Aslı bisiklet ve yaşadığım talihsiz olay

Gökhan K.

Üye
Tepki
4
Esnaf neyin kafasını yaşıyor bilmiyorum da tavırları satmaktan ziyade satmamak üzerine.Yarım ağızla sattığı ürünler hakkında bilgi veren esnaf mı desem kaç paran var tarzı yaklaşımlarla satış yapanı mı desem kafalar fena yani.Bunlarla muhattab olmayayım bisikleti internetten alayım dedim o daha da başıma iş açtı.Kullanmadığım markası bile belli olmayan bir dağ bisikleti vardı baktım garajda duruyor jantlar küflenmiş frenler tutmuyor küfleri temizleyip frenleri de yaptım mı tamamdır.Satarsan ekime satmazsan ... kadar diyorum böyle esnafa ve işi üçkağıt olan nitelikli dolandırıcı firmalara.

Scudo

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Aslı bisiklet olayında, dükkanda bulunan kişinin halet-i ruhiyesine kalmış satış stratejisi şikayet etmemiz gereken şeydir.

Ya hep esnaf gibi yardımcı ol sıcak ol, yada kurumsal mağaza gibi ödün verme. Ne yani mesai bitimini o gün görevli arkadaşın kendisini iyi
hissetmesini mi bekliyeceğiz.

Gökhan K.

Üye
Tepki
4
Benim yaşadığım olaya benzemiş o satıcının kendini iyi hissetmesini bekleme olayı.Çeşitli markaların bayiliğini yapan bir dükkana gitmiştim satan kişi sorduğum markaya (carraro)kötü o biz o düzeyde bisikletler satmıyoruz kaç paran var tarzı yaklaşımlarda bulununca he evet öyledir deyip sattığı bisikletlerden 2 tanesinin fiyatını öğrenip çıkmıştım.Sonra baktım sattığı markalarda uygun ama adamın tavırları bir garip, başka dükkanları daha varmış oraya gideyim dedim gittim oradaki satıcı gayet normal şekilde dediklerime cevap veriyor falan fakat istediğim markada o dükkanların da yokmuş bana diğer gittiğim dükkana gitmemi söyledi bende anlattım durumu gittim böyle böyle olunca sizde var ise burdan bakayım dedim adamda bana ilk gittiğim esnafın çok borcu olduğunu abisiyle arasının açık olduğunu sana o yüzden öyle davranmıştır dedi sen benim ismimi ver öyle git dedi bende bisiklet almak için bile icazet alacaksak vay halimize dedim içimden, olmazsa öyle yaparım dedim çıktım.

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Tahsin Y.İyi de, bu olayda haksız olan sizmişsiniz. Ten temasında bulunan ürünler, 1 dk. bile kullanıldıktan sonra iade edilemezler. Don gibi, çorap gibi, atlet gibi, parmak arası terlik gibi...

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Anlatmak istedigim sey konusma uslubudur ayrica el ve ayaklar ten temasina girmiyor? Eger oyle olsaydi eldiven ve elinle dokundugun hic bir urunu geri almazlardi.

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ten teması başka, el teması başka. Giyimde eller ten temasına girmiyor, ayaklar giriyor. Gerçi el temasına karşı hassas bazı ürünler de var, ama konumuz o değil.

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Corapli corapsiz etkiliyor mu bare? Bir esnafdan saat bakarken koluna rakmana izin vermese kusuea bakma bu deri kayis temas edemessin dese yarin buraya konu acarlar boyle boyle olsunler gebersinler ac kalsinlar diye di mi...

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Corapli giydigimi bildirmedim. Bilmedigim ve sizin bilgilendirdiginiz konuda aklima takilan detay sordum. Mesela TOMS ayakkabim var kensiai coraplida corapsizda giyilebilir. Corapli giydim diyerek iade edebilirim ama corapsiz giydim iade edemem gibi bir durum mu var?

Lutfen amaciniz benimle.dalga gecmeye calismak olmasin.. Bir sey soruyorsam bilmedigimdendir...

(Ayrica parmakli corapla parmak arasi terlikde giyilebilir)

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Estağfurullah dalga geçmek ne demek. Ben sadece latife yapmaya çalışmıştım. Kırılacağınızı düşünemedim. Özür dilerim. Hakkınızı helal edin.

• Beğen
Tepkiler: mustafa burak

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Yazarak anlasmak en zor iletisim bicimidir. O yuzden bu yazdiginizi ayni ciddiyette algilayip ne ozur dilemenize gerek var nede helallik almaya... Hala aklimdaki soru corapla giyilen ayakkabida ten temasi sayiliyor mu? Ayrica kadinlar bikini denerken ic camasirin ustune mi deniyorlar ? Diger bir sorumda bende boxer alirken deniyorum olmassa begenmessem almiyorum? Bu alanlar ten temasi diye sayilmiyor mu?

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@Onur Onat

Bugün emailimi kontrol ettiğimde bisikletimin geldiğini öğrendim artık "Sonunda !" diyorum.İnşallah yarın gidip teslim alıcam. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bora Doruk

Bora ;

Aslı bisiklet ile herhangi bir sorun yaşadın mı ?

Faruk ONUK

Daimi Üye
Tepki
56
@Mustafa Özer

Firmanın sonradan arayıp özür dilemesi benim için çokta birşey ifade etmiyor.Aslı bisikletten memnun olanda var olmayan da var.Demek istediğim öyle müşteri ilişkileri çok iyi olan süper bir firma değil bazılarının dediği gibi.

