Atala slr 200 Yarış Bisikleti

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar ilk defa bir yarış bisikleti alıcam ve araştırmalarım sonucu hem kalite hem fiyat aralığı olarak Atala slr 200 yarış bisikletini buldum ve almayı düşünüyorum hem görsel olarakta hoşuma gitti.bisikleti almadan önce bu marka ve bisiklet hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan yorum,öneri ve görüşlerini almak istiyorum.
satış fiyatı 1200tl.peşin alcamı söyleyince mağaza sorumlusu 1050tl ye vercek bisikleti.

(link)

Scudo

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Fiyat çok iyi, karbon maşa değil mi?
Eğer yol bisikletim olmasaydı bende hemen alırdım.

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
aluminyum/karbon maşa.profesyonel değilim.6yaşından beri bisiklet sevdalısı biriyim.amatörce hobi olarak kullanıcam bisikleti.tavsiyeniz için teşekkür ederim

Taner Yavuz

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Türkiye'de hangi firma satıyor bu bisikleti acaba?Bianchi bayisinden mi fiyat aldınız?

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
izmirde sarda bisiklet var ordan.Atala ve Whistle bayiisi.
(link)

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özgür Nevres

önerin için tşk ederim

Tepki
25
vay be.

e bu iyi bi bisikletse ben de alayım bi tane bundan. :)

hem tipi düzgün hem ucuz. ağırlığı ne bisikletin acaba? komponentleri nasıl, kaliteli mi?

birde soyle birsey var bu nasıl acaba.bilgi sahibi olan arkadaslar yorum yapabilirler mi lutfen.
(link)

bir soru daha :)

bu alet 198 cm - 100 kg olan bir insanı tasır mı

imza
bisikletten anlamayan bisikletçi adayı:)

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@Serhan Yıldırım

Bu fiyata sıfır olarak bundan iyisini bulamazsınız. Yurtdışı satış fiyatı bile 699 Euro, 1500 TL'den fazla yapıyor. 1050 TL'ye bırakıyorsa kesinlikle kaçmaz, hatta 1200 TL'ye de kaçmaz.

@Serhan Yıldırım

Karbon maşa farkıyla ve daha ucuz olması sebebiyle tabii ki Atala.

@Serhan Yıldırım
Linkini verdiğiniz bisikletin standart kadro boyu 54 cm, ve bildiğim kadarıyla sadece bu boyda üretiliyor, size uymaz. Ancak Atala'nın L ve XL kadro boyu varmış (sitesinde öyle yazıyor en azından). 100 kg nin de çok problem olacağını sanmıyorum, ama gene de birkaç kilo vermenizde fayda olabilir.

Ali ALTIN

Aktif Üye
Tepki
138
Ağırlığı hakkında bilgi sahibi olan var mı? Bir de bu Atala nasıl bir marka bilgilendiren arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
@ikidiriki

Ağırlık olarak 10-11 kg arası gelir. Atala markası Bianchi'nin Türkiye'de ürettiği ve yurtdışına gönderdiği bir markadır. Türk üretimi olmasından dolayı gurur duyduğum bisikletlerdendir.

Sahibinden.com'da verilen ilan'la Atala.it adresindeki her iki bisiklette birbirinin aynıdır. (Boya rengi ve marka harici) Dolayısıyla Bianchi kötüdür, Atala on numaradır denmemelidir. Ama Bianchi'nin üretttiği bu Atala bisikletler genelde orta- üst seviye bisikletler sınıfındadır. Ben de beğenirim.

Aynı şekilde Bisan'da farklı markalar altında üretim yapıp bunları sadece yurtdışına satmakta. (Evet, ne yazık ki, tabi zamanında çok kaliteli bisikletler üretip yurtiçinde bunları satamamaları da buna bir etken) Misal şu anda kullandığım Matrix marka tur bisikleti Bisan üretimi olup zamanının en kaliteli denebilecek malzemeleriyle toplanmış.

Eğer aklınızda yol bisikleti almak varsa alın derim sözün özü.

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
herkese yorum ve görüşleri için tşk ederim.bugün bisikleti aldım.yaklaşık 5km deneme fırsatım oldu.sürüş keyfi açısından kusursuzdu.frenler de ve vites geçişlerinde herhangi bi aksama yaşamadım.bu fiyata ii bir tercih yaptığımı düşünüyorum.daha fazla km yapınca izlenimlerimi sizlerle paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: Cahit Türk

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bisikletin ağırlığıda 9kg

Enes Kılıç

Daimi Üye
Tepki
35
Bisiklet
Giant
daha önce hiç atala marka duymamıştım ve yol bisikleti de kullanmadım ama şu an sadece görünüşünden ve ağırlığından ötürü almak istiyorum bir tane :)

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Hayırlısı olsun, güle güle kulllanın.

9kg- kendiniz mi tarttınız bu arada?

Ali ALTIN

Aktif Üye
Tepki
138
Güle güle kullanın. İzlenimlerinizin ayrıntılarını 4 gözle bekliyorum

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Yerli firmalar yurtdışına satacakları bisikletler için neden iyi malzeme kullanıyorda yurtiçine satacakları bisikletler için kötü malzeme kullanıyor?

Buna yükseleceği fiyatından ötürü diye yanıt verilirse,ozaman neden iyi malzemeli bisikletleri kendimiz yapabilirken,yüklüce gümrük parası verip yurtdışından ithal ediyoruz?

Burada bana göre bir çelişki var ve kendim şu yanıtı verebiliyorum.
Yabancılar biz gibi bulabildikleriyle yetinmediklerinden dolayısıyla yerli firmalarımız yurtdışında kötü malzemeli bisiklet satamayacaklarından zorunlu olarak iyi malzemeli bisikletleri yurtdışına gönderip kötüleri yurt içinde satıyorlar.Bu aynen meyvenin iyisini ihraç edip kötüsünü yurtiçi tüketime vermek gibi galiba.

Diğer ülkeler içinde acaba durum aynımı yani iyisini dışarıya satıp kötülerini kendilerimi kullanıyor?

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@aydin

kendim tarttım.suluk vs de dahil edilince 9,5kg geçmiyor.almadan önce daha ağır olacağını tahmin etmiştim fakat ağırlığı çok ii bence

Enes Kılıç

Daimi Üye
Tepki
35
Bisiklet
Giant
bisiklet uzantıdaki bisiklet mi? Görüntüsünü çok merak ettim mümkünse foruma da koyarsanız sevinirim.