Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ass saver ile çamurluk çözümü

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında ratm tarafından paylaşıldı.

1. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Şehir/fitness bisikletimde çamurluk olmadığı için bazı durumlarda çamur ve su birikintileri benim için sorun yaratmaya başladı, yağmurlu günlerde illa ki sırtım ve çantam kirleniyordu. Sağanak yağmur olduğunda problem olmuyor, sonuçta su alıp götürüyor ama esas sorun yağmur sonrası oluyordu.

Bu tip ince tekerlekli bisikletlere de çamurluk takılamadığı veya takılsa dahi çok kötü gözüktüğü için tercih edilmiyor genelde. Ben de standart bir çamurluk yerine basit, kullanımı kolay ve nispeten daha güzel görünecek bir şey baktım. Zaten bilenler bilir , muhakkak kullanmış olanlar da vardır aramızda, Ass Saver denilen basit plastik bir parça var, çamurluk gibi kullanılıyor. Ondan almaya karar verdim ama Türkiye'de bir kaç sitede satılan modeli maalesef Brooks selelere uymuyor. Ass Saver ekibi Brooks seleler için ayrıca bir model üretmiş. Bu model Türkiye'de bulunmadığı için kendi sitelerinden satın aldım.
    Çok düşük bir kargo ücretleri var, normal posta yoluyla gönderiyorlar ve ucuz olması için kayıtsız , takip numarası olmayan bir şekilde yolluyorlar.

Aldıktan yaklaşık 3 hafta geçti ve posta gelmeyince adamlara email attım. 1-2 gün sonra bana Johan adında bir kişi döndü ve arka arkaya birkaç kez emailleştik, yaklaşımından oldukça memnun kaldım.
    Bu sefer garanti olması için bana kayıtlı posta yoluyla gönderdiler ve takip numarasını da yolladılar. Yaklaşık 10 gün sonra elime geçti. Hem de bu sefer jest olarak 2 tane yollamışlar. İçindeki ürün yamulmasın diye sert bir karton zarfta gönderilmiş.

Bu kadar yazdın, test ettin mi , işe yarıyor mu bari derseniz, henüz tam bilmiyorum yeni taktım çok az kullanma şansım oldu. Ama işe yarayacağından eminim, en azından benim bekletimi karşılayacaktır. Bu tip bisikletler için bence güzel bir çözüm, tabii ki bildiğimiz çamurluklar kadar korumayacaktır ama nispeten bir koruma sağlayacak, çamurluksuz olmaktan çok daha iyidir.

İşte gelen paket ve bisiklete takıldıktan sonraki fotolar ...

Şükrü Güllüoğlu, Kazuya ve Serrchi bunu beğendi.
  2. baykuş97

baykuş97 "fekku ragabe"

Adı:
    ilhan beyoğlu
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben uzun modelini kullanıyorum, işe yarıyor.. Koruduğu yer adı üstünde.. :)

DogukanSahil bunu beğendi.
  3. wenom

wenom Forum Bağımlısı

Adı:
    rafet
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Resimler gozukmuyor

4. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bahsettiğiniz ürünü kullanmadım, ancak görüldüğü üzere kalça ve sırtınızı korumaya çalışırken, sele borusu ve fren bacaklarının olduğu yerlerden çamur veya suya maruz kalıyorsunuz.

BBB BFD-04 RoadCatcher II Fender | Bicycle Mudguards | Merlin Cycles

Bu ürün bence hem görsel açıdan, hem de işlevsel açıdan daha mantıklı gibi görünüyor. Ayrıca yol bisikleti uyumlu.

5. AhmtKya

AhmtKya Yeni Üye

Adı:
    Ahmet Kaya
    Resimler görünmüyor sanırsam.

DogukanSahil bunu beğendi.
  6. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sokakta bunu ingilizce bilene sorsanız bisiklet ile alakası yoksa çok farklı cevap verebilirler

Ass Saver = G.t koruyucu

7. Çağlar Çağlayan

Çağlar Çağlayan Cascade

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    O zaman ben de çamurluk öneriyorum :D Türkiyede en uygun fiyatlı ve en işe yarayan yol bisikleti çamurluğu bence polisport michigan. Özellikle arka çamurluğu çok iyi.
    POLİSPORT MİCHIGAN ARKA ÇAMURLUKLAR

8. Ceyhun Özkan

Ceyhun Özkan Aşık Olmak Gibi

Adı:
    Ceyhun Özkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu sorun benim de çok canımı sıkmaya başlamıştı özellikle kış aylarında belim, ne kadar dikkat edersem edeyim çamur oluyordu.Biraz araştırdım ve bir kaç kişinin kendi yaptığı ass saver'ı ben de yaptım. Sonuç olarak 2 aydır mutlu mesut kullanıyorum.Şekil A: 12322369_958904134158900_7967299670803604372_o.jpg WP_20160106_001.jpg