astro 241 Hidrolik disk fren

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
bu arada bisikletinizle dağ bayır yağmur çamur demeden biniyorsanız arazi koşullarında sürüyorsanız bu masrafı yapın yoksa güzel bir çift pabuçlu v fren şehir içi ve çamursuz hafif arazi şartlarında oldukça işinzi görecektir gerçekten kullanım alanınıza uyuyorsa takın hidrolikleri yoksa masraftan öte geçmez.

Scudo

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Öncelikle yeni bir biisklet için yapılacak masraf degil diye düşünüyorum. Kendim 241 sv kullanıcısıyım. Kesin olarak söyleyebilirim ki kadron uyumsuz disk fren montesi için. Fakat sanırım kadroya disk kalioperleri takmak için adaptor monte edilebiliyor tam arastırmadım.

Yapacagın masraflara gelecek olursak disk fren yapman için, ön arka göbekler disk fren uyumlu göbeklerle degiştirilmeli , bu işlemide kendin yapamayacagın için hem göbekler hemde işcilik için para ödiceksin sıfır göbekler orta sınıf alırsın almısken 25 tl desek tanesine 50 tl 20 tl de işcişik 70.

Kadronun deişmesi gerekebilir yada adaptor ile olursa olur. Disk fren uyumlu bir kadroda nerden baksan 200 tl diyebilir. Etti 270

Ve tabiki disk fren takımı lazım buda 150 den baslayıp epeyce bi acılıor onuda 200 desek ortalama bişey toplamda 470 gibi bir rakama ulasıyor tabi bu kaba taslak üstüde olabilir altıda ama bisiklet kadar bir masraf acıor sana.

Şimdi elindeki parcaları satmaya calısman lazım onlarında sıfır kadar az kulnılmıs olsada degeri epeyce bir düşücektir. Kadronda disk uyumu yok göbeklerin üst seviye degil ve disk uyumlu degil v frenlerinde ortanın altında varsayarsak eger hepsini 200 tl gibi bir fiyata cıkarırsın elinden die düşünüyorum.

Bunca hesap kitaptan sonrada önerime gelicek olursak bisikletini satıp üzerine para koyarak 2. el disk uyumlu komple bir bisiklet alman sana daha az ugras ve daha az masraf cıkaracaktır diye düşünüyorum.

Suan eski bisikletimi topluorum xt göbek falan aldım ama disk uyumsuz kendim merakım olmadı diske ve eksikliginide hissetirmedi v frenlerim sradan olmalarına ragmen.

Umarım az bütce ile dogru karar vererek istedigin bisiklete sahip olursun. Kolay gelsin.