Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ataköy-Emirgan Turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tuğrul Şanlı tarafından paylaşıldı.

1. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Arkadaşlar dün (c.tesi) Ataköy'den Emirgan' bir tur yapayım dedim.

15.30 gibi Ataköy den hareket ettim.Sahildeki bisiklet yolundan Sirkeci'ye ordan Karaköy,Beşiktaş,Ortaköy,Bebek filan derken Emirgana geldim.Yol oldukça kalabalıktı cumartesi olmasının etkisi de var herhalde acaba hafta içi nasıldır bilmiyorum.Beşiktaş'tan Emirgana kadar cadde üzerinde sürdüm hiç kaldırım kullanmadım.Dönüşte de Emirgan'dan taa Sirkeci ye kadar yine cadde üzerinden gelip Sirkeci'den Ataköy'e kadar yine bisiklet yolundan sürdüm.Şunu söyleyebilirim ki İstanbulda cumartesi trafiğinde cadde de bisiklet kullanmak riskli fakat performans açısından idare eder.Gidebildiğim kadar sağdan gitmeme rağmen sol omuzumu sıyıran dikiz aynaları bayağı bir stress yaratıyor:D Bu arada sahildeki bisiklet yolunu kullananlara müjdem var Zeytinburnundaki tamirat işlemi bitiyor 1 haftaya kadar yol düzelmiş olur.Uzun lafın kısası güzel bir tur oldu ama araçların tacizi ve yolun sağındaki çukur ve mazgallar bisikletten alınan keyfi hatırı sayılacak derecede olumsuz etkiliyor ama mecburuz yapacak birşey yok:)

toplam km: 61.19

süre: 3.17.18

ortalama hız: 18.60

max hız : 39.69

2. cenktamay

cenktamay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Sahil yolunda kullaniyorum ben de. Sariyer Besiktas Sirkeci yapiyorum devamli. Sahil tarafinda nispeten sorunduz geziyorum. Ama ortakiyden sonra Sirkeciye kadar trafik zorluyor. Ama alisiyor insan zamanla.
    Bu arada sanirim siz de benim gibi Specialuzed Hardrock a ince lastik takmussiniz. Bende 29" 2.0 lastik yerine 700x45c taktim. Yolda cok rahatladim.

3. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    evet Cenk bey ince lastik performans açısından çok iyi ama fazla geniş olmayan kaldırımlara çıkarken kayma yapabiliyor.Ben de çok memnunum fakat kışın normal lastiklere dönmek şart gibi.
    Trafiğe gelince evet Ortaköy-Sirkeci arası çok yoğun.Ne olursa olsun bisikleti cadde de sürmek çok riskli bir iş.Ülkemiz gibi trafik yoğunluğunun ve trafik terörünün tavan yaptığı bir ülkede bisikletçi olarak ne kadar dikkatli olursak olalım herşey arkanızdan gelen araci kullanan kişiye kalmış durumda en küçük bir hatası sonucu çok kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.Yukarı da da söylediğim gibi en sağdan çok dikkatli gitmeme rağmen yanımda 1metre ara bırakarak gecen de oluyor dikiz aynası sol kolumu sıyıran da oluyor.Sürüş esnasında devamlı acaba bişey olur mu çekincesi de yaptığımız spordan zevk almayı büyük ölçüde etkiliyor.Kaldırımlardan süremiyorsunuz hem kendiniz keyif almıyorsunuz hem yayalar hakı olarak bozuluyorlar.Caddelerde de yazdığım mevcut sorunlar var bir şekilde böyle devam edeceğiz yapacak birşey yok.Keşke Avrupadaki gibi bisiklet yollarımız olsa.İstanbulda yaşamanın da etkisi var bunda Anadolu şehirlerinde trafik yoğunluğu çok daha az olduğundan ve daha geniş yollar araziler olduğundan tahminimce Anadolu da yaşayan arkadaşlar daha rahat ve akıcı parkurlara sahiptirler.

4. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben ancak rumelifenerinde gidip geliyorum.kilyos yolunda da sürmüstüm fakat kör nokta cok kamyonlar epey fazla.bazen sarıyere iniyorum.istte yeniyim baska sürücek yer göremiyorum.trafik cok var.

5. mehmettoprak

mehmettoprak Yeni Üye

Seviye:
    Bence yoldan gitmek en iyisi hem hakkımız var bizimde o yolda hemde aralardan ve park yerlerinden cıkanlara dikkat edersek arkadan gelenden bi zarar gelmez.

daha hızlı gidilebilinir. bisiklet yolları kırık bira siseleri ani cıkabilecek cocuklar yayalar ile dolu daha tehlikeli bence.

ayrıca sectiginiz rota boydan boya keyifli ve uzun .. keyifli pedallar

Tuğrul Şanlı bunu beğendi.