Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atilla Bisiklet Takımı 2010 Masterlar Ligi Yarışları

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Serkan TELYAKAR tarafından paylaşıldı.

1. Serkan TELYAKAR

Serkan TELYAKAR Bisikletkolik

Seviye:
    Atilla ATAY hocamızın almış olduğu kararı 2010 yılında 6 tane master kategori yarışması yapacağımızı "2010 Masterler kategorisi " topiği altında belirtmiştik. Konuyla ilgili detayları yazabilmek,yazışabilmek, sizlerin fikirlerini alabilmek ve de detayların tamamını belirtebilmek amacıyla konuyu buradan devam ettirelim istedik. Ayrıca takım web sitemizden de bize ulaşabilecek kişilere konuyu Bisikletforum üzerinden takip edebileceklerini belirttik.

Bize ilk gelecek olan sorulardan biri olan "Yarışmalar neden sadece masterlar için yapılacak?" sorusunun cevabı ile başlayalım. Diğer kategorilerdeki yarışma sayılarının yeterli olması ve master kategorisinde koşmaya başlayan sporcu sayısında artış varken master kategori yarışmalarının azaltılması sebebi ile kazanılmış bu sayının tekrar kaybolmaması, sezon boyu yapılacak olan antrenmanların sadece dört yarış için yapılmamasını sağlamak, bu kategoriye daha da fazla renk getirerek heyecan katsayısını olandan daha yukarıya çıkarmak için böyle bir karar alındı.

Konunun kapsayacağı detaylar şu şekilde;

* Yarış tarihleri ve detayları Bisiklet Federasyonu 2010 Yıllık Faaliyet Programı kesinleştikten sonra belirlenecek ve bildirilecektir.

*Yapılacak olan tüm yarışmalarda kürsü sporcularına kupa, madalya ve maddi ödül verilecektir.Sponsorların durumuna göre bu ödüller harici ekstra ödüller de olabilecektir.

*Bireysel klasman puanlama usulü ile tutulacak ve altı yarış toplamında genel klasman çıkarılacaktır.

*Bireyler en az üç kişiden oluşmak üzere takım kurabilecekler. Takım sayısı minimum beş takıma ulaşırsa puanlama usulu ile takım klasmanı tutulacak ve altı yarış toplamında takımlar genel klasmanı oluşturulacaktır. Takım oluşumu sağlanabilirse yarışlara "TAKIM ZAMANA KARŞI YARIŞI" eklenebilir.

*Yarışların tamamının İstanbul'da yapılması planlanmaktadır.Fakat zaman içerisinde imkanlara bakılarak çevre illerde yapılabilmesi de söz konusudur.

Başlangıç için şimdilik bu kadar.Fikri olan ve fikir üretebilecek,tavsiyede bulunabilecek herkese açığız. Gelişmeleri bu konu başlığından ve resmi takım sitemizden takip edebilirsiniz.

2. emrah_atillabisiklet

emrah_atillabisiklet Aktif Üye

Seviye:
    masterlar kategorisine renk veren heyecan veren bir takımız
    heyecan ve renk vermeye devam edeceğiz.

3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Serkan bu güzel haberiniz için ne kadar sevinsek azdır. Sevgili Atilla abi geçmişte yaptığı organizasyonlarda ne kadar kaliteli ve seviyeli yarışlar ortaya koyduğunu çok iyi biliyoruz ve hatırlıyoruz, Atilla abinin bu tür organizasyonlarda çok tecrübeli olduğunu biliyorum ve açıkçası yapacağınız yarışları şimdiden heyecanla bekliyorum.

