Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Austin'den birkac trail fotografi

Konu, 'Yabancı bir ülkede şehiriçi turlar' kısmında onur demirer tarafından paylaşıldı.

1. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Gecen gun herkesin methettigi Barton Creek Greenbelt bisiklet parkurunu bir deneyeyim dedim, baslangicta gayet duzgun, insanlarin cocuklariyla gezmek icin kullandigi toprak patikalar olarak basladiysa da ormanin icine girer girmez tamamen kayalik, yer yer agac kokleri yer yer camurlu gecislerle gercekten insani zorlayan, bazi bolumlerini gectiginizde inanilmaz haz veren bir parkurdu.

Resimler malesef ozenle cekilemedi, cunku gunes batmadan ormandan cikmam gerekiyordu ve iki saat boyunca o kadar eglendim ki hic durasim gelmedi, ama en azindan bir fikir verir, daha sonra detayli fotograflari da bu konuda paylasirim.

Greenbelt'e gidis icin kullandigim coluk cocuk herkesin gezi amacli kullandigi patika, sag tarafta agaclarin arasinda kano sirasi bekleyen insanlar :)

Parkur hafiften kendini belli etmeye basladi

Kopegiyle gezmeye cikan insanlardan biri beliriverdi bunu cekerken de:) kopekler gercekten bisiklet parkurunun eglence kaynagi, ozellikle benim bisikletin renginden midir nedendir bilmem cogu hemen pesime takiliyo:D

Burada da trail genis gibi gorunse de aslinda temiz bir veya iki cizgi var bunlari takip etmezseniz ve herhangi bir sekilde durmak zorunda kalip momentumunuzu kaybederseniz bazi yerlerde 15 20 metre yurumek gerekiyor; cunku yeniden hizlanmak icin gerekli duzgun arazi cok az.

Ve iste geldik parkurun en ferahlatici kisimlarindan birine:) devam etmek icin nehrin karsisina gecmek sartmis, onu da orada cocuguyla oturan bir amcaya sorup da ogrendim cunku parkurun devamina dair hicbir iz yoktu. Tek sorun daha bahar oldugu icin su derinligi neredeyse bel hizasina geliyor. Allahtan bu sefer pamuklu giyip de usutmedim:p

Ve parkurdan kayalarla dolu son bir fotograf daha. Bundan sonra asil eglenceli kismi basladi aslinda; cunku su ana kadar teoride uc bisikletin sigacagi bir parkur varken ormanin icine dogru ilerledinizde tamamen singletrack'e donuyor. Hos daracik bir parkurda son hiz gitmek cok guzel; ama arada agac dallari ve kaya cikintilarindan bayagi dayak yiyorsunuz. Bir dahaki sefere durmaya vaktim olursa bu kisimlarin da fotografini eklerim, zaten daha parkurun yuzde onunu anca gorebildim, orumcek agi gibi tum orman patikalarla dolu, kaybolmadigima sukur :D

Donuste de bisikleti aldigim dukkana ugradim hala duzelmeyen fren problemim icin, ilk calisani ikna edemesem de ikincisi Allah'tan diskin egri oldugunu anladi, aninda yenisiyle degisti. Sorun cozuldu mu? Hayir, Avid sagolsun sifir fren diskleri bile ayarli degil, ustune bir de ayar yapti anca o zaman dogru duzgun calismaya basladi. Buna da sukur, yanimda hic para olmadigini soylememe ragmen hic sorun cikartmadan hallettiler en azindan :)

Dukkanda tamiri beklerken de birkac fotograf cektim, zaten Lance'in yeri olunca genelde birkac tane fotograf makinesiyle dolasan musteri oluyor, pek siritmadim yani:) Yol bisikletinden anlamam; ama meraklilarinin begenecegi modeller vardir illaki :D

Simdilik bu kadar, resimlerin dandikligi icin kusuruma bakmayin, o kadar eglendim ki en guzel yerlerde durmak gelmedi icimden:)

2. mahmut aslan

mahmut aslan Aktif Üye

Seviye:
    harika tur olmuş. kevser hanımın turlarını hatırlattı. paylaştığınız için teşekkürler. daha çok fotoğraf daha çok detay istersek çok şey istemiş olmayız umarım :)

onur demirer bunu beğendi.
  3. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Selam Onur,
    Guzel fotolar, parkurun uzunlugu ne biliyormusun? Radioshack takiminin yeni Madone'u cok guzel, buradaki magazadada insanlar fotografini cekiyordu.

4. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Dedigim gibi ileride daha guzel fotograflar eklerim, bu seferkileri sipsak cekip devam etmek durumunda kaldim :)

Merhaba:) Ana parkur 12 km gibi bir sey sanirim, ama cogu kimse sadece ana parkuru kullanmiyor. Mesela Zilker Park'dan baslayip Loop 360'a girer ve birkac yan patikayi da denerseniz (ki genelde daha zorlayici gorunuyorlar) cok kolay ikiye, ustune Zilker Park'a geri donusu eklerseniz uce katlanabilecek bir mesafe. Zaten cok kayalik oldugu icin yuksek hiza cikabildiginiz yerler fazla degil, o yuzden bir gunde tum patika agini kesfetmek mumkun degil. Bilen biriyle gelmek en iyisi olur herhalde; ama arkadaslarimdan pek ilgilenen yok, o yuzden kendim google map'te gorulen kadarini biliyorum sadece. Ama gelirseniz parkur zaten nehir kiyisinda oldugundan cok guzel yuzulecek yerler var diyorlar, Zilker Park girisi de sehir merkezine cok yakin.

tatata ve Ozzgurr bunu beğendi.
  5. mehmet sevinc

mehmet sevinc Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık güzel tur olmuş...

6. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    Trekler süpermiş

7. yuka

yuka Yeni Üye

Seviye:
    Güzel bir gezi olmuş tbr.

8. Miraç AKSEL

Miraç AKSEL Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yol bisikleti kullananların içi gitmiştir sayende :D

9. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    mtb için en muhteşem alan :D

10. miraculous

miraculous Yeni Üye

Seviye:
    Bir ara bu parkurda gitmek isterim. Gerçekten güzel parkurmuş.

11. Deniz Caz

Deniz Caz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    muhteşem bir yer orada olmak isterdim :)

12. ulaş kaya

ulaş kaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Paylaşım için teşekkür ederiz.
    Bisikletler harika.