Atlar,eşekler ve katırlar.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Binlerce yıldır insanla birlikte yaşadılar.Kah savaş kazandırıp,kah bir devri kapattılar.Onlar,"At" dediğimiz sevgili yoldaşlarımız.Dağda yolda bozkırda ve her yerde...

Kiminin bacakları kısa bozkır atı,kiminin uzun mu uzun tam bir ingiliz.

Sonra eşek peydah oldu.İnatçı mı inatçı;güçlü mü güçlü.At kadar hızlı değilse de ,bir Dünya yükü "Ih" demeden
taşıyan o güzel gözlü varlık.

Ardından katırla tanışıldı.Baba bizim malum eşek,Anne aygır.Sonuç:Attan da eşekten de temel özellikler alan,tam bir Hyrbid canlı.

Çocukluğumuzda sık rastlardık katıra.Hala Anadolunun dağ düz ve bozkırında kullanılır.

Yani?

Yani eskiden araçların amaçları gerçekleştirme becerisi,onların doğallıkllarıyla sınırlıyken,günümüzde her amaca uygun araç üretilmekte.MTB,Yol-yarış ve Hyrbid bisikletleri de biraz böyle düşünmeli.Bilmem anlatabildim mi.

Ayrıca yeni bölüm hayırlı olsun.Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.

Scudo

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Derya Keçeci

Kendi adıma, bu anlatılanlardan gerekli dersi çıkardım. Keşke 2 yıl önce bisiklet almaya karar verdiğimde, satın almadan önce buraları keşfedip biraz araştırma imkanım olsaymış. Yıllar sonra tekrar bisiklete kavuşmanın heyecanıyla, içimdeki çocuk biraz kör gözle karar verdi bisiklete. Ama, ağırlık sorununu halledebilirsem, seçimim pek de fena olmamış kanaatine ulaşacağım sanırım. Uyandırma hizmetiniz için teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci

aertan

Daimi Üye
Tepki
140
İsim
ali ertan noyan
Bisiklet
Ghost
çok güzel yazmışsınız, zevkle okudum. teşekkürler. :)

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci