Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

astro 212 vs. whistle miwok

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Fatih.Tıkır tarafından paylaşıldı.

1. Fatih.Tıkır

Fatih.Tıkır Yeni Üye

Seviye:
  2. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Verdiğiniz link bende açılmadı göremedim.Link için ya bende sorun var ya da linki düzeltmeniz gerekiyor.Bütçenizi yazarsanız forumda bisiklet tavsiyesi yapılır.Mtb mantıklı tercihtir.İkinci el bisiklet için dikkat etmek gerekiyor.Aynakol,göbekler,ruble,zincir deforme olan aparatlar.Çok mu,az mı kullanıldı bilmek lazım.İkinci el bisikletin avantajlarıda var.Donanım olarak üst seviye bisikletler temiz,bakımlı olarak hesaplı alınabiliyor.Sıfır alınırsa çok pahalı oluyor.Tabiki bisiklet hakkında bilgili olmak lazım.Bisiklet için o kadar çok yazilacak yazı varki forumları okursanız bayağ bilgi sahibi olursunuz.Whistle de iyi Salconada.Bütçenize göre aynı fiyat kategorisinde beğendiğiniz bisikletleri seçerseniz ona göre yorum yapmak daha sağlıklı olur.Mesela 8'li sistem çok ideal.24 vites.27 vites ,30 vites gibi tercihe göre değişir.Kriterleri ,bütçeyi belirlemek gibi daha açıklayıcı bilgi lazım.

3. Fatih.Tıkır

Fatih.Tıkır Yeni Üye

Seviye:
    Linki düzelttim fiyat aynı bisiklet temiz görünüyor. gidip bakmam lazım tabiki ama kararsız kaldım whistle daha güzel ama 2. el ne derece mantıklı bilemiyorum...

4. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Miwok 1164 D'nin sıfırı 750TL zaten. Neden 2. el alasın ki aynı fiyata? Ayrıca donanımları hemen hemen aynı. 212'nin maşası gidondan kilitlemeli daha pratik, Miwok'un selesi daha rahat vs. ufak tefek farklar var. Ama o fiyata ikinci el alınmaz miwok için konuşursak...
    http://www.whistlebisiklet.com/miwok-1164-d.aspx
    Edit: Farklı bir modeli yazmışım, Miwok'lar karışmış. Senin ilanı da göremiyoruz sahibinden.com'da...

gok bunu beğendi.
  5. Mesut ARAM

Mesut ARAM Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Yanlız arkadaşımızın gönderdiği ilandaki bisiklet 1161D.Sizin dediğiniz 1164D ile arasında çok fark var özellik olarak.

gok bunu beğendi.
  6. Kadir.Celik

Kadir.Celik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Evet arada çok fark var, donanım olarak. Ben bir dönem kendi topladığım bir miwok kullanmıştım, genel itibariyle memnundum. Bisikleti görme şansınız varsa, bu işlerden anlayan bir yakınınızla birlikte gidip bir inceleyin.

gok bunu beğendi.
  7. Fatih.Tıkır

Fatih.Tıkır Yeni Üye

Seviye:
    Peki sizce hangisi astromu miwok mu yani aynı fiyata biri sıfır biri 2. el. değer mi?

8. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Whistle diyorum

gok bunu beğendi.
  9. Mesut ARAM

Mesut ARAM Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Whistle'ye önceden görüp karar vermek en doğrusu olacak.Bence ilk önce Whistle'ye bak derim.

gok bunu beğendi.
  10. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bencede bisikletten çok iyi anlayan birisiyle kontrol ederek alınırsa daha iyi olur. http://www.whistlebisiklet.com/miwok-1161-d.aspx Normal fiyat 540 euro dersek sıfırı ile farkı 492tl civarı.Düz hesap 500 tl desek fiyatı gayet iyi geldi.Hd fren yağ bakım vs,lastiklerin durumu,maşa,diskler,ruble,göbek,vites gibi iyi birisinin kontrolunden geçmesi lazım.Alınacak bisiklet.Yalnız şu var kadro boyu senin boyuna uygunmu?.İkinci el bisiklet alma konusunda en büyük sıkıntı kadro boyu.Kadro boyu çok önemli.Boyuna göre kadro oranları değişiyor. http://www.velespit.com/asp/menu_items.asp?ID=30 bakabilirsin.Kadro boyu size uygun değilse zorla güzellik olmaz.Rahatsızlık verir.Bu yüzden bilgili birisiyle bisiklet almak daha iyi olur.

11. Fatih.Tıkır

Fatih.Tıkır Yeni Üye

Seviye:
    boyum 180 ve onun kadrosu 16,5 yazıyor olmayacak malesef:) Astroya kaldık gene :D

12. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    -hocam astronun maşası gidondan kilitli değil yanlış bilgi verilmiş mesajlarda. MLO kilitlemeli sistem.

-ayrıca linkteki bisiklet 212'den kat kat iyi.

-boyunuza göre minimum 18 inç tercih edin.

13. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=915 .Sezon sonu indirim ve peşin alımda çok hesaplı alınıyor.Donanımları çok iyi.Salcona bayilerini telefonla ararsanız peşin alımda güzel indirimler duyacaksınız.Eminim.İlla İzmir içimi bayi olması lazım.850-900 bütçe çıkılsa iyi olacakta.Astro 212 yerine bu bisiklet çok iyi olacak ve bunun gibi marka bisikletleri inceleyin.Çitayı yükseltin.Sadece donanım alınırsa çok pahalı oluyor.Bisikletle beraber alınması avantaj.İki kere düşünün bir kere karar verin.İndirim payına bakın. http://www.salcano.com/bisikletbayileri.aspx bayiler bulabilirsin.Salcona'nın kendi websitesi.Olumsuz bir durum çıkacağını sanmıyorum.Ya da İzmir'den sipariş verilebilir.Tavsiyem bisikletin üzerindeki fiyatlara takılmayın.Mutlaka indirim olur.Önemli olan beğendiğiniz bisikleti almanız. http://www.velespit.com/asp/menu_items.asp?ID=30 kadro boylarını buradan bakabilirsin.

14. Fatih.Tıkır

Fatih.Tıkır Yeni Üye

Seviye:
    Şu an izmirde oturuyoruz...Fiyat olarak INSOMNIA biraz yüksek kendim alacak olsam çok farklı bisikletlerede bakardım ama babamın mantığına göre bi bisiklet en fazla 200 tl olmalı o yüzden buna ikna edene kadar iflahım söndü :D şimdi 1000 tlnin üstünde fiyatı görürse kesin vazgeçer :D

15. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Astro 212'nin gidondan kilitlenebilen maşalı modeli vardır arkadaşım. Firmanın verdiği MLO bilgisine takılıp kalmayın. Gidin salcano bayisine bakın 2012 Astro 212'lere var mıymış, yok muymuş görürsünüz...