'' atak -2-şile şile şile -180 'e eş değer 30 eylül-''

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe

Abi bu yol tarif eden yol bilgisayarı gibi şeyden bahsediyorsun galiba, bana bir kaç site verir misin bakabileceğim bi göz atayım lazım aslında öyle birşey bana, erdoganlar da delta da falan bulamadım

Scudo

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Abi cbs yazıyorum saçma sapan şeyler çıkıyor ya :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Güner

hahhaa bende şimdi baktım, harbiden saçma sapan şeyler çıktı çuvalladık ....;)
başka addan bakmak lazımda neydi bilmiyorum,neyse teknoloji ile ilgili ne kadar market varsa araştırma yapacan işe bence carrefour yanındaki yerden başla ismini hatırlayamadım orda muhakkak vardır carrefour erenköyde e- 5 yolu üzerinde ...orda inşaat malzemeleri ve teknoloji aletleri ne ararsan var....

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe

Biraz araştırdımda gps adı altında geçiyor, haritayı atıyorsun alete sana istikameti gösteriyor sağa dön sola dön diye gösteriyor, garmin adlı marka bu gps konusunda başı çekiyor sanırım.Fiyatları 400-1000 tl arasında değişiyor fakat hepsi gideceğin yönü söylemiyor bazıları sadece nerde olduğunu ve haritada ilerlediğini gösteriyor hangi yöne gideceğini söylemiyor. Bana yön söyleyeninden lazım işte bi 500 tl falan sanırım o da.Aslında bisikleti aldıktan sonra olurda benim bisikleti satabilirsem alabilirim biraz daha araştırıp daha uygun şeylere bakayım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
16 eylül-bıçkıdere 130 km -160 a eşdeğer.....

kurallar.........

1- en az 6 ay 100 artılarda çalışma yapanlar, zamana karşı ,önceliklidir ...
2- herhangi bi hastalığı olanların ,ilaç kullananların katılması sakıncalı olup önceden bizi bilgilendirmeleri mecburidir..
3- kapasite sadece 3 kişidir..ekip 6 kişiyi geçmeyecektir............
4- avrupa yakadan katılım saatlerin erken olması dolayısiyle imkansızdır
5- iç lastik pompa ve kask mecburidir ...
6- iç lastik almadan gelen olursa aynen yolda kalır.....
7- ilk 60 km de durulmayacak 6-7 10-19 eğim rampalar süratli alınacak ..
8- göçbeyli köyünün dışındaki markette durulacak ikinci mola aydos cafe......
9- etabı bilenler tercihimizdir .........

saat 07.00 dudullu

1- kudret
2- bahtiyar
3- erkan.....

kontenjan sadece 6 kişi ile sınırlıdır

30 eylül şile etabı olacaktır ....

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Ozan Güner

Bu konuda en iyisi Garmin Edge 800.

Bisiklet için dizayn edilmiş bisiklet bilgisayarı (kalp atış hızı, kadans, hız, yükseklik, sıcaklık) ve GPS navigasyon.

1200TL civarı bulunabiliyor. Evet pahalı bişey, ama dehşet derecede faydalı. Para biriktirip almayı düşünüyorum şahsen.

• Beğen
Tepkiler: Ozan Güner

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Pazar
http://icons-ak.wxug.com/i/c/k/partlycloudy.gif
Parçalı Bulutlu. Yüksek: 27C. Rüzgar Hızı: 30-45 KM/S. Rüzgar Yönü: KD.

Pazar Gecesi
http://icons-ak.wxug.com/i/c/k/nt_partlycloudy.gif
Parçalı Bulutlu. Düşük: 19C. Rüzgar Hızı: 40-50 KM/S. Rüzgar Yönü: KD.

bu pazar 9 eylül yani rüzgar kafayı yedi 50 km akşam ,sabah az da değil 45 km geçen pazarda 45 km idi sersem oldum resmen evet bıçkıdere 16 sından zıplar 23 üne nedeni eğer yukardaki gibi ısı yüksek olursa ve rüzgar 45 km olursa 23 eylüle bakacağız 30 eylül şile ise ekime kayacak bu gidişle, bu havalar işimizi hep bozdu havalar iyi olursa dereceler iyi olur rüzgarlı ve ısı yüksek ise performans olmayacaktır ..makul ısı 20 derecedir ve rüzgar 10 -13 km de kalacaktır

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

kurallar.........

