Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

atık yağ...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Güvenç Terzierol tarafından paylaşıldı.

1. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar merhaba...

bu gün okuldan gelince bana gelen bir maildeki link e tıklayınta WWF.org.tr ye girdi biraz kurcaladım siteyi ve dünya için yapabileceklerimizi gördüm...

bunlardan biride atık yağ biriktirimiydi..
    onunla ilgili bir şirket EZİCİ diye anlaşmalı belediyelerle işbirliği yaparak bir telefonla atık yağları kapınızdan alıyorlar...
    baktım ve benim bulunduğum bağlı olduğum belediye olan eyüpte bunun olmadığını gördüm bende beyaz masa ya mail attım...

ben bunu yazdım kendi çapımda anlatmaya çalıştım...
    eğerki sizlerin de belediyesi böyle bir uygulama yapmıyorsa ben belediyenin sayfasına girip beyaz masa ya bu tarzda bir mail atmalarını isterim...

ne kadar çok böyle mail atılırsa ben belediyelerinde artık uyanacağını düşünüyorum..

2. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Ben pakyağ a.ş de çalışıyorum ve atık yağlar Firmalar tarafından alınır ve asit uygulanarak asit yağ yapılır..Ve bazı firmalar Rafineden içirerek sabun yapımında kullanılıyor..Tabi kapıdan almak ayrı bir maliyet.

Ama mutlaka rafine edilir..Hiçbir yağ arıya gitmez..Mutlaka bir şekil de kullanılır.abi bu duyarlılık takdire şahan bir olay.bilgilendirme hassasiyetini içdenlikle kutlarım..Bisiklet severlerin ayrıcalığı işde doğaya ve insana sayı.
    Herkesin bu hassasiyet de olması dileğiyle.İyi forumlar.

Güvenç Terzierol ve S. YILDIRIM bunu beğendi.
  3. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bunları sizlerden duymak beni gerçekten mutlu ediyor...

www.wwf.org.tr sitesinde yapılabilinecek birçok şey var...

world wildlife fund açılımı ancak artık wwf olarak direkman geçiyor...

burada bağış yapma olanağı karetta karetta evlatlık edinme şansımız var ve bir çok şeyler var etkinlikler...

bence artık insanlar tutklamalar/askere baskı yapmalar/darbe bunları bırakıp geleceği düşünmesi lazım günlüğü herne kadar 1 milyon deselerde o kadar değil ancak yakın bir meblağ tutan sondaj makinesi daha doğrusu gemisi petrol aramak için karadenize gönderilen yapıya vericekleri para yerine rüzgar enerjisini ve en önemlisi güney doğuanadoluya güneş panelleri yapılsa ne kadar güzel olur ne kadar sağlıklı olur...
    ayrıca çanakkale ve istanbul boğazlarına sahibiz. bunları değerlendirebiliriz...

nasılmı akıntıyı kullanarak... rüzgar gülü mantığıyla onlarıda kullanabilirler ancak düşünmyorlar yada düşünmek istemiyorlar...

yabancı bir ülkede yapıldı boğaz dibine çarklar yerleştirildi var olan akıntıdan yararlanarak elektrik ürettiler...

şu hibrid araçlara uygulanan vergi azaltılsa ve teşvik arttırılsa doğaya salınan CO2 salınımı mümkün olduğunca az olacak ancak bunları benim ancak hocalarımlapaylaşma şansım var... bir lise öğrencisi olarak yapabileceğim bu tarz bir konuda beyazmasa ya mail... wwf gibi greenpeace gibi gruplara mail vs atabilirim maks. ancak inşallah üni yi kazanırım da bende bu tarz bir kuruluşa katılmayı düşünüyorum...

4. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    İnan ben senden daha mutlu oldum.Çünki bu yaşda bu tip düşüncelerin olması biraz şaşırtıcı olmasına rağmen inanılmaz mutlu oldum.Umarım gelecek de Üniv.KAzanır da o yapmak istediğin projelerde en ön sırada olursun.Tabi Faydalı olması dileğiyle..Her anlam da çoook tşk ler kardeşim.İyi Forumlar..

Güvenç Terzierol bunu beğendi.
  5. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evt arkadaşlar böyle bir konuda sessiz kalmak bence bisikletforuma yakışmıyor...
    sadana abimden başka yorum yapan yok..

yorumda istemiyorum...
    sadece bu konuda eğerki belediyesi destek vermeyen kişiler varsa benim yaptığım gibi mail atabilirler.
    sen atmışsın yeter gibi düşünüyorsanız işte dünyanın yavaş yavaş kirlenmesinin sebebi de bu bir ben yapsam ne olur deyip görmemezlikten gelmek...

hani denir ya elinizi taşın altına koyun...
    ben onuda istemiyorum mouse ın üzerine götürüp klavye ye de bir kaç kez bassanız onu da belediyenizin beyazmasa sına mail adresine yollamanız behnim için yeterlidir...