Askerlik için Asteklik tavsiye edermisiniz ?

Scudo

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
askerlik anlatılırken iyi de yapılırken biraz zorlayabilir. ben mesela bir sürü fıkra biriktirdim askerde bizzat yaşayarak ama işte o fıkra gibi hadiseleri yaşarken insanın keyfi her zaman yerinde olamayabiliyor. ben yabancı dil kurası çekip ankarada kalabilmiştim. acemiliğimi de etimesgutta zırhlı birliklerde yapmıştım ve ben askerlik yaptığım zaman 1998-2000 arasında uzun dönem 16 aydı ve asteğmendim.

bana sorarsanız, askerliğin makbulu kısa olandır. eğlenirim ben her koşulda diyorsanız, uzun dönem yapabilirsiniz.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Astek kötü veriyorlar emrine bölüğü sen acemi onlar acemi ne diyeceksinde onlar yapacak bakıp duruyorsunuz birbirinize. hele 30 senesini askerde geçirmiş babanız yaşındaki bçvş size komutanım diyorya. Zorla o an yer yarılsa da yerin dibine girsem dersiniz ben derdim şahsen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mustafa genç

Bu mesaj aslında hem güldürüyor, hem düşündürüyor. :) Tecil birkaç ay sonra bitiyor ve muhtemelen gözlerden ötürü muafım ama olur da bir şekilde almaya gayret ederlerse, aklıma gelenlerden biri de bu gerçekten. Kimi yerlerde oturup bir sürü bilgi eşliğinde ciddi ciddi asteğmenliğe hazırladıklarını dinlemişliğim var. Kimi yerlerde de ayak işleriyle keyif yapanları dinledim. Fakat olabilecek en kötü şey de bu karşılıklı acemiyet durumu herhalde. :) Astsubaylardan yüksek bir rütbede olmanız da cabası. Hani bu iş için yaşayan biri zaten biliyordur böyle şeylerle karşılaşacağını ama şu mesajı okuduğumuz halde, oraya gitsek ve böyle şeylerle karşılaşsak, neler yaşarız tahmin edemiyorum. :p

CenkT

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Carraro
Ankara Muhabere okulunda kısa dönem acemilik ten sonra yine Ankarada devam edip askerliği yedim. 5 günlük dağıtım izni kullanmıştım. Arkadaşların terhizi sonrasında o 5 gün 5 yıl gibi geldi inan. İş yeri arkadaşım uzun dönem sınır karakolunda Asteğmen olarak görev yapmış. Çatışmalar, hayat mücadelesi falan. Eğer askere gitmeden önce anlattıklarını dinlemiş olsaydım bırak kısa dönem gitmeyi askerden kaçardım.
Tabiki kutsal bir yönü var askerliğin fakat insanı cezbeden 20.000TL , 2000000000000TL ödesen geri dönüşü olmayacak hasarlar oluşturabilir. Hep söylerim; İster kısa dönem ister uzun gittiğin yerin çok bir önemi yok. Hakkaride olup yangelip yattım diyen de var Tekirdağda olup eziyet çektim diyende. Allah herkez için hayırlısını nasip etsin.
İyi düşün öyle karar ver derim.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@CenkT

Ne kararı ya hu? Ne çıkarsa bahtına. Kimsenin ne istersin diye sorduğu yok, daha doğrusu sorduklarına bakmayın siz. Rastgele deyip formdaki kutucuğun birini işaretleyecek adam, o kadar. :D

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar yorumlar için çok teşekkürler :), anladığım kadarıyla işim tamamen şansa kalmış, astsubay kutucuğunu işaretleyip gerisini Allaha havale edicem gibi bir durum var anladığım kadarıyla :). O güne kadar enerjimi ve moralimi yüksek tutup iyi biryere atanmaya odaklıyıcam kendimi.

Kısaca, nasibinize ne çıkarsa onu kabullenmek ve onunla mutlu olmak size yeter, yoksa Yedek Subay maaşı da kısa dönemin kısalığı da sizi mutlu etmeyecektir.

Özellikle bu yorumu yapan abime teşekkürler, güzel bir bakış açısı kattı bana :).