Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Astro 212 HD Ve Fiyatı

Konu, 'Salcano' kısmında Fatih.Tıkır tarafından paylaşıldı.

1. Fatih.Tıkır

Fatih.Tıkır Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. uzun yıllardır bende herkes gibi çift süspansiyonlu bisiklete biniyorum:) Bu bisikleti kipadan 150 Tlye almıştım küçükken ve artık yeterli gelmiyor.
    Bende astro 212 HD modeline yöneldim... Şimdi birkaç şey sormak istiyorum; İzmirde oturuyorum ve çankayadaki sundu bisikletten fiyat aldım 850\12 yada peşinde %10 indirim. forumdaki diğer konularda gördüm ki bu yıl ve 2011 yılında alanların yazdığı fiyatlar hep 600 civarlarında, onun için izmirde oturan arkadaşlar varsa eğer
    fiyat alabileceğim başka bir yer önerirlerse sevinirim. Şunuda söyleyeyim bu sundu bisikletteki yetkililerin kendileride profesyonel bisikletçi ve aldığım bisikletin tüm kurulumu ve servisi ile ilgilenecekler. İkinci olarak bu bisiklet hakkında görüşlerinizi hem kendim için hemde alacak diğer arkadaşlar için bekliyorum.(malesef disc takıntım var :)Teşekkürler...
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=923

2. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    öncelikle dağa bayıra gitmeyecekseniz bu bisikleti almayın derim. ama iyi seçim bir dağ bisikleti için hidrolik disk sanırım buda iyidir tabiki. alıcaksanız hayırlı olsun ama asfaltta gidecekseniz bunu almayın derim

3. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kardeşim epey gençsin. Ben de aynı bisikleti kullanıyorum ve İzmir yollarında sıkıntılı oluyor. Ne açıdan dersen, tekerlerin kalın olması ve vites grubunun düşük seviye olması seni yoruyor. Altus arka vites ayarı sıkıntılı. Özellikle yokuş yukarı çıkarken vites küçültmeye çalıştığınızda geçiş yapmayabiliyor ya da zincir atlaması yapabiliyor aniden. Çok iyi ayarlansa bile sürekli kullanım sonucunda çabucak bozuluyor. İlla bu modeli düşünüyorsan alırken bisiklet toplanmadan vites grubunu yükseltip farkı ödemen. Alabiliyorsan Shimano Deore veya en kötüsü Shimano Sora(9 vites) bir sistem ve buna bağlı olarak ruble ve zincir değişimini de yapmanı tavsiye ederim. Hepsi sana toplamda 1000 liraya mal olabilir belki ama hamallıktan kurtulmuş olursun fırsatın varken. Ayrıca lastikleri de değiştirmen gerekecek bir müddet sonra. Buna da bir bütçe ayırman lazım. 2.2" continental lastikler çok kalın asfalt için. Bana göre ideal çap 1.5-1.7" arasıdır. Bir de dikkat etmeni istediğim bir nokta var. Bu 212 HD'lerin maşaları sr suntour xcm; fakat bazı modelleri maşadan kilitlemeli bazı modelleri ise tel kablo yardımıyla gidona bağlı anahtardan kilitlemeli. Fiyat farkı yok her ikisinde de. İlla alacaksan gidondan kilitlemeli olan modelini al. Beğenmediğin renk varsa da diğer maşayla değiştittir. Bisikletin fiyatına gelince 2011'de alanlar o yılın modelini almışlardır büyük ihtimalle ve de maşaları gidondan kilitlemeli model yoktu o zaman. 2012'ler ise renk çeşitliliği ve gidondan kilitli maşa ile farklı. Salcano fiyatlarının arttığını da biliyor herkes geçen senelere göre. Bence bu bisiklet için nakit parada verilebilecek en son rakam 700TL'dir. Daha fazlası bu donanım için fazla kaçar. Kaldı ki daha iyileştirme yapılması gerekecek iyi performans alınması için. Umarım az çok anlatabilmişimdir olayı...

gok bunu beğendi.
  4. Fatih.Tıkır

Fatih.Tıkır Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim...İlk olarak vites konusunda durum şöyle ki: ben babama bu bisikletin 600 tl civarında olduğunu söyledim ve öyle kararlaştırdık. şimdi fiyatın 850 civarında olması bile sıkıntılı :) ama şöyle düşündüm şimdi alırım ileride bir süre sonra vitesini değiştiririm. lastiğin özellikle kalın olması bizim buralar için avantaj diye düşünüyorum yenigün mah. oturuyorum ve yollar aşırı bozuk ve ben 90 kiloyum :) son olarak bisikleti almak için önerebileceğiniz bir yer varmı acaba ?

5. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Belirttiğin yer ve birkaç tane daha Salcano yetkili bayii var İzmir'de bilindiği gibi. Alsancak, Bornova ve Karşıyaka'da. Hepsinde fiyat hemen hemen aynıdır. Bence telefon açıp nakitte son fiyat öğren bu model için. Uygun bir fiyat söylerseniz gelip alıyorum bugün veya yarın de. Tabii ki paran hazır olunca ara. Sundu bisikletten de alabilirsin biraz daha indirtebilirsen. Kasada duran sarışın bey dışındaki diğer personel ilgileniyor satış sonrasında da. İlk bir ay içinde tüm sıkıntılarında hiç uğraşmadan götür bisikleti, 1 ay sonunda zaten periyodik bakımı var. Sana verilecek olan garanti belgesinin içindeki sayfaların birinde bakım için kaşe yerleri bulunuyor. Her bakım yaptırdığında buraları muhakkak doldurt yetkili bayiine ki garanti kapsamı dışında kalmasın bisikletin. İlk bakımdan 5 ay sonra(6. ay sonu yani) 2. bakım için götüreceksin. Tüm göze ve kulağa batan sıkıntılarını not al o zamana kadar, hepsini tek tek söyle. 1 saat gibi bir süre gerekebilir kaliteli bir bakım için. Boyunu bilmiyorum ama kilon biraz fazla yaşına göre. Ayrıca bisikletini aldığın zaman mutlaka kapalı mekânda(ev, garaj vb.) muhafaza et. Dışarıda bir yere kilitleyip bırakma. Bakım için zamanının gelmesini beklemeden kendin de düzenli olarak bisikletini sil, temizle, yağla, lastiklerini şişik tut(45psi ideal)...

gok bunu beğendi.
  6. Fatih.Tıkır

Fatih.Tıkır Yeni Üye

Seviye:
    Peki. Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için... boyum 180 Dediğim gibi kilo fazla olmasa yol bisikletini bende düşündüm ama tamda cesaret edemiyorum bide bunun maşa kilitlenince yol bisikletinden tek farkı lastikler kalıyor onuda ayarlıyacaz başka çaresi yok :) kusura bakmayın fazla şey sordum ama şu an kullandığım vites sunrun diye bir aktarıcı var (arka) onda bile pek problem çıkmıyor shimanoda neden problem çıkıyor acaba?

7. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tüm markaların sorun çıkaran modeli vardır. Parasına göre işte. Fiyat ve kalite doğru orantılı. Bu bisikletteki arka attırıcı 30 lira civarında. Normal değil mi ayarının diğer kalitelilere oranla daha sık bozulması. Olay bundan ibaret. Bir de tabii ki nasıl kullandığına ve bakım yapıp yapmadığına da bağlı bu faktörler. Biraz binersin, baktın yetersiz kalıyor o zaman değiştirirsin madem...

gok bunu beğendi.