Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Assos,küçükkuyu turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında İrfan Aşıroğlu tarafından paylaşıldı.

1. İrfan Aşıroğlu

İrfan Aşıroğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Sabah erken kalktım,hazırlıkları yaptım güneşyenı doğuyordu.Bisikletime atladım ver elını ezıne geyıklıden çıkışta yanlız dik 5km gökçebayır rampasını çıktıktan sonra ezineye ulaştım.Burası tedaşta çalıştığım son on yılımı gecırdığım,işletmenın önunden geçtım fakat daha erken olduğundan kımseler yoktu tekrar ezıne çıkışından ayvacığın yolunu tuttum.ayvacık gırışindeki istasyonda bır mola vereyım dedım.Geyıklıden ayvacık 41 km gosterıyor 90 dakıkada gelmısım,orada sabah corbasın ıçtıkten sonra ayvacık ışletmedeki arkadaslara ugradım,bırer çaylarını yudumladıktan sora ben kalkayım yulumuz daha çok dedım.oradan yenı açılan yoldan19km lik behramkale(assos) ulastım assos kalesı o gzl görünümüyle karsımdaydı.Behramkaledeki gözleme evındekı bahcede,gözlememı yerken nefıs yayık ayranıyla beraber yapan teyzenın ellerıne sağlık,bıraz sohbet ettıkten sonra kaleye çıktım ve karsımda gayet net uzansam yakalıyacak kadar yakın yunan adası mıdıllı karsımda alt tarafta assos antık lımanı harıka görüntüler.Orada ftf çektıkten sonra arnavut kaldırımından yokuş aşagı antık lımana ındım bu ne kalabalık arabadan benım bısıkletı koyacak yer yok güneşin kavurucu sıcagında bıraz serınledıkten sonra ftf çektım.O antık lıman harıka ftf çekımınden sonra kıvrılarak ındıgım o yokusu çıkmak vardı.O rampayı tırmandıktan sonra ver elını kadırga koyu orada bıraz atıştırdıktan sonra denızde bır serınlesem ıyı olacak dedım kendımı serın sulara bıraktım.Bıraz dınlendıkten sonra tekrar yola koyuldum oradan kucukkuyu ruzgara karsı pedal bastım,bıraz orada rampalarda o kadar zorlanmamıstım.Neyse saat ondokuzu gösterıyordu Tedasın mısafırhanesıne gıttım,arkadaslarla görüştükten sonra hakan kardesım burada kalacagımı soyledı bu aksam burada konakladım.Güzel bır dus aldıktan sonra arkadasların hazırlamış oldugu yemekten yedıkten sonra şöyle bır sahıl şerıdını dolaştım.

Behramkale gözleme evi
    assos kalesinden midilli adasının görünümü

assos kalesının tarıhcesı

assos kalesınden behramkale köyünün görünümü

assos antik limandan bir görüntü

assos antık lıman

assos ıskeleden eskı palamut mağazaları luks lokantaya çevrilmis içerisi çok serın kilımaya gerek yok
    [​IMG]]

erdemis, çirkin, cedrick41 ve 15 kişi daha bunu beğendi.
  2. utku bildirici

utku bildirici Üye

Seviye:
    fotoların hepsı gorunmuyor

İrfan Aşıroğlu bunu beğendi.
  3. İrfan Aşıroğlu

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    klusura bakmayın daha yenıyım eklemekte sıkıntı olacak yardımcı olacak bır arkadas bulmam lazım. Kusura bakmayın.

çirkin bunu beğendi.
  4. delqn.izkrenov

delqn.izkrenov Aktif Üye

Bisiklet:
    Drag
    Seviye:
    Merhaba İrfan abi ,

Aşağıdaki linkten bu bilgiye ulaşabilirsin ;

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=3755

Saygılarımla ,
    Erhan ÖZTÜRK

çirkin ve İrfan Aşıroğlu bunu beğendi.
  5. Ozkan Aydin

Ozkan Aydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Gitmişken, keşke Küçükkuyu Zeus Altar 'ınada çıksaydınız ?

6. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba

Paylaşımınız için teşekkür ediyorum. Yaz başında, Çanakkale, Gelibolu yarımadası, gezimizden sonra, bizlerde Assosa uğrayıp bu güzel yerleri gezmiştik.

