Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Asus vs MacBook Pro

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Arınç tarafından paylaşıldı.

1. Arınç

Arınç Kıdemli Üye

Adı:
    Arınç
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bu iki markadan hangisi diğerine göre daha mantıklı olur daha işlevi yüksek olur.Her yönden oyun,programları çalıştırma vb yönden.(Bilgisayarın modelini vermedim aşağı yukarı yakın özelliktekiler ile karşılaştırırsanız iyi olur.)

2. ysnymn

ysnymn Yeni Üye

Adı:
    Yasin Yaman
    Öncelikle hangi işletim sistemini kullanabiliyorsunuz? Asus windows kullanıyor Apple (Macbook Pro) Macos kullanıyor.

Arınç bunu beğendi.
  3. yyokes

yyokes ...

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yıllardır iş yerimde windows server ve PC'leri kullanan, teknik çizim programları ile uğraştığım için ekran karşısındaki vaktimin büyük bölümünü bir Dell workstation ile geçiren, lakin özel hayatımda sadece Macbook Pro ve iMac kullanan biri olarak diyebilirim ki..... Elma ile armutu kıyaslıyorsunuz... :)

ikisinin de birbirine göre üstün özellikleri var ama kişisel kullanım için macbook başka bir dünyadır..

ozansefer ve Arınç bunu beğendi.
  4. Arınç

Arınç Kıdemli Üye

Adı:
    Arınç
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @ysnymn Her ikisinide kullandım bu güne kadar kullanım sıkıntısı yok fakat hangisi daha iyi bir tercih onu merak ediyorum macbook bambaşka bir dünya gerçekten çalışma sistemi stabilitesi çok farklı diğer cihazlardan fakat kullanım olarak sıkıntılı biraz her programı yükleyemiyorsunuz.Birde en basitinden aynı paraya iki markanın bilgisaylarını karşılaştırırsak asus un rahtlıkla i7 işlemcili bir modelini alırken mac de anca eski model bir i5 anca alınıyor.Mac güzel ama iyi olanlarıda çok pahalı.Bu yüzden asus daha performanslı olur gibime geliyor.

5. ozansefer

ozansefer Kıdemli Üye

Seviye:
    Multimedya internet vb. Günlük kullanım için mac daha üstün ama autocad, solid vb. Programlar kullanacaksanız kesinlikle asus. Yeri geliyor netcad kurmak zorumda kalıyorum o yüzden mac lere sadece uzaktan özenerek bakıyorum

Arınç bunu beğendi.
  6. Sinannamur

Sinannamur Yeni Üye

Adı:
    Sinan N.
    Seviye:
    Tamamen kullanım amacınıza ve beklentiniz bağlı

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Arınç

Arınç Kıdemli Üye

Adı:
    Arınç
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    .

8. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    Ben fotoğraf işleme (photoshop) ve grafik programları için mac'tan başka bir seçenek düşünemiyorum ve kullanmıyorum açıkçası. Macbook pro kendi orjinal ekranıyla değil de eizo gibi ekstra bir monitörle daha verimli fotoğraf açısından. Haliyle macbook pro, eizo vs. dedikçe maliyet oldukça yükseliyor, bunun yerine hızlı bir işlemciye sahip yeterli kapasitede ki (ön bellek, dahili bellek vs.) bir asus + iyi bir monitör yine iş görebilir fotoğrafta. Lakin söylediğim her şey kendi kullanım amacım ile ilgili, yani bu tercih de sizin kullanım amacınıza kalmış biraz.

Arınç bunu beğendi.