Astro 212 HD X-mountain

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Selamlar.uzun zamanda forumda olmama rağmen bir türlü kullandığım ve geliştirmeye devam ettiğim bisikletimi sizlerle paylaşamamıştım.
değişik bir çalışma yapmaya çalıştım kendimce.olumsuz yorumlar yapanlarda oldu.
Bu senin bisikletin kafana göre yap iyi etmişin diyenlerde oldu.sonuç olarak ben kendisinden gayet memnunum ve geliştirmey devam da edicem.
öncelikle bisikleti standart olarak satın aldım.daha sonrasında ilk değişim gidon ve gidon boğazı ile başladım.
Amoeba Borla DH serisi geniş gidonu takarak standart olan gidondan kurtuldum ve daha rahat bir kullanım amaçladım.
ikinci olarak bu gidona uygun boğazı monte ettim.sonrasında sünger olan elcikleri tri gram elcikler ile değiştirdim.
en büyük değişim ise standart srsuntour xcm v3 maşayı DH marzocchi bomber jr T ile değiştirdim.Tabi bu değişimden sonra disk montajında biraz sorun yaşadım.çünki bomber için kaliper adaptörü gerekiyordu.onuda arkadaki adaptörün aynısı cnc'de yaptırırak hallettim.onunda fotosunu fotolar arasında yer alıyor.Bu değişimden sonra kadro oldukça yükseldi.tabi bu maşa bu kadroya olmaz diyenlerde oldu elbette ama ben gayet memnunum kendisinden.daha sonra pedallar ayaklarımın büyüklüğünden dolayı küçük geldiğinden onları kore marka magnezyum pedallar ile değiştirdim.
Bu değişimden sonrada pedal kuvvetim oldukça arttı.
Sıradaki yapmak istediklerim arasında ise jantları ve lastikleri daha geniş ve büyük jant lastikler ile değiştirmek olucak.
lastik olarak shcwablle muddy-mary kullanıcam,jant ise alexrims supra modelini tercih edicem.bununla birlikte göbekler ve aktarmada elbette değişicek.yaptığım değişiklikleri bu konu altında güncellemeyede devam edicem inşallah;)

şimdi fotolara gelelim ve lütfen yorumlarınızı yazarken ''ne gerek var,bu maşa seni çok yorar,kadron çok dayanmaz,bu bisiklet ile DH mi yapmayı düşünüyorsun?''gibi yorumlar yazmayınız zaten yeterince yukarıda açıklamaya çalıştım.
şimdiden çok teşekkür eder herkese iyi forumlar dilerim.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Scudo

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Değişik ama güzel bir şey ortaya çıkmış.
Kazasız belasız güle güle binin.

Tepki
7
Bence renkler ve zevkler tartışılmaz tabi yorum yaparız ama size kalmış. Ama bana sorarsanız güzel olmuş kazasız sürüşler....

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bence de güzel olmuş, yeryüzündeki hiçbir kadro ve donanım emek verilerek, severek binilen bir bisikletin konforunu veremez... iyi günlerde kullanın...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sayın Demiray ve Sayın Oğuzhan bey değerli yorumlarınız için çok teşekkürler.
gerçekten bu yorumlar beni inanılmaz motive ediyor;)
tekrar çok teşekkür ederim.

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
performansını bilemem ama şekil olarak çok hoş her deneme bir tecrübedir neticede hayırlısı olsun azminizden vede yenilikçi bakışınızdan dolayı sizi tebrik ederim

Tepki
82
Bisiklet
Trek
güle güle kullanın beyaz elcikler güzel olmuş :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ercan bey teşekkür ederim yorumunuz için.kalıpların dışında bir bisiklet oluşturma çabasındayım bakalım nasıl olucak:)

Forza46 sizede çok teşekkür ederim yorumunuz için.

Tepki
15
süper olmuş ya ben çok beğendim herşey bitince en son bide kadro aldınızmı keyfine dicek yok :):):)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Alper Döker

kadro için çok para lazım Alper bey.ona ayırcagım bütçe ile yemek odası takımını alırım sanırım.yakında evlilik varda :)

Cengizhan Terzi

Forum Bağımlısı
Tepki
197
çok değişik olmuş ben şahsen çok beğendim yerli malı salcanoyu upgrade etmek güzel.. sonuç olarak boyle degisik bisikletler çıkıyor.. bence kadronuzdan vazgeçmeyin.. bol pedallamalar :) :)

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Astro 242 SRD modeli için bende daha geniş yüzeyli bir pedal ile değiştirsem acaba pedela kullanımım daha etkileşirmi sorusu bir süredir benimdekafamı kurcalıyordu.Bu başlığı açmanız bu soruyu sorabilmem için iyi oldu.

Orjinal pedal ile şimdikini kıyasladığınız vakit 1'den 10 a kadar bir numara verseniz arasındaki farka kaç puan verirdiniz. ?

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Astroyu nerdeyse baştan imal etmişsiniz... Tekerleride değiştirdimmi sanırım evrim süreci tamamlanacak... :)

Güle güle kullanın... :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cozen34

orjinal pedal ile şu anki pedalı kıyaslarsak tabıkı şu anki pedal direk 10 üzerinden 10 alır.kore pedal üzerinde bulunan alyen vidalı çıkıntılar ayakkabınızı muhteşem kavrıyor ve kayma durumu sıfıra iniyor.artı olarak ayağınızı ön parmaklardan orta kısma kadar olan yer tam olarak oturdugundan parmaklarınızda pedallarken yorulmuyor.eski pedallarda çıkıntılar hafif yuvarlak oldugundan ıslak zemine ayakkabılarınız temas ettikten sonra kayabiliyordu.şu an bu durum ortadan kalmış bulunmakta.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@CengizhanTerzi
Cegizhan bey çok teşekkür ederim.yurt dışı forumlarda bu tarz çalışmalar çok fazla sayıda var.ee onları görünce bende neden olmasın diye kendi kendime sormaya başladım ve sonuç bu oldu.
daha gelişim devam edicek inşallah;)

Sayın Ozkul sizlerede çok teşekkür ederim;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mesela yurt dışından bir örnek vermek istiyorum.
(link)

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Pedal konusunda amacınız kaymaması ve gücünüzü tam iletmekse kalpiyeli pedal ve ya SPD denemenizi öneririm. Tabi eğer DH yapmayacaksanız. Fark şu an yaşadığınızdan kat kat fazla olacaktır. Kullandığınız pedal daha çok BMX alanında kullanılan pedallardır ve ayakkabı pedalına oturarak hareketleri tam yapmanızı sağlar. Mutlaka klasik platform pedallardan daha performanslıdır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Artık pedallar takıldı tolga bey.ileriki zamanda belki bahsettiğiniz sisteme geçebilirim.ama şu an için oldukça memnumun.