Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ASSESS marka GÖBEKLER ve bu markanın kendisi hakkında bilgi istiyorum..

Konu, 'Tekerlekler' kısmında celil.mayaoglu tarafından paylaşıldı.

1. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yeni bisiklet aldım, alınacak bisikletin hızı ve yollarda jilet gibi rahat gitmesinin viteslerin tekerlere oldukça yüksek verimle tüm enerjinin aktarılmasıyla birlikte o teker millerinin(göbeklerin) sürtünme katsayısının ne kadar çok düşük olmasına, yani ne kadar az sürtünme yapan bir göbek olursa iyi olabileceğini düşünüyorum. Yanılıyorsam lütfen bildirin, en azından yanlış düşünülen bir bilginin düzeltilmesi sağlanır.

Bisikletimin göbeğini bir süre sonra çok kaliteli olanıyla değiştirmeyi düşünüyorum, az önce yakından baktığımda kabartmasında ASSESS yazıyordu. Demek markası olan bir göbeklermiş bisikletimde kullanılanlar.

Bu marka hakkında nasıl olduğu (dandik mi? işimi görür mü? sağlam mı? marka mı?) konusunda fikirlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim..)

Yanlış anlamayın, araştırma yapmayıp da tembelliğe yatarak yormak istemedim kimseyi, araştırdım, genellikle salcanolarda veya başka bir sayfada gördüğüm kadarıyla %100 kron diye satılıp, krona özgü göbek takımı yerine bu marka takılıp da öyle satılmış müşterisine bir internet sayfasından, googledan araştırırsanız bulabilirsiniz "assess göbek" diye arattığınızda.Fikirlerinizi bekliyorum, bu yazdıklarım içinde saklı biraz benim yorumum aslında ama bilmek istiyorum sadece..Şimdiden teşekkürler......

2. OkanAyaz

OkanAyaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim bisikletimde de var aynı göbeklerden. Yağ gibi aktığını söyleyebilirim. 3 yıldır kullanıyorum. Sadece 1 kez söküp yağlamıştım. Sağlam olduğunu söyleyebilirim. Tekeri elinle çevirdiğinde rahat ve uzun süre dönüş sağlıyorsa göbekle ilgili bir sorun yok demektir. Eğer sorun olduğunu düşünüyorsan; bunlar bilyeli göbeklerdir. Ya yağsızdır , ya bilyeleri kırılmış veya deforme olmuştur yada fazla sıkılmıştır. Bakım yaparsan / yaptırırsan beklediğin performansı alırsın.

Ayrıca , bisikletin yollarda jilet gibi gitmesi için , hele ki pedala uyguladığın kuvetin tekerlere tam verimle iletilmesi için o kadar çok faktör var ki... Eğer satın aldığınız bisiklet sırf bu amaç için üretilmiş bir pro bisiklet değilse bir iki parça değişikliği ile bunu mükemmel hale getirmeniz çok zor. Bence gerek de yok zaten. Bisikletinizin markası ne olursa olsun her parçanın sorunsuz olarak çalışmasını sağlayın , ayar ve bakımları tam olarak yapın bence gereken verimi alırsınız.

celil.mayaoglu bunu beğendi.
  3. celil.mayaoglu

Seviye:
    benim bisikletim bugün 1.haftasını doldurdu ve dünki turda yol aldıkça açıldı iyice, dediğiniz gibi göbek harika, düz yolda tüm ağırlığımla pedala abandığımda çok iyi hızlandığımı fark ettim.

göbekte sorun yok daha 1 haftalık da merak ettim neden yavaş, anladım şimdi yeni olunca yeni monte edilmiş bisiklette olur böyle döndükçe tam verim alınır.

km saati de taktım bisiklete, 29km hıza çıkabildiğimi gördüm düz yolda, fakat daha önce yokuş aşağı indiğimde 33ün üstüne çıkamıyordum, demekki yeni açıldı bisiklet iyice.

Şu an performans benden tam not, tam dilediğim gibi.

Bu göbek markası hakkında daha başka bilgi veya yorum varsa sevinirim, ayrıca başka markalarda da kullanan var mı onu da merak ediyorum...

4. celil.mayaoglu

Seviye:
    Teşekkür ederim de, ben güvenemiyorum bendeki göbeklere malesef. Bakımını nasıl yapabilirim göbeklerin?

Aklıma şöyle yöntemler geliyo zamanı geldiğinde bisikleti komple alivio ekipmanıyla yükseltmek geçiyor aklımdan. Bir de 52 dişli olan aynakol takarsam, 27vitese geçirirsem, göbekler de zaten alivio olacağı için güven sorunum da kalmayacak, yaklaşık 240ytl civarı fiyata ayarladım, montajcıyı da ayarladım 50liraya, değer bence, bisiklet almam bir daha, tam boyuma ve ölçülerime uygun bir biisklet zaten aldığım ve araştırıp aldım, mutluyum bisikletimle.Tüm isteklerime cevap verebilen bir bisiklet.