'' atak -2-şile şile şile -180 'e eş değer 30 eylül-''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
anadolu performans rapor....mollafenari raporu...
ekipte hali hazır da 3 kişi olmasına rağmen dışardan misafir olan ve bizi onurlandıran ogün -bugsbunny dostumuz 26 çıdır ve toprak ,ormancıdır tarzı o olmasına rağmen asfalt yolda dişli teker ile tempoyu çok iyi ayarlamakta 28 ler tempoda dönüşte gecikmelere uğrarken baştan ogün temposuna ayar çekince sondan durumu kesilmeden başarmaktadır içinizde en yaşlı benim kendi katogorime göre konuşurum 50 yaş altı,,,
genç insanların kuvveti ile benim kuvvetim bir değildir zati buna doğal olarak imkanda olmaz hücreler bende bitiktir özellikle kasları besleyen hücreler bi genç gibi olamaz bu nedenle mollafenaride ilk başta bostancıdan ogünün tempo vermesi iyi olmuştur,bi ara ben şaka ile karışık attila bisiklet takımın adamlarını rampada sollayınca ki bunun bi nedeni var idi sonra durarak ekibi beklemeye çekilince hemen geldi ekip tabi bizim yönümüz mollafenari olup 130 km ye eşdeğer olduğu için attila bisiklet takımının yönü formula idi ..evet kurtköy pendik sapaktan ogün önde tempo vererek devam edildi ,,kontrollü bi şekilde etabı ilk kez alıyordum ve harita kafamda idi ama genede doğaçın cebinden haritaya bakarak devam ettik ve yolu çözdük tabi....barışın tekeri patladı ve herkez durdu burda kurallar olmadı yani herkez tek başına demedik ve barışa yardımcı olundu...yola devam ederek azımsanmayacak rampaları sıkı süratle alarak tepeörene ulaştık ordan balcık a soldan döndük resim çekmek aklımıza gelmedi barış tahminimce kamera almadı...mollafenariye ulaştık ordan cuma köyü daha sonra kadıllı köy içinden devam edildi,köy içindeki yollar adamın kafasını karıştırmakta gene doğaçın cebine baktık yönü bulduk..devam ettik bi yerde haritadan ezberlemiştim sağa dönüş olacaktı sonra önden kopan ogün ve doğaç a bağırdım sonunda duydular çünki yalnış yola girdiklerini hissettim iki sağ yol vardı geçtiğimizde hemen doğaç a müracat ve yolu bulduk yalnış hesap bağdattan döndü doğru yola girdik ve sağa dönecek idik orda bi hata yaptım doğaç uyardı göçbeyli tabelasına girdik çok az gittik sayılır hata yaptığımı anladım sağa dönerek ordan bağlanacaktık dönüşe geçen pazar konakladığımız yere çıktık mola yaptık ve yemekler yendi haşlanmış yumurta yedim bi tane su içtim .istanbul bulvar yoluna çıktık ogün rampada önde ben arkada sonra sağa dönüş ve formula yoluna giriş ogün orda hafif meyilli yolda aşağı doğru 54 km yi gördü beni vakumladı ,bende tempoyu çabuklaştırdım tabi..birlikte vardık pendik ayrımına barış hemen arkada idi...akabinde hafif eğimlerin başladığı viaportta ben tempoyu çektim çünki ogün ile basmıştım kendimi yormamak için oldukça uzun süre hafif meyilli rampalarda yavaş çıktım bu meyillerin sonunda dağ gibi kısa ama etkili aydosun güney yolu yine karşılaştım bu rampalar üst üste gelmekte sonunda cami gözüktü ve caminin duvar rampasınıda yavaşca aldıktan sonra -orada kısadır-ver yansın aşağı ve aydos cafe............10 dakika gecikme ile grubu yakaladım erkan çok gerilerde kaldı ama sonunda inişte kartala doğru beni yakaladı ...durumumuzu irdeledik 240 km lik kartepe olayı için ekip hazır değil idi gebzeye kadar tren olması bizi kurtaracak idi inşallah hızlı tren projesinde bisikletleri alırlar trenlere bu kartepe olayı 2014 ün sonunda devreye girecek gibi... ....pedalşörlerin durumlarında ise bende pek ağrı olmadı ve hatta aydostan sonra tempo yaptım doğaç önde haldır haldır bastı tabi barışın dizi ağrıdı aydosa gelirkende doğaçın dalağı şişti evet doğaç genç kuvvetli ama tekniği çözecek kuvvetine ayar çekecek uzun etaplarda

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
üstat, bıçkıdereden tepeörene yol görünüyor haritada bu yolun kalitesi, Paşaköy emirli kurtköy yolu ile aynımıdır. teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Barış Güney

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@zekeriya usta

eğer yol bisikleti kullanıyorsanız sayko kros yol değil ise bıçkıdereden sonra gelen stabilize yollarda sarsıntı 1.25 tekerde çok fazla olacaktır ben 1.32 teker kullanıyorum ve 28 jant amortisör yok aliminyum çatal ama alıştım artık eskiden bilekler ağrır idi ama zamanla vücud alışmakta ...şimdi tepeören yolları gayet yola uygun çok da kötü değil emirliyi biliyorum kurtköy yolu pek o kadarda kötü sayılmaz tepe ören....tırmanışlar sıkı ....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Fotoğrafta bıçkıdere yolu çok kötü görünmuyor . Sadece bir fotografta bayağı bozuk görünüyor. İnce teker bisikleti çok etkilermi diye merak ettim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@zekeriya usta

bıçkıdereden sonra gelen yollara ince teker ile erkan girdi ekipten ,,altında geotech vardı haziran ayında evvelki pazar gene bıçkıdere etabı yapıldı ve erkan gene 1.25 ile girdi ve 6-7 -10 -19 rampalarda durulmadı 60 km lik etap sayılır 47 km yazıyor dudulludan ama şile rampaları olsun bıçkıdereden sonra gelen 10-19 eğimli rampalar ile 60 km yorgunluk yarattı o etap ,40 km rüzgara karşı 2 saat 48 dakikada vardım hedefe, haziranda ise 2 saat 10 dakika idi bu da şunu gösterdi dostum, 40 km rüzgarda performans olmaz göçbeyli köyünün sonunda durduk ,,,,,bu pazar yani 23 eylülde erkan gene daldı 1.25 ile sarsıntılı yollar vardı tabi.bu gün sol elim ağrıdı diye mesaj attı bizim genel topiğe yani anadolu performans topiğine demekki oluyor 1.25 lerde, bende hiç bi olay yok ,belkide nasırlaştı bilekler ....;)