Attığın Şişeden Dolayı 10 Km Yürüdüm

Scudo

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Allah Delta adam ın o fotoğrafı çeken ellerine dert vermesin. Nedir o atılan cam şişelerden çektiğimiz.

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.286
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karayollarımız maalesef cam kırıkları, içine işenmiş pet şişeler, bebek bezleri ve türlü pisliklerle dolu. Geçen sene Marmaris yolunda arka lastiğim patlamıştı ve yükle 4 kilometre yürümek zorunda kalmıştım. (link)

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Yanınızda neden yedek iç lastik yada yama takımı taşımıyorsunuz veya cam dış lastiği mi parçaladı. 10 km yürümek çok mu zevkli 10 km yi kaç saatte yürüdünüz halbuki en hızlısından iç lastiği değiştirmek 15 bilemedim 20 dakikanizı almaz. Ben 9 km uzaktaki dış Hastanesine giderken bile sele Altı çantamı yanıma alıyorum içinde herşey var.

Son olarak duvarlara yazı yazmak hiç güzel birşey değil onu yazdınız şişeyi atanlar vaz mı geçecek bundan üstelik neden yürüdünüz belli değil yazıda.

• Beğen
Tepkiler: Sanberk E

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
@mustafa genç

Şartlar her zaman istediğiniz gibi olmuyor. Aksiliklerin boyutunu tahmin edemiyorsunuz.
Samimi olarak söylüyorum "hayatınız boyunca tekeriniz patlamasın."

• Beğen
Tepkiler: can onur

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.286
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Büyük konuşmamak lazım:)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mustafa genç

Acayip kapak bir yazı olmuş. Ama hırsızın hiçmi suçu yok misali bir iki kelamda bu haltı yiyen kişiye etmeniz gerekirdi. Hukukşinaslığın gereği buydu.

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
Bence yazı samimi ve komik olmuş ve büyük konuşmamak lazım hangi şartlarda ne olduğunu bilmiyoruz :)

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Çok lastiğim patladı hatta günde iki lastiğim birden patladığı oldu aynı zamanda işe giderken bişey yok akşam çıkıyorum lastik inik pompa ile şişirmeye çalışıyorum olmuyor elimde eve yürürken 3.5 km eve varınca elimde sürdüğüm halde diğer lastikte patlamış oluyor saçımı başımı yolasım geldiği oluyordu hatta bisikleti yakmak gömmek istediğim oldu. Şimdi nasıl oldu ne oldu anlamadım camların üzerinden geçtiğim halde lastiklerim uzun süredir hiç patlamadı hadi hayırlısı.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@mustafa genç

Yazıyı yazan belki tubular lastik kullanıyor; belki iki adet yedek iç lastik taşıyordu, birini daha önce kullanması gerekti ve kırık şişenin üstünden geçince iki lastiği birden patladı...

• Beğen

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
@Murat B.

Fazla zorlama olmuş. 3 tl lik yama takımı hayat kurtarır. Tubless lastik tamirinin de muhakkak vardır bir yolu iç. Kullanmadım onun için bilmiyorum pahali o lastikler bi dünya para verip tupless lastiğe bir diken batınca yolda kalacam çok saçma. iç lastik kullanmak daha mantıklı o zaman.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@mustafa genç

Tubeless değil, tubular demiştim. Tubuların tamiri mümkün; fakat lastiği önce açmanız, sonra yamayıp ardından açtığınız yeri dikmeniz ve janta yapıştırmanız gerekiyor. 10km yürümek daha kısa sürer muhtemelen.