Konunuz. diğer attığınız konulardaki resimlerinde toplanmasıyla daha da güzel bir duruma geldi.

İyi pedallamalar.

Kolay gelsin.

7. mih man

mih man Yeni Üye

Seviye:
    Çok keyifli bir gezi olmuş. paylaşmınız için teşekkürler.

Bol pedallı günler dilerim...

8. Süleyman Şatır

Süleyman Şatır Bisikletkolik

Seviye:
    Gezip, görmek istediğim yerler, sizin yazı ve fotoğraflarınızla tekrar karşımda... Bu yıl belki olmaz ama gelecek yıl, ilkbahardan itibaren buraları görme şansımız olacaktır diye düşünüyorum... Umarım yollarda karşılaşabiliriz... Paylaşımlarınız için teşekkürler...

9. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Çok keyifli yerler ve çok farklı bir "hava"nın bulunduğu coğrafyada gezmişsiniz.
    Keyifler ola...

10. hasim_hakli

hasim_hakli Aktif Üye

Seviye:
    Bende daha yeni geldim oralardan İrfan abi. Gökova gezini ve fotolarını sabırsızlıkla bekliyorum. Bol pedallar.

11. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Haziran ayında gerçekleştirdiğim turumda gezdiğim gördüğüm bu güzellikleri tekrar görmek istiyorum çok güzel yerler,teşekkürler.

12. İrfan Aşıroğlu

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Haklısınız ama milli park alanınıa girdıği için sadece rehber eşliğinde turları ve özel arabanızla gittiğinizde yanınıza rehber almanız şart bilginiz olsun.....

Yardımlarınız için teşekkürler çanakkaleye geldıgınızde beklerim.Bende gökova turundan yeni döndüm.İyiki gitmişim çok gzl geçti yorumlarınızı bekliyorum.Foruma biraz alıştım,eksıklerımı ikaz ederseniz memnun olurum.Allaha emanet olun saglıcakla kalın.....

13. Timukan Karaca

Timukan Karaca Aktif Üye

Seviye:
    Selam Gokova Arkadasim,

Seninle 6 gunluk Gokova turunda tanistik. Gercekten yeni baslamana ragmen bisikleti cok sevmen seni iyi bir bisikletci yapmis .Performansin cok iyiydi.
    Bu sene 18 Mart'ta ,gezdigin yerlerde 5 arkadas pedalliyorduk.Resimlerine bakarken tekrar o gunleri yasadim.Insallah baska turlarda da beraber yine pedallariz .

14. günkut

günkut Aktif Üye

Seviye:
    Sevgili Gökova arkadaşlarım Timukan ve İrfan buradan tekrar selamlar:)Umarım en kısa zamanda birlikte pedallamanın zevkini yaşarız..

İrfan, herkes gibi benim de görmeyi çok istediğim bir yeri paylaşmışsın teşekkür ederim.Oraya yolumuz düştüğünde mutlaka görüşelim, kendine iyi bak..

15. İrfan Aşıroğlu

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Tşk ler günkut arkadaşım.Emekli olduktan sonra bısıklete olan sevgim dahada arttı.Gökovada sizlerle pedallamaktan çok büyük bir zevk aldım.En kısa zamanda bende sızlerle pedallamak isterim.Her zaman için gelin buyurun bozcaada ve assos turlarını yaparız.Sizlere eşlik etmekten şeref duyarım.Kendinize ıyı bakın grş dileğiyle bu arada çanakkale-geyıklı-bozcaada turunuda yayınladım.yorumlarınızı beklıyorum.Günkut kardeşim hiç gelmemışsin resimleri görmeni tavsiye ederim.

Tşk ler timukan hanım.Gokova turunda sizlerle tanışmaktan dolayı çok memnun oldum sizinde performansınız çok ıyıydı bayanlarda bırıncı idiniz gözlemlediğim kadarıyla,her zaman için çanakkaleye beklerim.Çanakkale hakıkaten sakın ve dogası gzl bir ilimiz.Kendınıze iyi bakın grş dileğiyle..

Bu arada kan guruplarımızı aynı timukan hanım allah göstermesin.Acil bir durumda her zaman için hazırım.Kendinize iyi bakın...

16. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel bir tur olmuş yine. Keşke oralarda olsaydım dedirten fotoğraflar var. İnşallah bize de kısmet olsun diyelim. Teşekkürler.