Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

astro 291 sram x5 600 tl, ng 255 srd 1080 tl ya da aynı fiyatta sram li başka mtb?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Uğur Ece tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Ece

Uğur Ece Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    selamlar eski mtbciyim 9 yıllık kron xaos sahibiyim ancak artık bisikletim ölmüş durumda (bunda benim bisikleti 9 yılda 1 kere bile bakıma götürmemiş olmamın etkisi çok çok büyük, kron düşmanları sevinmesin hemen) ve uzun zamandır da aklımda kategori değiştirip yol bisikleti almak var. bu sayede araştırmalara başladım falan filan derken campangolo'yu keşfettim ve shimano'dan uzaklaşmaya başladım (teknik-performans anlamında değil - ki teknik olarak değerlendirirseniz de campagnolo shimano'dan bir tık daha üstün aynı seviye ürünlerde - sadece campagnolo'ya bir sempati beslemeye başladım vizyonlarından dolayı) ve sadece campy donanımlı ürünlere bakmaya başladım. carraro 916, carraro 022 cr, whistle modoc xenon gibi vs.. ancak hiçbirini bulamıyorum açıkçası sezon bittiğinden dolayı, ve yeni sezon ürünleri bekliyordum şu ana kadar.
    ancak dün bir arkadaşım elindeki salcano astro 291 29" 27 v sram x5 mtb bisikletini satmak istediğini ve mayıs'ta istanbul'dan galiba delta bisiklet'ten 1000 liraya aldığını 600e vereceğini, faturası garantisi bulunduğunu söyledi. daha önce ben bu bisiklete bindim, 9 yıllık kron xaos dan sonra boeing konforunu yaşadım resmen. 29er olmasının da çok etkisi olmadı sürüşü gayet rahattı ya da 9 yıllık bisikletten sonra rüya gibi bir rahatlığa sahip olmasından dolayı 29er ın olası sorunlarını farketmemiş de olabilirim. (boyum 178 kilom 80) dedim benden haber bekle. alet kozmetik olarak tertemiz durumda, evi ters kaldığı için hiç kullanmadı, zaten maksimum 5 sürüş yapıldı 1isi bana ait olmak üzere, toplam 150 km yoktur.
    dün de bütün gece bu ürünü inceledim ve inceledikçe de içimdeki cross aşkı açığa çıktı ve mtb ye niyetlenmeye başladım yine. ve de başka ürünlere de bakmaya başladım. eğer mtb alırsam ne almalıyım? salcano ng255 srd yi çok tuttum donanımı baya üst düzeyde, fiyatı da 1080e buldum nakit şu sitede (http://www.turkbike.com/forum/ileti2428.html), başka sitelerde de yok galiba.
    soracaklarım:
    1) bu ürün eski bir ürün mü (yani 2011 ürünü mü) yoksa 2012 ürünü mü? 2011se bulma ihtimalim baya az çünkü gibi geliyo. 2012 ise eğer sirkeci'de bu ürünü daha ucuza bulabilir miyim?
    2) 600 liraya tertemiz sıfırdan gerçekten bir gram farkı olmayan astro 291 29" 27 vites sram x5e 600 lira vermek varken, - eğer bulunabilirse tabi ki - ng 255 srd sram x7 ye 1080 vermek ya da hadi 1000 liraya bulduk diyelim sirkeci'de falan 1000 vermek mantıklı mı? astro 291'i kullandım, rahatlığına bayıldım, vites sistemi akıcıydı gayet, herhangi bir sorunla karşılaşmadım ancak toplamda 30 kilometrede de bir yargıya varmak erken de sayılabilir hele bisiklet sıfırken. ng 255 srd ise kullanmadım hiç zaten yeni keşfettim.
    3) zaten kron xaos var elimde mtb olarak, road bike alayım diyordum da artık ben o kron a binmem. aletin ahı gitti vahı kaldı, bir cross yaptım toplam 35 km düz yol + 15 km baya kaliteli arazi parkuru olmak üzere, 5 gün kasıklarım popom ağrıdı, otururken azap çektim. ben bir daha o bisiklete binmem. ( bu arada ilgilenen varsa eğer resimlerini gönderebilirim ) şimdi elimde hiç bisiklet yok, mtb mi almalıyım yoksa road bike mı? yani mtb çok daha uygun her yerde kullanılmaya. uzun yola çıkmak ve kısa süreli mesafelerde performanslı kullanım istiyorum diye tasarladım herşeyi aylardır ancak dün kanıma cross yeniden girdi belirttiğim gibi. nasıl birşey yapmamı önerirsiniz? şu an evde trainer var daha 3-4 gün önce aldım tacx satori pro, hani şu an alırsam evde antrenman da yapacağım. nasıl bir yol izlemeliyim? şu an birisini, yaza doğru da diğer türde bir tane daha alma ihtimalim de var.
    sorularıma cevap verip aydınlatırsanız çok sevinicem çok kararsız kaldım. önerilerinizi de bekliyorum, sram donanımlı olmasından yanayım yeni bisiklet önerilerinin.

2. Uğur Ece

Uğur Ece Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bir konuyu 76 kişinin görüp bir tane yanıt yazılmaması garip değil de nedir?

3. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Ben yorum yazayım. Gösterdiğiniz Türkbike sitesi o bisikleti satmıyor sadece gösterimini yapmış. Ayrıca dediğiniz salcano 255 srd bisikleti piyasa da bulamazsınız çünkü piyasada tükeneli neredeyse yıllar oldu. Salcano 291 Sram sizin için tek tercih oluyor ve 600 TL'ye oldukça uygun.

Dağ ya da yol bisikleti arasında kaldıysanız kullanım alanınızı seçerek karar verebilirsiniz. Eğer şehirde kullanıyorsanız Şehir bisikleti alın uzun turlarda işinizi görür. Yol bisikletini İstanbul gibi yerlerde kullanabilirsiniz. Mtb ise her yerde kullanılır.

Uğur Ece bunu beğendi.
  4. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    o kadar kişininde konu hakkında bilgisi olmamasıdır :) yanlış bilgi vermek yerine hiç yazmamak daha mantıklı bence.
    ufak bilgi kırıntılarımdan söylüyorum sram x5 gayet yeterli birde sirkeci ile baya olumsuz yorum var
    yeni bisikletleri bekleyebilirsiniz.
    uzun yola çıkacaksanız iyi bir tur bisikleti güzel olur
    cyclocrosslarda var tabi..

Uğur Ece bunu beğendi.
  5. Uğur Ece

Uğur Ece Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    evet haklısınız bugün farkettim ki 2009 bisikletiymiş. açıkçası 600e o salcanoyu alıp satmayı düşünüyorum az daha yüksek bir fiyata. üstüne de ekleyip bir tane mtb almak düşüncesindeyim ancak 26". ancak bu donanımdan aşağısını da istemiyorum buna aşık oldum çünkü resmen. bu seneki salcanolarda bu donanımlı imsomnia modelleri de 2bin tl, biraz fazla geldi bana. başka önerebilceğiniz bir model var mıdır acaba? en fazla 1200-1300 civarı?

6. Onur Sarcan

Onur Sarcan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    astroyu al bence bende haftaya alıcağım 29 olması baya bi hosuma gitti işinizi fazlasıyla görür o bisikleti o fiyata sattına göre kesin ihtiyacı vardır :)