğe uygun değilmiş.

Şu an Avid 7 kullanıyorum, çok memnunum ama göbekler centerlock olduğundan frenle birlikte Deore rotor takıldı. Fakat daha iyi frenleme için bir süre sonra 160lık Avid rotora geçmeyi planlıyorum. Fakat piyasada tek olarak Avid' in Ultimate rotoru olacağından onu tercih edeceğim. Sanırım çifti 40 Avro gibi olacakmış. DT Swiss adaptörleri de yoldaymış. Adaptörlerin tanesi 35 Avro gibi olacakmış.

Avid' in görünümü bence çok güzel. Tekrar söylüyorum ki kesinlikle Avid derim.

Ouz Deniz bunu beğendi.
  10. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:

konu dışı ama yeni konu açmadan sormak istedim avid code , avid 5 veya avid 3 hidrolik frenlerlerle 203 mmlik rotor kullanabilirmiyiz. ekstrem sürüş (dirt jump , downtown) için kullancağım birde RS Tora bu rotoru desteklermi(kadro corratec c-two dirt bike) ? Şimdiden teşekkürler.
    bunu bilmiyordum uyarı için teşekkürler !!!

11. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    tora 203 ü destekliyor. bende 203 rotora geçicektim ama street de kullandığım için o kadar büyük rotora gerek yok kaldırıma-banka-vs. çarpma riski çok daha fazla

Berkay Benli ve gurkankas bunu beğendi.
  12. Ali Niyazi Duman

Seviye:
    açıkçası arkadaşlar bende 160 lık rotor almayı planlıyorum daha büyükleri benim için boşuna ağırlık vede gereksiz para kaybı olur zaten genelde hafif arazi koşulları ve teknik inişler için kullanıcam bunun için bana 160lık rotorun yeteceğini düşünüyorum aslında arasında kaldığın avid 3 ve deore lx ti sanırım avid 3 alıcam teşekkür ederim arkadaşlar

13. Berkay Benli

Berkay Benli Kıdemli Üye

Seviye:

Sinto arkadaşımız cevap vermiş ama bende Avid'ler hakkındaki sorunuzu cevapllıyım. Evet Rock Shox Tora'nın her modeli 203mm. rotoru destekliyor. Avid'in sadece Juicy Ultimate haricindeki tüm modellerde 203mm. rotor kullanabilirsiniz. Yalnız Avid Code frenler DH amaçlı üretilmiş 4 pistonlu çok kuvvetli frenlerdir. Sizin Corratec kadronuzda en iyi performansı alarak kullanacağınız fren Juicy 7'dır. Çünkü Street/DJ amaçlı bir kadroda Avid Code kadar kuvvetli bir fren kullanmak pek sağlıklı olmaz. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Not: Bu arada Juicy Ultimate'te de sadece ön freni 203mm. rotorla kullanabilirsiniz. Ancak bu opsiyon pek tercih edilmiyor.

gurkankas bunu beğendi.
  14. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    illaki ikisinden biriyse avid 3 almanı tavsiye ederim

15. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    Slm juısy 3 leir aldınızmı merak ettim bende 3 kullanıyorum merak ettiğim sorular vardı

16. Ali Niyazi Duman

Seviye:
    neyazıkki henüz alamadım başka şeylere öncelik verme kararı aldığım için bir süreliğine rafa kaldırdım anca yaz başı yada ortası gibi alıcam

17. GİRAY

GİRAY Yeni Üye

kardes benım avid three kalıperıne ihtiyacım war tek kalıper olara bana satarmsn ? fiyatta anlasırz ;)

18. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    iyide arkadaş daha frenleri bile almamış ayrıca alsa bile burası 2.el bölümü değil.bu isteğini 2 el bölümüne açarsan yardımcı olurlar !!!