Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atala Mirror 26' - Arayışlarım sonuçlandı -

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Aras E. tarafından paylaşıldı.

1. Aras E.

Aras E. Yeni Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    Selamlar,
    Yaklaşık 3 aydır hibrid kullanıma uygun bir bisiklet arayışındaydım. Bu arayışı forum ile de paylaştım. İlk bisikletim olacağından ikinci el bir bisiklet almak istiyordum. Arayışlarım geçtiğimiz haftalarda aşağıda fotoğraflarını paylaştığım (umarım paylaşabilmişimdir) Atala Mirror ile son buldu. Fotoğralarda da görüleceği üzere kadronun üst kısmı çıplak zincir kullanımından dolayı boyasını dökmüş. Bunun dışında bisiklet bayağa dışarıda bırakılmış olmalı ki vites ve fren telleri ile maşa'da ve jantlarda paslanmalar vardı. Ancak kadro mühendisliğinin kaliteli oluşu ve alüminyum olmasının verdiği hafiflik nedeniyle uygun bir fiyata alıp toplamayı düşündüm. Jantlar, lastikler, fren ve vites telleri değişti. Maşa ise önce paslarından arındırılıp ardından akçalı siyah sprey boya ile boyandı. Lastikler Rubena'nın 26' 1.75'lik patlamaya karşı korumalı lastikleriyle değişti. Shimano arka artırıcı takıldı. Geri kalan tourney aksam ve revoshift değiştiricide bir değişiklik yapılmadı. Fren kolları yenilendi (alhonga).
    Bu değişikliklerle dün ilk seferimizi yaptık ve İzmit - Yuvacık turu düzenledik. Gidiş-geliş 40km civarı bu turu sorunsuz atlattık. Kişisel olarak tek sıkıntım bel ağırısının zaman zaman bisikletten inmeme yol açması oldu. Bisikletin aynakol göbeği ile sele borusunun başlangıcı arasındaki mesafeyi ölçtüğümde 47cm çıktı. Boyum 1.83m kadro bana uzun yolda ufak geldiğinden mi sıkıntıyı yaşadım acaba?
    Son olarak bel ağrısını önlemek de dahil olmak üzere bisiklete eklenti babında tavsiyeleriniz nelerdir?

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  2. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayırlı olsun. Allah kazasız, belasız kullanmanızı nasip etsin.

3. Aras E.

Aras E. Yeni Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    Teşekkürler.

4. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    hayırlı olsun, iyi pedallamalar