ATA'nın İzinden Kurtuluş Mücadelesine Pedalla (İstanbul-Samsun)

Tur gelenekseleştirilmeli midir

• Toplam katılım
    80
  • Anket kapanışı .

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
Herkese Merabalar. Bol güneşli, kazasız belasız günler dilerim.
Uzun bir aradan sonra tekrar tur planı yapmaya başladım.
Bu seferki turum benim için çok anlamlı olacak.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜR'ün izinde İstanbuldan Samsuna pedal çevireceğim.
Sizlerinde bildiği gibi ATATÜRK 16 Mayıs 1919 da Kurtuluş Mücadelesini başlatmak üzere Sirkeci Garından Bandırma Vapuru ile Samsuna yola çıktı. Bende saati saatine olmasada 16 Mayıs 2017 Tarihinde Sirkeci Garından hareket edeceğim ve İnşallah kazasız belasız sağlıklı bir şekilde 19 Mayıs 2017 tarihinde Samsunda kutlamalara yetişecek şekilde pedalıma dokunacağım. Şuan tam rotaya karar veremedim ve 2 rota üzerinde düşünmekteyim. 1. rota uzun olsa da ATAMIZI ziyaret ederek gitmek istiyorum.
Tura Merida Ride 88 bisikletimle çıkacağım.
1. Rota: 1. gün İstanbul-Bolu, 2. gün Bolu-Ankara, 3. gün Ankara-Merzifon, 4. gün Merzifon-Samsun, toplam mesafe 870 km.
2. Rota: 1. gün İstanbul-Bolu, 2. gün Bolu-Ilgaz, 3. Gün ILgaz-Merzifon, 4. gün Merzifon-Samsun, toplam mesafe 740 km.
Araştırmalarıma göre daha önceden böyle bir tur(19 Mayıs için İstanbul-Samsun) gerçekleştirilmemiş. İlki yaşamakta daha farklı olur.
Böyle bir tur için sponsorluk bulmaya çalışıyorum. Masraflardan ötürü değilde daha fazla kitleye sponsor sayesinde ulaşmış olacağımızı düşünüyorum. İnşallah bulabilirim.
Şuanda tek başıma gitmeyi planlıyorum ama bu anlamlı turda beraber gitmek isteyen olursa daha güzel olacağını düşünüyorum.
Yol üzerinde bana destek olmak isteyen siz bisiklet sevdalıları ve grupları beni ayrıcana mutlu edecektir.
Bilgi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Saygılarımla
KAFAİKİTEKER

IMG_2254.JPG

Scudo

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
@Owlknife Çok teşekür ederim. İlginiz beni memnun etti. Eğer sıkıntı yaşarsam olabilir onun dışında rahatsızlık vermek istemem. sizlerle pedal çevirmek, sıcak bişeyler içmek keyifli olur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İmkanım olsa kesinlikle katılmak isterdim ancak belirli bir bütçe ve malzeme istiyor ancak bende ikisi de yok :D
Ancak bence bu işe bir sponsor bulsanız daha rahat edersiniz. Böyle bir tur için reklam yapmak isteyen firmalar, milletvekilleri vardır mutlaka.
Güzel ve anlamlı bir tur kesinlikle :harika:

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
@Emre Yönlüer Kıyı şeridini daha önceden başka bir turda kullandım. Yol keyifli ama bozuk ve iniş çıkış fazlacana mevcut, Yol bisikleti ile pek keyifli olmaz diye dşünüyorum.

@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Sponsorlar haklı olarak kendi menfaatleirni ön plana çıkarıyorlar, Belediye dışında böyle bir faaliyete destek olunmayacapını düşünüyorum. Ayrıcana sponsorlar ne düşünüyor bilmiyom ama maaliyet faza bişey olmayacak.

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
@Üye Adı
Çok teşekkür ederim. İnşallah bu hayali bu turu gerçekleştiririm.

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
@Kuzey Ege Umarım Anket sorum görünüyordur.
gözükmüyorsa
TUR GELENEKSELEŞTİRLMELİ MİDİR
Adı üstünde anket ben burda evet hayır gibi bir siyaset amacı gütmüyorum. Sadece bisikletseverlerin bu turun anlamlı olup olmadığını benimle paylaşmalarını istedim.
Saygılarımla
@Kuzey Ege Abi senden tur hakkında yorum almadım :D Çokta bekledim yani :D

• Beğen
Tepkiler: cngz ve Üye Adı

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba @Kafaikiteker kardeşim seni canı gönülden tebrik ederim çok anlamlı bir tur düşünmüşsün umarım destekçi bulabilirsin.

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
@Kafaikiteker

Sizi tebrik ediyorum. Alkışlıyorum. Böyle bir proje 1 kişi ile değil yüzbinlerle gerçekleşmesi gereken bir proje. Bisiklet ile sosyal farkındalık yaratma buna denir.

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
@cngz Çok teşekkür ederim. Ziyadesi ile memnun oldum. İnşallah o günleri de görürüz.

• Beğen
Tepkiler: cngz

Nigga

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
Özkan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Aslında bi sürü insan katılmalıki sosyal farkındalık olsun 100 kişi 150 kişi konvoy yapıp gidicen on numara olur. Düşünceniz için sağolun sayın @Kafaikiteker :harika:

ÇAMKOMLU

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
HASAN
Bisiklet
Diğer
Fikir çok güzel, güzergah çok güzel. Yolunuz açık olsun.

• Beğen
Tepkiler: Kafaikiteker

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
@TuTKuN teşekkür ederim. Gönül istemez olur mu. Keşke demekten kendimi alıkoyamıyorum.
@Boran06 teşekkür ederim. Umarım gerçekleştiririm.
@ÇAMKOMLU teşekkür ederim. Yolumuz açık olsun