Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Astigmat göz problemi!!!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Adem Gül tarafından paylaşıldı.

1. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar aranızda astigmat olan var mı ? 2 hafta içerisinde 2 farklı doktora göründüm. İkiside karı koca ve ikisininde muayenesinde farklı ölçüler çıktı. Numara değişmesi önemli değilmiş ama aks nin değişik olması önemliymiş. Zira bu astigmat açılara göre değişiyormuş. Birde resim okuduğum için beni kötü etkiliyor. Önerebileceğiniz hastahane , doktor var mıdır ?

2. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İstanbul Cerrahi Hastanesi göz konusunda en iyi hastanedir Türkiye'de(bana göre tartışmasız).
    Lasik için komple muayene olduğumda geçen sene 300tl muayene ücreti ödemiştim, sadece normal ölçüme ne kadar alınır bilemem. ayrıca genelde yoğun olabiliyor, randevu almak ve sıra beklemek de sorun olabilir.

3. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Astigmat her insan da olabilir,doktor ameliyat olmamı ise tavsiye etmedi.. nedenini ise sormadım.

Geçmiş olsun..

4. Reha Oğuz Altuğ

Reha Oğuz Altuğ Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Muayene olduğumda bende 1.5 derece astigmat olduğunu söyledi doktor.
    5-6 yıldır gözlük takıyorum, sıkıntı yok.
    Takmazsanız baş ağrısı yapıyor, gece araç kullanmak büyük problem oluyor.
    Bence üniversitelerden birinin tıp fakültesine gidin daha güvenilir olacaktır.
    Bu arada ametliyat konusu açılmış sanırım.
    Yaşınızı bilmiyorum ama ben 45-50 yaşından önce gözden ameliyat olmayı düşünmüyorum.
    Lenslerden de uzak durmak lazım, uzun vadede retina incelmesi yapıyor.
    Göz doktorları kendileri de ekseriyetle gözlük takıyorlar.
    Geçmiş olsun

5. alpdeğer tanrıverdi

alpdeğer tanrıverdi Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    30 senedir görme bozukluğundan muzdarip biri olarak bir kaç tavsiyede bulunayım.
    30 senedir gözlük kullanırım. Doğal olarak da neredeyse her yıl bir göz doktoru görmüşlüğüm vardır. Bu doktorlarla hayli ilginç hikayelerimde oldu. Öğrenciliğimde Konya Asker Hastanesi'nde bir albay göz dr. na muayene olma gafletinde bulundum. Adam diğer dr. lar gibi görüyor musunuz demiyor? Direk "Görüyorsun görüyorsun" diyor. Hayır diyorum, kabul etmiyor. Sonunda adam istediği gözlüğü verdi. En son bisiklet gözlüğü takabilmek için lens kullanmaya başladım. Dr. lardan biri ameliyat olamazsın derken bir diğeri olabilirsin, engel bir durum söz konusu değil diyor. Hangisine inanacağımı bilemiyorum. Elhasılı bu konuda hangi dr. a giderseniz gidin kafanız karışacağı için, içiniz nasıl rahat edecekse onu yapın. Bu arada astigmat varsa lens kullanırken de sıkıntı yaşıyorsunuz.

6. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben burada üniversitenin hastanesine gittim , gittiğim doktorlardan birinin muayenesinden memnun kaldım. Sonra reçeteyi yenilemek için tekrar gittim bu sefer eşine muayene oldum önceki doktorumun. Fakat kullandığı cihaz hem diğerine göre daha kirli ve eskiydi. Bulanık görüyorum diyorum camları bile silmemişler. Baktım Aks leri farklı son reçeteyle ilki arasında. Astigmatta aks değeri önemliymiş çünkü. Zaten doktor başından savarcasına konuştu . Elektronik cihaz almıyorumki göz bu ilk defa gözlük takacam ve mesleğim gereği çok önemli bir durum.

7. perizag

perizag Aktif Üye

Seviye:
    Ben de üniversiteye başladıktan sonra astigmat problemim oldu. Bir süre hep gözlük kullandım sonra baktım gözlüksüz de çoğu işimi halledebiliyorum. Şimdi sadece derste ya da bilgisayara falan bakarken kullanıyorum. Benim göz numara 1.50 1.75 ti en son ölçümde. Miyop ya da hipermetrop da yoksa çok zorlamıyor görmek için kendini alıştırmazsan bu numaralarda çoğu işini yapabiliyorsun aydınlıkta.

8. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Evet dostum ama çizim yaparken etkiliyor ne yazık ki .