Avcılar Belediyesi'nin İhmali ve Kaza

sherlock

Üye
Tepki
63
İsim
İbrahim Kalkan
Bisiklet
Giant
Bu akşam Avcılar - Florya arasında tur gerçekleştirirken dönüş yolunda kötü bir kaza yaptım.

Avcılar sahildeki fıskiyelerin büyük kısmı çim yerine yolu ıslatıyor ve yolda gölcükler oluşuyor. Bundan zaten uzun süredir şikayetçiydik. Son talihli yada talihsiz ben oldum. Aydınlatmanın sıfır olduğu bölümden geçerken anlık dikkatsizliğimle kendimi yüz üstü yerde buldum. Neyse ki kafama ve yüzüme bir şey olmadı. Dizimle, omzumda ve elimde küçük çizikler var. Allah'a şükür çok iyi atlattım. Avcılar Belediyesi'ni kınıyorum.

Scudo

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
kınamak yetmez.. belediyeye bu konuda bir şikayet maili atmalısın

• Beğen
Tepkiler: sherlock

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@sherlock Geçmiş olsun.

Bende yol bisikletine geçtiğimden beri hava karardıktan sonra çıkmıyorum.Mazgalı, çukuru, ıslak yolu ayrı dert.

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
bir kerede bana öyle olmuştu ben düşseydim muhtemelen ağzı gözü patlatırdım 70 le iniyordum çünkü.. çok geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız..

• Beğen

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Bence başka bi çözüm gerek. Mail, arama, şikayet etme işe yaramıyor. "He he" deyip geçiştirme derdinde hepsi. Beyaz masa dahi aynı kafa da. O fiskiyeleri oraya o şekilde bağlayıp milli ve doğal serveti ziyan edip bide "ben mühendisim bilmem kaç bin lira maaşım var" diye böbürlenenleri bi güzel öpmek gerek.

Madem doğru yeri sulamıyorlar fiziksel müdahale ile doğru yöne çevirmek gerekir bazen.. Hem fiskiyeleri hem de diğerlerini..

• Beğen

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Valla gittiğim tüm semtlerde vaziyet tamamiyle aynı, bisiklet yoluna su fışkırtan fıskiyelerden ben de bıktım artık, saksı gibi sulanıyoruz her seferinde.
Neyse ki 153 İST ihbar hattına şikayette bulunduğumda sonuç alabiliyorum. Haklarını yememek lazım, hiçbir şikayetim sonuçsuz bırakılmadı bugüne kadar.

• Beğen

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Geçmiş olsun :(

Belediyeyi aramak hiçbir şekilde çözüm değil malesef. Fıskiyelerin bilinçli olarak, tozamasın diye yolu suladığı açıklamasını bile yapabilirler :D

Bilmediğiniz(her gün geçmediğiniz) rotalardan, hele ki geceleri yavaş geçin... Sürekli kullandığınız, yol durumunu iyi bildiğiniz güzergahlar dışında her zaman temkinli olunuz. Hatta çok iyi bildiğiniz yolda bile başınıza bir iş gelebilir, belediye her gün onlarca çukur açıp bırakıyor, logar kapaklarının çalındığı oluyor.

Bizim dikkatli olmamız dışında hiçbir çözüm yok malesef :kötü:

• Beğen

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
Merhaba arkadaşlar,öncelikle kaza yapan arkadaşıma geçmiş olsun,ben avcılar belediyesinde memur olarak çalışıyorum,belediyeciyim yani :),kıyı dolgu alanları sahiller İbb sorumluluk alanlarıdır,bizim belediyenin maalesef avcılar sahilinde tasarruf hakkı yoktur.zaten sahildede uyarı levhalarında ibb avrupa yakası park bahçeler dairesi vb yazıları farketmişsinizdir,amacın belediyemizi savunmak değil,bir olumsuzluk olduğunda tabi ki düzeltmekle yükümlüyüz,sadece bilgi vermek amacıyla yazdım,kaza yapan arkadaş ,ibb şikayet masasına mail atabilir ama,bürokraside bir laf vardır :) söz uçar yazı kalır ibb ye yazı işlerine dilekçe ile başvurursa ,kanunen dilekçenize cevap vermek zorundadır,tekrar geçmiş olsun

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@sherlock Çok geçmiş olsun, diğer tavsiyelerin yanına ek diyelim, özellikle "aydınlatmanın sıfır olduğu" diye vurgu yaptığınız için üstünde durma gereği duyuyorum; geceleri sürüş yaparken mümkünse ön ve arka aydınlatma kullanınız lütfen. Çok işlevsel olmayan bir ön aydınlatma dahi özellikle aydınlatmanın sıfır olduğu bölgelerde çok işe yarayacaktır. Bu kadarla atlatmış olun, daha kötülerini yaşamazsınız umarım bir bir daha, tekrar geçmiş olsun.