Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atlar,eşekler ve katırlar.

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Derya Keçeci tarafından paylaşıldı.

1. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Binlerce yıldır insanla birlikte yaşadılar.Kah savaş kazandırıp,kah bir devri kapattılar.Onlar,"At" dediğimiz sevgili yoldaşlarımız.Dağda yolda bozkırda ve her yerde...

Kiminin bacakları kısa bozkır atı,kiminin uzun mu uzun tam bir ingiliz.

Sonra eşek peydah oldu.İnatçı mı inatçı;güçlü mü güçlü.At kadar hızlı değilse de ,bir Dünya yükü "Ih" demeden
    taşıyan o güzel gözlü varlık.

Ardından katırla tanışıldı.Baba bizim malum eşek,Anne aygır.Sonuç:Attan da eşekten de temel özellikler alan,tam bir Hyrbid canlı.

Çocukluğumuzda sık rastlardık katıra.Hala Anadolunun dağ düz ve bozkırında kullanılır.

Yani?

Yani eskiden araçların amaçları gerçekleştirme becerisi,onların doğallıkllarıyla sınırlıyken,günümüzde her amaca uygun araç üretilmekte.MTB,Yol-yarış ve Hyrbid bisikletleri de biraz böyle düşünmeli.Bilmem anlatabildim mi.

Ayrıca yeni bölüm hayırlı olsun.Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.

Cem Coşkun, Nomad, Okan Örs ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  2. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Kendi adıma, bu anlatılanlardan gerekli dersi çıkardım. Keşke 2 yıl önce bisiklet almaya karar verdiğimde, satın almadan önce buraları keşfedip biraz araştırma imkanım olsaymış. Yıllar sonra tekrar bisiklete kavuşmanın heyecanıyla, içimdeki çocuk biraz kör gözle karar verdi bisiklete. Ama, ağırlık sorununu halledebilirsem, seçimim pek de fena olmamış kanaatine ulaşacağım sanırım. Uyandırma hizmetiniz için teşekkürler :)

Derya Keçeci bunu beğendi.
  3. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    çok güzel yazmışsınız, zevkle okudum. teşekkürler. :)

Derya Keçeci bunu beğendi.