Bence yarış tarihleri diğer yarışlara (arada çok boşluk olan yarışlara) göre konumlanması iyi olur, bunun yanında İstanbulda yapılacak yarışlara yakın olursa (Polonez vs gibi) güzel olur böylece İstanbula diğer yarış için gelenler imkanları dahilinde süreyi uzatarak diğer hafta Atilla Bisiklet Kliniğinin yarışına katılırlar.
    Geçtiğimiz bazı büyük organizasyonlarınızda çevre illerden gelen sporculara harcırah yardımı yapıldığını hatırlıyorum, bu yarışlarda da bunun üzerinde imkanlar dahilinde çalışılacağını umuyorum, en azından yol parası yardımı güzel olur sponsor sağlanabilirse, neticede bir çok insanın kalmak için İstanbulda yakını var.
    Bunun yanında imkan olursa en az bir yarışta Alanyaya olması güzel olur, hem kalacak yer bolluğu, hem de hem tatil hem yarışı bir arada yapabilmek açısından güzel bir yer, ortam ve yolların kalitesi açısından herşey uygun.
    Yarışlar yine 2 etaplı yapılırsa güzel olur, yol-kriteryum veya Yol-zamana karşı olabilir, kriteryumlarda bir dolu bir boş puanlama sistemi güzel oluyordu hatırladığım kadarıyla.
    Puanlama sistemi 2 türlü olabilir aynı anda , bir yarışlar içi puanlama ve federasyonun diğer yarışlarıyla kombine puanlama böylece federasyon yarışlarını takip eden diğer yarışçılarında katılımı pekiştirilebilir ve sene sonunda genel klasmanda iki kategoride kupa verilebilir, bu fikir elbette, amaç katılımı arttırmak ve puan heyecanını katlamak.
    Benim fikirlerim bunlar şimdilik, Atilla bisiklet kliniğine ve Atilla abiye şimdiden çok teşekkür eder gelecekteki organizasyonları heyecanla beklediğimizi belirtmek isterim.
    Hakan Yazman

4. murat bursa

murat bursa Aktif Üye

Seviye:
    atilla bisiklete bisiklet sporuna katkılarından dolayı teşekkür ederiz...
    bursa büyükşehir bisiklet takımı olarak bu yarışlara katılmaktan keyif duyarız.
    çalışmalarınızda başarılar dileriz kolay gelsin. darısı bizim başımıza..

5. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    çok güzel bir fikir sizlere şimdiden başarılar diliyorum sizler sürekli organizazyonların içindesiniz buradaki açıklığı fark edip böyle birşey yapmanız çok hoş sizlerde her bölgeye konu açıp o bölgelerden katılıma yönelik destek isteye bilirsiniz böylece hem duyuru iyi olur hemde fikir alışverişi daha iyi yapılır diye düşünüyorum

6. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    2 kelime; HELAL OLSUN...

7. tarıkk

tarıkk Üye

Seviye:
    MURAT ABİ SENİ VE TAKIM ARKADŞLARINI ARAMIZ'DA GÖRMEK BİR ZEVKTİR İLGİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

emre güven ve emrah_atillabisiklet bunu beğendi.
  8. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Gerçekten federasyona ders olabilecek bir girişim.. Umarım federasyon yetkilileri bu çabaları görürde bu yönde bişeyler yaparlar.. Tebrikler..

9. tarıkk

tarıkk Üye

Seviye:
    BERKAY KARDEŞİM TEŞEKKÜR EDERİM UMARIM BU MSJ'LAR DOĞRU YERİ BULUR..

10. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Serkan' cım ,

Tebrikler , sabırsızlıkla bekliyoruz :in:

Selamlar,
    Tolga Gürgün

11. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    atilla bisiklet ve şahsında bütün sporcularına başarılar dilerim böyle bir orgaznizasyonda yer almaktan ben ve bütün bisikletçiler umarım keyiif alırlar allah işinizi gücünüzü rast getiirsin hepınıze başarılar

12. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Zamanı gelmişti böyle bir hareketin,Tecrübesi sayesinde Atilla Team bu işin altından başarı ile kalkar diye umuyorum.İlerde tek etaplı bir İstanbul Classic neden olmasın.

13. tarıkk

tarıkk Üye

Seviye:
    TEŞEKKÜR EDERİZ BU SPOR İÇİN ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNI YAPICAZ SAYGILAR..TABİ SİZLERİN DESTEĞİDE ÇOK ÖNEMLİ..:in:

emrah_atillabisiklet bunu beğendi.
  14. Ali Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bu yarışlar ıçın lısans şartı aranacakmı acaba

Serkan TELYAKAR bunu beğendi.
  15. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Çok büyük ihtimalle aranacaktır...

Serkan TELYAKAR bunu beğendi.
  16. tarıkk

tarıkk Üye

Seviye:

17. Ali Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    tarık bey cep numaranızı not ettim teşekkür ederim

tarıkk ve Serkan TELYAKAR bunu beğendi.
  18. tarıkk

tarıkk Üye

Seviye:
    rica ederim emre bey elimden ne gelirse seve seve sygılar....:in:

19. Ali Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sağolun yardımlarınız için serkan ahmet hocamada bir lisans çıkartalımda rakipler çoğalsın yav

20. elif inci

elif inci Aktif Üye

Seviye:
    ben de lisans istiyorum :cool: Sakarya yarış sonuçlarına baktım da hepi topu 10BB varmış. 11. olmalıyım.:in: