Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

atamızın ölümü

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Kemal Tecimen tarafından paylaşıldı.

1. Kemal Tecimen

Kemal Tecimen Kıdemli Üye

Seviye:
    evet 68 yıl önce türkiyenin ve dünyanın büyük lideri atamızı kaybettik ulusumuzun başı sağolsun

2. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    sirenler çalarken konuyu okumak ve cevaplamak da bana rast geldi :(

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sirenler çalarken balkona koştum :(. Herkes saygı duruşunda duruyordu...
    Yaşadığı günleri hiç görmediğim halde O'nu bu kadar özlerken, diyorum ki bir de yaşarken O'nu kaybetseydim, kim bilir ne hale gelirdim :(.
    Huzur içinde uyu Ata'm...

4. Emir Alaca

Emir Alaca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ulu Önder Atatürk'ümüzü saygıyla anıyorum. İlke ve inkilaplarını sonsuza kadar yaşatacığıma tüm varlığım üzerine yemin ederim.ATATÜRK Türk milletine gönderilmiş en büyük armağandır.Onun değerini bilelim onun izinden ayrılmayalım.

5. M.Ergun GÖZET

M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    " ...Halbuki, hangi istiklal vardır ki ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin?.. Tarih, böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir." Mustafa Kemal ATATÜRK

Atam izindeyiz...

6. sönmez

sönmez Kıdemli Üye

Seviye:
    Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir ilan ve o zamandan berikorunması, Atatürk'ün ve Türk halkının işidir. Şüphesiz ki, Türkiye Cumhuriyetinin doğuşu ve o zamandan beri Atatürk'ün, Türkiye'de giriştiği derin ve geniş inkilaplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur.

John F.Kennedy (ABD Başkanı, 10 Kasım 1963)

Arkadaşlar, yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki, O büyük dahi çağımızda Türk Ulusuna nasiboldu. Mustafa Kemal'in dehasına karşı elden ne gelirdi.

Lloyd GEORGE (İngiltere, 1922)

Atatürk'ün Türkiy'de yaptığını hiçbir tarafta hiçbir kimse yapmadı: Ne Cavour, ne Cromwel, ne de Washington... Atatürk'ün bulduğunu hiç kimse bulmadı ve Atatürk'ün yaptığını da hiç kimse yapmadı. İlham ettiği kimselere ve kendi prensiplerine göre yarattığı yeni kuşak, O'nun eserine devam edecektir.

Tipos Gazetesi (Atina, 12 Kasım 1938)

Hiçbir ülke, yeni Türkiye'nin Ata'sı tarafından başarılan yenileşme kadar hızlı ve o kadar kökten değişme görmemiştir. Böylesine insanlar yüzyıllar içinde yalnız bir defa görülür. Şimdi Türkiye'nin tarihi bu eşsiz devlet adamının tarihidir.

Dness Gazetesi (Bulgaristan)

Mustafa Kemal, Birinci Dünya Savaşı'nın gidişatını sezen muazzam yeteneği sayesinde, savaşın başarılı tek Türk Generali oldu. Savaş sonrasında da yeteneğini sürdürdü ve hayatının en büyük girişimini başlattı. Yeni Türkiye'yi kurdu.

DIE ZEIT (Alman Gazetesi)

Bu gibi dehalar ancak görünüşte ölürler. Çünkü gerçekte ulusların anlayışlarında derin ve silinmez izler bırakan eserleriyle daima yaşarlar. Böyle insanlar, bir kuşak için doğmadıkları gibi belirli bir devre için de doğmazlar. Bu gibi insanlar, uluslarının bu nimetler kaynağından durmaksızın yararlanmalarına imkan vermek suretiyle yüzyıllarca uluslarının tarihlerine egemen olacak insanlardır.

Tahran Gazetesi (Tahran, 21 Kasım 1938)

Atatürk'ün hayatı ve eseri sadece Türkiye için değil, fakat dünyanın bütün özgür ulusları için bir ilham kaynağı olmakta devam edecektir.

Çang Kay ŞEK (Çin Cumhurbaşkanı 10 Kasım1923)

O, kişisel kazanç ve ün peşinde koşan basit bir diktatör değil, gelecek kuşaklar için sağlam temeller atmaya uğraşan bir kahramandı.

Prof.Walter L.WRIHT Jr.

Atatürk, tarihe örgütçü bir dahi, bir ulusun harikalar yaratan sevk ve idarecisi ve memleketinin kurtarıcısı olarak kalacaktır.

Independance Romaine Gazetesi (Bükreş, 12 Kasım 1938)

O'nun ölümü Türkiye'nin sarsılması olmayacaktır; çünki bütün genç kuşak, Şefi tarafından çizilen yolu inançla ve coşkunlukla izlemektedir.

Uj. Magyar Gazetesi (Macaristan, 1938)

ATAM İZİNDEYİZ

7. TheflyingfalcononTEM

TheflyingfalcononTEM Aktif Üye

Seviye:
    Hiçbir zaman ölmeyecek, bütün Türk Milleti'nin gönlünde, her zaman bir güneş gibi parlayacak, yolumuza ışık saçacak..

8. M.Ergun GÖZET

M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Bu kadar mıyız???

9. Lütfü Çolak

Lütfü Çolak Bisikletkolik

Seviye:
    elbetteki bu kadar değiliz.
    Atamızı saygıyla anıyor; ilkelerine ve bizlere bıraktığı kutsal emanet Türkiye Cumhuriyeti' ne olan bağlılığımızı bir kez daha dile getiriyoruz.

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."

"Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir fendir."

"Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye muhalif değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kaste ve fiile dayanan taassupkar hareketlerden sakınıyoruz."

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

"Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir."

"İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!"

Mustafa Kemal Atatürk

Kaynak: http://www.devletim.com/ataturk_sozleri.asp

10. TheflyingfalcononTEM

TheflyingfalcononTEM Aktif Üye

Seviye:
    Elbette değilizdir..
    Sanırım iki ayrı yerde konu açılmış..

Emir Alaca bunu beğendi.
  11. dawson_46

dawson_46 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacak ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır! Mustafa Kemal ATATÜRK

Kemal Tecimen, Emir Alaca ve felis911 bunu beğendi.
  12. rahmankarataş

rahmankarataş Bisikletkolik

Seviye:
    öyle şanşlı bir milletiz ki dünyada eşi benzeri olmayan
    bir lider,e sahipiz...
    dünya döndükce
    biz cumhuriyetin bekcileri olarak kalacagız.
    saygılar.

c.turhan ve Emir Alaca bunu beğendi.
  13. _bluessy_

_bluessy_ Aktif Üye

Seviye:
    Bütün dünyanın büyüklüğünü kabul ettiği bir önderdi...Şu an o kadar ihtiacımız var ki sana Atam :( keşke :( burda olabilsen...yüreklerimizdesin...bu bile huzur veriyor...rahat uyu...