Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Askere gidecek arkadaşların dikkatine

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Semih Temiz tarafından paylaşıldı.

1. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar daha önce herhangi bir sebeple (okul kaydı, iş, sağlık sorunları) askerliğini ertelettirip en kısa zamanda askere gitmek isteyen arkadaşlara birtakım bilgiler vermek istiyorum. Bir asker erteletme işlemini sona erdirdikten sonra tahminen 9 veya 12 ay sonra askere alınıyor. Ancak Milli savunma bakanlığına yazacağınız bir dilekçeyle bulunduğuz tarihten bir sonraki celp döneminde askere (en fazla 3 ay) sevk edilebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir.
    1-Bağlı bulunduğunuz askerlik şubesine gidip dilekçeyle erteleme işlemini sona erdirin.
    2-Son yoklamanızı bağlı bulunduğunuz askerlik şubesinde yaptırın.
    3-Askerlik şubesinden askerlik durum belgesi isteyin.
    4-Askerlik durum belgesini, kimlik fotokopinizi ve mazeretinizi bildiren dilekçenizi varsa mazeretinizi bildiren belgeyi aşağıdaki adrese postalayın. APS ile yollarsanız daha iyi olur. Ankara da ikamet ediyorsanız belgeleri elden de teslim edebilirsiniz.
    TC Milli Savunma Bakanlığı
    Askeralma daire başkanlığı
    06100 Bakanlıklar/Ankara
    Ayrıca otobüs terminallerindeki, hava alanlarındaki, tren garlarındaki kendini üst rütbeli asker olarak tanıtıp eşyalarınızı emanet almak isteyen kişilere de kesinlikle inanmayınız.Kimlik gösterseler bile yine inanmayınız çünkü gösterdiği kimlik sahte olabilir ayrıca bir üst rütbeli asker sizin eşyalarınızı askeri birlikte geri vermek üzere neden emanet alsın, adamın işi gücü mü yok. Bazı sahtekarlar askere gidecek kişileri saç traşlarından tanıyıp asker adaylarına nereye gittiklerini soruyorlarmış. Asker adayı da gideceği yeri söylediği zaman "Ben gittiğin askeri birlikte subayım, teğmenim, albayım, baş çavuşum vs. Eğer istersen eşyalarını bana emanet edip birliğine varınca benden alabilirsin diyerek askerleri kandırıyorlarmış. Geçen sene televizyon kanallarında böyle bir uyarı yapılmıştı. Bir diğer husus birliğinize geç teslim olduğunuz her gün için 7 gün daha fazla askerlik yapacağınızı unutmayınız. Bunun için sülüs kağıdı elinize ulaşır ulaşmaz seyahat biletinizi alınız. Milyonlarca kişinin aynı günlerde
    askere gideceğini dolayısıyla bilet bulma zorluğu yaşayacağınızı unutmayınız.
    İYİ PEDALLER

2. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    teşekkürler yurdumda her durumun bir dolandırıcılık stilini olduğunu duymak kötü tabi ama dikkatli olmak lazım birde yanımıza eşya almak çok saçma zaten hiçbirini kullanamıyoruz :D

3. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Neden dolayı kullanamayacağız bunu anlamadım. Açıklarsanız sevinirim.