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@M.FARUK
Peki sizce hangi firma en iyi bu konuda? Yada sektorel olarak biaiklette en iyi firma hangisi?

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Esnaflık her alanda ölmüş arkadaş. Arkadaşlarla gittiğimiz ps3 kafeden resmen kovulduk. Nedeni mi neydi ? Patronun karnı acıkmış yemek yemesi gerekiyormuş.

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Tahsin Y.Anlaştık. :)

Şimdi her işin medenice olması gereken bir şekli var, bir de toplumdan topluma değişen uygulaması var. "Ten teması" yanlış bir tabir aslında. Buna "riskli temas" demek daha doğru olur. Bir pantolon denerken de ten teması oluyor ama sağlık riski yok denecek kadar az. Çorapla giyilen ayakkabı ve terlik riskli temas sayılmaz ama iç çamaşır, mayo, çorap, terlik denemelerinde kişiden kişiye hastalık bulaşma riski var. El temasında bu risk daha fazla olmasına rağmen göz ardı ediliyor, çünkü eller zaten daima mikrop içindedir ve eller bunun bilincinde olarak dikkatli kullanılır.

Başkasının üstünden çıkmış bir mayo, çorap veya terliği giymek ister misiniz?

Malesef dediğiniz gibi riskli temas içeren giysiler denenip bırakılabiliyor. Bu yanlıştır. Buna izin veren mağazanın gözümdeki kalitesi 3 kademe birden düşer. Belki mağazalar bu tür giysilere sterilizasyon (x-ray gibi) uygulayabilirler ama hiç ihtimal vermiyorum doğrusu.

Ben bu tür giyecekleri göz kararı ve 1 adet alırım, evdeki deneme sonucuna göre asıl alımımı yaparım. İlk aldığım küçük veya büyük gelse bile en fazla 1 boy farklı olur ki, onu da öyle kullanmaya devam ederim. Ayakkabı ve terliği daima çorapla dener alırım, evde de emin oluncaya kadar temiz zeminde çorapla giyerek iyice denerim.

• Beğen
Tepkiler: Enis Arslan

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
@Mustafa Özer
Yasamadım...Ama Yasayan bir cok insan gördüm...
-Ama soruyu Söyle sorarsan bana..''Boracım hic bir bisikletci ile sorun yasayıp kötü muamele görüp kazın yedin mi?'' diye..
Cevabım evet...O Kardesımızın yasadıklarını yasadım..Nasıl bir duygu iyi bilirim..Ve sonuna kadar arkasındayım bu konuda..İlla bu tür Zihniteye karsı herkesin yorum yapabılmesi icin kazık yemesi gerekmez..Birimiz hepimiz hepimiz birimizin icindir...

• Beğen
Tepkiler: Gökhan K.

Gökhan K.

Üye
Tepki
4
Malesef türk toplumunda bir haksızlığa karşı olmak için kişininde kendisinin haksızlığa uğraması gerekiyor.Aynen alman bir kilise adamının çoğu kişinin bildiği ifadesinde olduğu gibi.

Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim.
Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim.
Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim.
Benim için geldiklerinde, sesini çıkaracak kimse kalmamıştı.
-Martin Niemöller-

Hatta çok güzel bir fıkramız da vardır bizim toplumu anlatan.Cehennem de her milletin ayrı ayrı kaynatıldığı kazanlar varmış,baş zebani gelmiş bakmış her kazandan bir kafa dışarı çıkıyor kaçmaya çalışıyor zebaniler de yabalarıyla tekrar içeri sokuyor.Sonra bakmış bir kazandan hiç kafa çıkmıyor sormuş bu kazandan niye kafa çıkmıyor ,zebaniler de o kazan da türkler var demiş.Yani her millet içlerinden biri kurtulsun diye birini yukarı iterken türkler içlerinden biri çıkmaya kalktığın da, yukarı itmek yerine aşağı çekiyor.

En son ''Decathlon'dan Bisiklet Siparişi'' diye bir şikayet yazdım firmanın dolandırıcı olduğu hakkında sağolsun bazı arkadaşlar dışında, bana firmayı savunanlar bile çıktı.Bu başlıkta da şuçlu olarak şikayeti yazan arkadaşımızın kapanış saatine denk gelmesini gösteren yoksa bunu yapanın gerçekte çok normal bir insan olduğunu savunan da var.Önceki 2 karısını öldürüp evlilik programına çıkıp kader işte diyen amca gibi.Aslında iyide mesai saati sonuna denk gelmiş kader falan yani Allahın işi napıcan.

Bir kişinin işyerinde işlediği suç firmayı da bağlayıcı niteliktedir.Kişi hakaret edene karşı dava açabileceği gibi hakarette bulunanın işine son verilmesini de firmadan talep edebilir.Hadi hukuki olarak firmaya yaptırım da bulunamadı, firmada böyle bir çalışanın olması kendilerinin iş ahlakı hakkında olumsuz düşüncelerin oluşması ve prestij kaybına uğramasına neden olması gayet doğaldır.

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Onayliyorum ama fikra Alman bir kilise adaminin hayati ise bu olay demek ki sadece Turk toplumunda yok demektir.;)

• Beğen
Tepkiler: Onur O.