2- herhangi bi hastalığı olanların ,ilaç kullananların katılması sakıncalı olup önceden bizi bilgilendirmeleri mecburidir..
3- kontenjan sadece 3 kişidir..ekip 6 kişiyi geçmeyecektir............
4- avrupa yakadan katılım saatlerin erken olması dolayısiyle imkansızdır
10 - 18 yaş altı kadromuzda malesef yer alamayacaktır,,

saat 07.00 dudullu

1- kudret
2- bahtiyar
3- erkan.....

kontenjan sadece 6 kişi ile sınırlıdır

hava durumu ne olursa olsun gidilecek son ekibin kararı ısı 28 derece ve rüzgar 45 km olsa bile yola devam ...

misafir pedalcımız -ozan..ve cem şentin..

Bugsbunny

Daimi Üye
Tepki
725
@Kudret Kurtcebe

16 Eylül'e, Bıçkıdere'ye inşallah gelecem Kudret abi. Amma velakin 28'lerle pedallayacam; bu da işin zor olan kısmı :)

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bugsbunny

sen varya bizi yersin eski adamsın ulupelitin rampalarında savaştın geçen sene, kadromuzun en değerli insanısın, başımızın üstünde yerin var her zaman ...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

kurallar.........

3- kontenjan sadece 2 kişidir..ekip 6 kişiyi geçmeyecektir............
4- avrupa yakadan katılım, saatlerin erken olması dolayısiyle imkansızdır

saat 07.00 dudullu

1- kudret
2- bahtiyar
3- erkan.....
4- bugs bunny -ogün

kontenjan sadece 6 kişi ile sınırlıdır,,son iki kişi....

hava durumu ne olursa olsun gidilecek son ekibin kararı ısı 28 derece ve rüzgar 45 km olsa bile yola devam ...

misafir pedalcımız -ozan..ve cem şentin..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
eski kadrodan mehmet şer ve çağatay bey gelse kontenjanı kapatırdık tabi korsan hasan burdan bayağı artık ayrıldı o gelirse ona kontenjan işlemez.....evet eski kadrodan 4 adam varız......ozanda eski kadrodan ama geçen seneki bıçkıdere olayında a-b ekip oluşturmuştuk hızlı basanlar bi grupta oldu, düşük tempoda basanlar bi grupta oldu cem şentin düşük tempoda geldi keza ozanda ,ozan bu sene gördüğüm kadarıyle toplayamadı kendini,,,,, çalışma yaptığı halde tabi şu gerçek var ozan dahada çalışacak önümüzdeki eylül -ekim aylarında ozan bence durmamalı ve bir an önce o bisikletten kurtulmalı performansa uygun bi bisiklet değil ...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu haziran ayında yapılan bıçkı dere kriterlerimiz.......................

dudullu çıkış saat 07.15 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 2 saat 10 dakikada 6-7 ,10-19 rampaların olduğu 60 km lik etap hiç durmadan alındı.................
erkan teknik problem yaşadı ama başta sürüyordu,,,,,,,,,,,,,lastiği patladı ,,,,,,,,,,,,varış noktasına benden 7 dakika sonra vardı 8 dakika sonra bahtiyar geldi ..................en geç gelen 15 dakika ile bahtiyar oldu ama performans turlarda 15 dakika gibi açıklar açık sayılmaz fark bir saat olmamalı bu 60 km lik bi kriterdir .aynı ekip ile yaptığımız kartepe rube de ise geçen mayıs ayında feribota kadar bir saat 15 dakikada 44 km yi birlikte basmış idik,,,,,fakat ne oldu ise topçulardan sonraki çıkışta oldu 45 dakika feribotta idik ve tabi ki vücud soğudu kaslar etkilendi....tekrar sürate geçmek için bi 25 dakika hafif tempo yapmamız gerekecekti ve nitekim tempoya 25 dakika sonra geçtik poyraz doğudan şiddetini arttırdı ortada bahtiyar önde erkan ama bahtiyarda o vakit 26 vardı erkan arayı açınca bahtiyar geri kaldı ve ben erkanı yakaladım onun deryasında gittim sonra ben öne geçtim erkan benim deryamda derken bahtiyarı unuttuk erkan ben dedi bahtiyarı bekleyeceğim o vakitte ben tek kaldım ve rüzgara karşı bastık fazladan 10 km gittik ilk gittiğim yol idi yorgunluktan birazda rüzgar beni sersemletti yolu şaşırdık suadiyeye vardım tempo 23 de kaldım sabahki tempo 44 km de tempo 35 idi...
hesabı yapalım ,,,

1 saat 15 dakika ve 44 km alındı...

