Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ataşehirliler?

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında eylem tarafından paylaşıldı.

1. eylem

eylem Yeni Üye

Seviye:
    öncelikle merhaba, ataşehirde olupta ataşehir içi yada her türlü pedallamak isteyen varsa tanışmaktam memnuniyet duyarım, yoksa bu ataşehir çok sıkıcı bir yer çekilmiyor yalnız =)

2. Songül_Efsa_Kethüda

Songül_Efsa_Kethüda Yeni Üye

Bende acarlarda oturuyorum ve dediğin gibi evet çok sıkıcı biyer :):):)

hasan mehmet yalı bunu beğendi.
  3. zodijackyl

zodijackyl Üye

Seviye:
    sizi çekmeköy ormanına bekliyorz o zaman :)

karaburga bunu beğendi.
  4. goxcell

goxcell Yeni Üye

arkadaşlar, ataşehir civarındaki organizasyonlara katılırım.

5. Bal

Bal Yeni Üye

Seviye:
    Selam bende ataşehir civarındayım. Pedallayalım ama nerelere herkes beyin fırtınası yapsın. Pedallayabileceği gün ve saatleri herkes yazsın. Önümüzü görelim ve ona göre bir program yapalım .

6. hasan mehmet yalı

hasan mehmet yalı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    efendim,forumumuza kimler gelmiş?hoş gelmiş.

ah şu bisiklet kültürü daha da yaygınlaşsa da geneli sıkıcı olan istanbul u da neşelendirebilsek.yol bisikleti ile sizlere katılıp dağ bayır tırmanmak ne kadar zor sa da hepinize bol neşeli keyifli ataşehir turları dilerim

Bal bunu beğendi.
  7. hasan mehmet yalı

hasan mehmet yalı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:

mustafa cım sen de yol bisikleti ile zor katılacan gibi geliyo,ama yapın bakalım programları,haberleşelim.

8. Caner Denktaş

Caner Denktaş Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar bende ataşehirde oturuyorum her akşam MTB bisikletimle çıkıyorum sizlerle buluşup tanışabilmek için herkesi 19 nisan pazar günü saat 12:00 da ataşehir amfitiyatro sanhesine bekliyorum orada olacağım isterseniz ataşehir çapında kendi aramızda bir grup kurabiliriz destekleyenleri bekliyorum teşekkürler...

9. Emek Tüzün

Emek Tüzün Yeni Üye

Seviye:
    merhabalar, ben batı ataşehirde oturuyorum, ama sizin tarafa da gelirim :) yalnız bisikletimi bu hafta almayı planıyorum... bakalım bisikletimi edineyim sonra akşamları iş sonrası ve haftasonu tüm gün biniyor olacağım... hatta arabasız olarak caddebostan sahiline inmeye niyetliyim haftasonları ama hiç tecrübe etmediğim için yol uygun olacak mı bilmiyorum... sonuçta arabayla trafik yokken 10 dakkada oradayız, benim evden 5-6 km tutacak yol...

10. Caner Denktaş

Caner Denktaş Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar en iyisi bu pazar yerine her pazar saat 11:00 de ataşehir amfitiyatro konser alanında buluşalım gelemeyen arkadaşlar için de çok uygun olabilr zira ben 19 nisan da gelmeniz için size yazdım ama 19 nisan*da sanırım aranızda olamayacağım. her pazar bunu yaparsak bisiklet ve spor açısından çok uygun olur diye düşünüyorum akşamları ve haftasonları çıkabiliriz irtibat kurmak isteyen arkadaşlar messenger eklesin tşkler...

g-yotine@hotmail.com

11. Emek Tüzün

Emek Tüzün Yeni Üye

Seviye:
    bu hafta ben de gelemiyorum, bisikletimi aldım ancak başka planlarım vardı... bu arada bir sorum olacak, bisikletle caddebostan sahile indiniz mi? hangi yoldan? yani araç trafiği açısından soruyorum, güzel bir yol var mı bildiğiniz?

12. elginoz

elginoz Üye

Seviye:
    şöyle gidebilirsiniz... (umarım anlatabilirim)

ataşehir'den __ carrefour'a...

ordan otobüs duraklarının üzerindeki köprüden (tuzcuoğlu)___ yolun karşı tarafına geçin...

ordan___ sahrayıcedid'e doğru sürün (rotanız minibüs yoluna inmek)

minibüs yoluna indikten sonra karşıya doğru hangi sokağa girseniz düz aşağıya doğru indiğiniz sürece çıkacağınız yer bağdat caddesidir...

ordan sahile inersiniz artık:)

umarım anlatabilmişimdir. ben bir iki kez böyle gittim çünkü. uzatmış da olabilirim yolu. belki benden daha kısa tarif edecek arkadaşlarım da vardır burada.

13. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ataşehirin çıkışına yakınsanız kayışdağı cad.'den aşagı süzülüp k.bakkalköy'den bostancı köprüsü yolu ile bostancıya oradanda sakince sahilden caddebostana gecebilirsiniz.

14. Emek Tüzün

Emek Tüzün Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler, aslında sormak istediğim daha çok bisiklet ulaşımına uygun bir yol... yani otoyola girmeden kaldırımdan veya daha sakin bir yerden nasıl giderim diye düşündüm... yaya üst geçidi bir çözüm evet... peki bostancı köprüsünde bisiklete uygun geçiş alanı var mı?

15. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    bostancı köprüüsnden aşagıya çılgıın gibi inen arabaların dışında bir de köprü inişinde hemen saga bi yanyol dönüşü var ki,arabalar bu noktada bisiklet için ciddi tehdit oluşturuyor...
    en mantıklısı carreforuun ordan üst gecit..eger hızlı bi şekilde kıöprüden inerim diyorsanız o ayrı tabi:)

16. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    uups pardon ozaman, ben trafikte gitmeye sanırsam fazla alıştığım için o yolu onerdim,evet üstgecit de kullanılabilecek bir rota.

17. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    İstanbul da bisiklet yolu pek olmadığı gibi maalesef kaldırımda da gidebilme imkanı fazla yok. Ben yaklaşık 3 yıldır K.Bakklköy de oturuyorum. Caddebostan sahile gitmek için kullandığım yol, bir arkadaşımızın tarif ettiği gibi Sahrayıcedit üzerinden gitmek, Bostancı ya gideceğim zaman da kontrollü bir şekilde Bostancı köprüsünü kullanarak gidiyorum.
    Bir kaç kez denediğim ve gayet sakin olduğunu gördüğüm bir alternatif daha var, PTT hastanesi önündeki üst geçitten karşıya geçerek modern camii yanından sahile ulaşılabilir.
    Biraz daha uzun km içeren bir gezi organize edilirse ben de aranıza katılabilirim.
    Herkese iyi akşamlar.

18. Caner Denktaş

Caner Denktaş Yeni Üye

Seviye:
    her zaman gittiğim yol bostancı üzerinden oldu arkadaşlar ayrıca 1 kez ümraniye üzerinden üsküdar ardından kadıköy yaptım caddebostan a geçişi bu şekilde sağladım gelmek isteyenler varsa 23 nisan perşembe günü yine caddebostan sahiline yola çıkcağım bostancı üzerinden ve köprü üzerinde tehlikesi olduğunu sanmıyorum katılmak isteyen arkadaşlar messenger üzerinden görüşebiliriz

g-yotine@hotmail.com

19. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar, ben de Acarlar tarafında oturmaktayım. Bir arkadaşımla orta uzunlukta Anadolu yakası turları yapmaktayız. Acarlar-Kavacık-Beykoz ve Acarlar-Dudullu-Alemdağ-Polonezköy-Kavacık-Ataşehir rotalarını dolaştık. Şimdi hafta sonu TEM yanyol üzerinden Samandıra-Sultanbeyli-Kurtköy kavşağı-Sabiha Gökçen-Kaynarca üzerinden sahil yoluna inip Sahilden Bostancı yönüne dönmeyi planlıyoruz. Arzu eden arkadaşlarla buluşup beraber pedal basalım isterim. Mayıs ayında bir hafta sonunu da İstanbul-Gelibolu (veya çok kasarsa Tekirdağ-Gelibolu'ya da çevirebiliriz:rolleyes: ) turuna ayırmayı düşünüyoruz.

elginoz bunu beğendi.
  20. elginoz

elginoz Üye

Seviye:
    bunlar çok güzel planlar ama kendi adıma şunu söylemeliyim. ben bu kadar uzun bi yolculuğa daha hiç kalkışmadım. bisikletimi geçen yaz aldım. kısa bir süre binebildim. bütün kış da hiç bisiklete binmedim. bu kadarını kaldıramayabilirim. ama bir süre caddebostan sahilde belli mesafeleri katederek daha sonrası için size katılmayı isterim.

kazasız, belasız iyi sürüşler...

mtsemiz bunu beğendi.