Zorlama da olsa, olayı bilmeden insanlar hakkında hüküm vermenin yalnış olduğunu gösteriyor. Kaldı ki dış lastiğin yarılması ya da tek yedek lastik taşıyan (veya tek lastiği kalmış) birisinin iki lastiği birden patlatması çok da zorlama değil.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@mustafa genç

Mustafa bey duvara yazı yazılması hoş değil. Evet bu konuda size katılıyorum. Ama bir de şu yönü var işin birinin keyfi olarak yaptığı yanlış bir davranış yüzünden sürekli zarar ediyoruz. Bir iç lastiğe 2 3 yama yapıyoruz ondan sonra atmak zorunda kalıyoruz. İç lastik parası ayrı dert, yama takımı parası ayrı dert. Lastik değiştirmek yama yapmak için harcadığınız emek ve zaman ayrı bir dert. E sadece iç lastik olmuyor bazen zarar göre. Daha geçtiğimiz yaz. Sıfır dış lastik aldım. Hevesle taktım o akşam arkadaşlarla turlamak için çıktım dışarı gezdik eğlendik muhabbet ettik. 2 arkadaş eve dönüyoruz tam sokaktan sağa döneceğim arka taraftan pat pat pat bir ses anladım lastiğin patladığını durdum direk. Yanımızda pompa iç lastik yama seti hepsi var. Lastiğe hiç bakmadan çıkardım malzemeleri oturdum kaldırıma aldım kucağıma jantı dış lastiğe bir baktım bakmaz olaydım. Yaklaşık lastikte boylu boyunca 5 6 cm yarık. O an zaten yepyeni dış lastiğin ilk günden yarılmasının verdiği sinirle kahroldum. Sırtlandım bisikleti 4 5 km kadar yürüdük arkadaşla eve vardık. İç lastik dış lastik hepsini söktüm. Baktım iç lastikte pert. İkisini de kullanma ihtimalin kalmadı zaten. ( Kullanma ihtimali varsa da ben bilmiyorum) Kıssadan hisse birinin içtiği sodanın cam şişesini yere atması bana iç lastik 15tl dış lastik 40 tl toplam 55 tl ye mal oldu. Ve yarılan iç lastikte 25 tl y aldığım ultralight iç lastikti. Her yönden birinin yaptığı hata yüzünden o kadar zarar ettim. Yarılan dış lastiğin diğer tekini şuan arka lastik olarak kullanıyorum. Allahtan onda pek bir hasar yoktu. Ufak bi çizik gibi bir şey vardı. Şimdi benim durumumun yanımda iç lastik yama pompa taşımayla sizin de gördüğünüz gibi hiç bir alakası yoktu. Ben ne yapayım o zaman. Adamcağız içmiş atmış ayıp bana yanımda neden yedek dış lastik taşımıyorum diye kendimi mi suçlayayım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
şişe olmasa bile heryer çer çöp onlar patlatır,tekerlerime slime olmasına rağmen ,1 iç lastik+pompam var sürekli yanımda.

deathsidestory

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
Cem
Bisiklet
Diğer
Olay yanında malzeme taşıyıp taşımama muhabbeti değil. Adam Asya turuna çıkmış, elbette vardır yanında yeterince yedek malzeme. Burada sadece basit bir ironi olma ihtimali de var, üst üste gelen aksaklıklar nedeniyle eldeki tüm malzemenin kullanılmış olma durumu da var, basit bir şekilde pompasının bozulmuş olma ihtimali de var, dış lastiğin kesilmesi -ki en baba yiğit adam bile yanında yedek dış lastik taşımaz sanırım?- ihtimali var; ki netice olarak şöyle okkalı bir VAR OĞLU VAR.

Bunları bilmeden yorum yapmak doğru değil.

Doğru olan burada gayri ihtiyarı, hiç düşünmeden yollara fırlatılmış çöplere, şişelere karşı iki kelam edebilmektir. Önemli olan nokta, hep gereksiz ayrıntıların ardında kalmak zorunda mı?

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@can onur

Yedek yokmuydu? O kavurucu sicakta.... :( bende temmuzda cikacagim marmarise korktum simdi...

• Beğen

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
O şişeyi atanlar bu yazıyı görseydi mutlu olurlardı, bu insanlıktan yoksun güruhtan insancıl davranışlar beklemek insanı daha fazla sinir eder başka birşey değil.