1 +(15/60)= 1+0.25=1.25
44/1.25=35.2 tempo,,,,

eskihisara sabahki tempo az rüzgarda hızlı oldu saat 06.30 da bostancıdan çıkmış idik ,saat 09.00 topçulardan hiç durmadan 3 saatte yolu uzattığım için 12.00 orda idim 70 km bölü 3 =tempo 23 düşük nedeni rüzgar saat 10.00 da sert esmeye başladı tam önümden ...bu da gösteriyorki rüzgarın gücü ne kadar fazla olursa uzun yolda partnersiz kalırsanız temponuz düşer kuvvet burda önemli ................

bıçkıdereye gelince,,,,,,ilk 60 km durmadan alınacak ama geriye kalan 70 km de serbest sürüş olacak .....formula kasabı moladan çıkardık ve iki molaya düştü bu tur............

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
bu sefer derecemi yükselticeğim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bahtiyar közen

28 geçince haliyle fark edecek tabi tahminimce erkan önden kopar sen ortada ben sizi yakalamaya çalışırım kömürlük girişinden sonra durum böyle olur....yalnız erkan önden kopar dedimde bu son olayda arkadan gelmiş az bi fark ile yalnız erkanda söyledi zati çalışma yapmalıyım diye..evet bu bıçkıdere ilk 60 hakikaten çetin ,,millet düz yol sabiha yapar bizim sabihamız bıçkıdere ve 6-7-10-19 eğimli rampalar.....şimdi polinez kısada 50 km de sadece ciddi rampalar var idi bu polinez ile burayı karıştıran aynen yanar çıra gibi çünki 130 km 160 a eşdeğer polinez kısa sadece en çok 70 km ye eşdeğer tüm rampaları ile gerek gidiş çekmeköy ve dönüşteki iki adet uzun rampa yani adam orda 100 artı yapmış olmuyor nerde oluyor bostancıdan çıkacak dudulludan devam edecek alemdardan gidecek ve reşadiyeye girecek cumhuriyet sapaktan polineze varacak ordan çavuşbaşı istikamettenn devam edip hekimbaşına varacak ve tekrar bostancıya 110 km ediyor rampaları ile 140 a devrilirde bi ıronman turu bile olmuyor bahtiyar ıron man turu şiledir yarı ıronman turu ise bıçkıdere polinez felan bunlar ufak etaplar yani leblebi çekirdek hikayesi selerdir şu sabihayı 64 km tepen arkadaşlar habire aynı yerde antreman yaptılar bence gelişemediler ne açıdan ıronman açıdan biz ıronman antremanları yapıyoruz onun için işimiz zor, anadolu yakada demirbaş olarak kendine ıronman antreman yerlerini ilke edinmiş sadece anadolu performansın üyeleri emekçileri var anadolu yakada 6 milyon insan yaşıyorsa 6 milyonda en marjinali biziz .........

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Karar verdim abi Scott CX comp 2011 i alacağım. İçime sindi artık daha fazla da beklemek istemiyorum.Gayet güzel alet zaten fiyatıda uygun 2600 TL sadece 9 lu sistem yerine 10 lu olsaydı daha güzel olurdu ama sağlık olsun ilerde değişiriz onuda.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
özelden onur gelecek bu çok iyi oldu işte ,önü çekecek ,,,,,,süratli olduğu için ve erkan hemen arkasında basacak ve bahtiyar 3 de ve ogün hemen arkasında ve ben sonda,,,,,,,,,,

saat 07.30 dudullu çıkış..

1- kudret-28
2- bahtiyar-28
3- erkan.....28
4- bugs bunny -ogün-26
5- onur..........28

kontenjan sadece 6 kişi ile sınırlıdır,,son 1 kişi...
30 eylül şile etabı olacaktır ....saat 06.30 da onur ile bostancıda buluşacağız adalar iskele önü ve 9 km sonra dudullu kavşağa ulaşacağız çıkış saat 07.30 dur durma yok ilk 60 da onur önden fazla kopmayarak kömürlük girişine girecek erkan ile beraber pedallayacak erkan yolu biliyor...

kurallar.........

3- kontenjan sadece 2 kişidir..ekip 6 kişiyi geçmeyecektir............
4- avrupa yakadan katılım, saatlerin erken olması dolayısiyle imkansızdır

misafirlerimiz ozan ve cemo..