Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aşırı sıcak uyarısı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Oksal Özdöl tarafından paylaşıldı.

1. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    22-24 Haziran tarihleri arasında Kuzey afrikadan gelecek olan aşırı sıcak havalar özellikle Ege,Marmara,Akdeniz ve İçanadolu bölgeleinde etkili olacak.
    Sıcaklıklar Egede 40-43 Marmarda 37-39 Akdenizde 36-40 İçanadolu bölgesinde ise 36-37 derece arasında olacak...( kaynak: meteroloji genel müdürlüğü)

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bugün ATV anahaberlerine Mehmet ÖZ konuktu.
    Bol bol ayran ve su tavsiye ediyor, benden söylemesi ;).

3. OnurCalp

OnurCalp Kıdemli Üye

Seviye:
    bide bu ölçülenler gölge sıcaklığı ya güneşte çalışanlar falan ne olucak. ? suyu koy kaynasın :)

4. CRAZY ÖMER

CRAZY ÖMER Yeni Üye

Seviye:
    Ayrıca burnunuz kanadığını farkettiğinizde hemen doktara gidin.Geçer demeyin.

5. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Evet bu gün saat 13. gibi bisiklete binmek mecburiyetinde kaldım. :) çantam sırtıma yapıştı resmen . kurudum valla . acayip sıcak dikkat etmek lazım:rolleyes: münkün olduğunca öğle vakti dışarıya bile çıkmamak gerekilr .
    Ayrıca güneş isinlarından da kendimiz koruyalım dostlar, birde bol bol su içiniz ;) :)

Not.: Oksalcım kamptan döndün galiba, yarın resimleri yolluyorum:in:

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Aslında Hakan Abi güzel bir konuya değindin.
    Güneş ışınlarını tek zararı susuzluk vs değil. UVA ve UVB ışınlarının da ciddi etkileri var.
    Bu sene okulda bir proje yapmıştık, bir halkla ilişkiler projesi. Güneş kremi, koruma ürünleri üreten çok büyük bir firma sponsorumuzdu. Bu konu hakkında bol bol araştırma yaptık. Özetle eğer ki çok önemli bir işiniz yoksa saat 10-16 arası kapalı mekanlarda durmayı tercih edin. Eğer ki sokağa çıkıyorsanız da 30-50 faktör güneş kremleri ile mutlaka ama mutlaka cildinizi koruyun.

7. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba

Antalya için bu yaz havalar çok güzel gidiyor derken, dün Pazartesiden itibaren acayip bir ısınma başladı. Hele bu gün şu saatler itibariylede hava sıcaklığı yakmaya başladı.:boese157:

Eğer bu böyle, gün güne artmaya devam ederse ki, haberler artacağını söylüyor, artık gündüz vakitleri dışarı çıkmamız hayal olacak. :mad:

Hele ki güneş ışınlarının dik geldiği öğlen saatleri dışarı çıkmak ve dolaşmak herkes için çok tehlikeli.

Herkesin dikkat etmesi, güneş ışınlarının dik geldiği zamanlar kendini koruması, çok önemli bir konu.

Sevgi ve selamlarımla.

8. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    sabah erken yola çıkıp öğle saatlerini dinlenerek ve sohbet ederek geçirip 15.00 civarları tekrar yola çıkmak gerekecek sanırım bundan sonra, gerçekten pis bastırdı sıcaklar!!!

9. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Geçen Pazar, arkadaşlarla Topkapı'dan Kilyos'a gittik, geldik. Güneşte vakit geçirdik. Kollarım ve dizimin üstü kırmızı. Bonfile et gibi. Gömlek-pantalon bile zor giyiliyor. Sanki zımpara kağıdı.

Kesinlikle yüksek korumalı kremler 30-50 faktör gibi, kullanılmalı.

İşyerindeki doktor dedi:

Artık cilt kanseri daha da yaygınlaşıyor. Bırında, göz kenarında olan kırışık kısımda, kaş üstünde güneş yanığından sonra oluşan bir sivilce meğersem tümör riskini artırabiliyormuş. Allah korusun.

Bana bir şey olmaz dememek lazım.

10. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Erzurum'a gelmenizi tavsiye ederim...Üşüyeceğinize garanti verebilirim...Şu an soğuk algınlığı sebebiyle hastayım.....Siz hesap edin...:)

11. fiestahmet

fiestahmet Kıdemli Üye

Seviye:
    bırında dediğiniz burunda mı oluyor ben tatilden döndüm haftasonu da ufak bi kaçamak yaptım sürekli 10 faktörlü korumayla güneşlendim alnımda ufak ufak sivilceler burnumda ise göz hizzasında büyük bir sivilce çıktı....normalde de sivilceli bi suratım var tedavi için falan losyon kullanıyorum diye çok dert etmedim ama tümör falan Allah korusun ya içime kurt düştü:eek:

12. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tabii ki doktor değilim ama sizin dediğiniz güneş alerjisi gibi geldi. Doktorun dediği sivilce zannedersem iltihaplı, çıbana benzer olanlardandır. Yine de doktora gitmende fayda var derim. Sağlık ve bisiklet ihmale gelmez arkadaşım.

13. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    1982-1986 seneleri arasında Erzurum da yaşadım . . 6 ay kar yerden kalkmazdı . .Kışın saçakların altından kaldırımdan kimse yürüyemezdi :))
    Sabahları okulda ilk ders sadece parmaklarımızın buzdan açılmasıyla geçerdi . . Erzurum Lisesinde Beden Eğitimi derslerinde karın üstünde şınav çekerdik ..:in:
    Doğunun Paris i :in:

Selamlar,
    Tolga Gürgün

14. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Umarım sizde kötü anılar bırakmamıştır Erzurum...Erzurum hala soğuk ve gittikçe de bence soğuyor...Bu sene 23 Nisan'da kayak yaptığımı hatırlıyorum...:)

15. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Yakın gelecekte İstanbul dan uçakla Erzurum a gidip ordan ya Hopa ya yada Trabzon a inme fikrimiz var ama bakalım . . Gelince vaktiniz olursa görüşürüz:in:

Benim için tatlı bir nostalji olucak . .

Sevgiler ,

Konu saptıysa kusura kalmayın arkadaşlar !

Tolga Gürgün