Astrodan ve mostardan gelen sesler

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Astro da ön frene bastıgımda net bir çıt sesi duyuyorum ve frenlemede titreme hissediyorum
Eşimin salcano mostar bisikletinde ise pedalın her turunda bir çıt sesi geliyor yeni bisikletlerde bu sesler normal midir

Scudo

osmanalba

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Ender bey ilk bakımlarını yaptırdınızmı bende eşime mostar almıştım bazı sıkıntılar ondada vardı ilk bakımı yaptırınca şikayetimiz kalmadı yalnız salcano markasında işini iyi bilen bir servis bulmanız lazım yoksa bisikletten nefret edersiniz saygılar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Benim ki çatur çutur yapıyor artık çok rahatsız edici. Bisiklet ustamız Selim Abi, krank göbeğinden yapıyor gel bi ara halledelim dedi. Ama devam ederse kadroda micro çatlak olma ihtimalide olabilir dedi. Lakin ben bisikleti aldığımdan beri var ses. 2 kere bakım yapıldı düzelmedi. Bu seferde düzelmezse Salcano'yu arayıp kadro isteyeceğim.

Ön freni sıktığınızda çıt diye ses geliyorsa furç vidalarını gevşetin şöyle hafif sağa sola oynatıp tekrar iyice sıkın. Hala geliyorsa, maşanın amortisör kısmından mı yoksa fren takımından mı geldiğini gözlemlemeniz gerekiyor.

Aynı sorunlar başımda var. Çözdükçe haberleşebiliriz... Kolay gelsin...