Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aşırı Kilolu Kişi için Seçim Önerileri

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Velespit67 tarafından paylaşıldı.

1. Velespit67

Velespit67 Yeni Üye

Merhaba,
    Forumun İstanbul'dan yeni üyesiyim.Kurucu ve destek veren üyeleri, kaliteli içerikten dolayı kutlarım.

Hipotroidi (tiroid hormon yetersizliği) rahatsızlığımı bilmeden istemdışı kilo aldım. Doktorum normale döndüğümü ve artık spora başlamam gerektiğini söylüyor.Bende hergün Kartal-Bostancı arasını bisiklet ile gidip gelmek istiyorum.

Bisiklet seçimi konusunda yardımınızı beklerim. 41 yaş,boy 1/75 cm ,kilo 142 kg.

Gövde süspansiyonlu , arka jant mümkün olan en genişi olmalı gibi fikirlerim var. Lütfen önerilerinizi yazınız.
    Selamlar
    Velespit67

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Oncelikle gecmis olsun, rahatsizliginizi atlatmis olmaniz sevindirici.

Benim size ilk tavsiyem, biraz genel hatlari ile ihtiyaclarinizi cizelim.

Oncelikle duz yolda, spor amacli binmeyi planliyorsunuz ve duzenli bir surecte bu sporu surdureceginizi dusunursek, kaliteli bir secim yapmak hem vucut sagligi, hem de ileride dogabilecek bisikletle ilgili problemleri ortadan kaldirmak icin onemli.

Yerinizde olsam, sehir bisikleti veya trekking bisikleti denen tarzda, sadece onden amortisorlu (govde amortisoru olmayan) bir model tercih ederdim. Tabi ki bu bisikletler 28" jantli oluyorlar, dik oturus pozisyonuna sahipler, sehir ici kullanima uygun lastik, disli sayisi, bagaj yerleri icin uygun hazirlanmis olmalari gibi teknik ozellikleriyle diger bisikletlerden ayriliyorlar.

Bu kriterlere gore ilk akla gelen alternatifler;
    Scott Sportster City
    Geotech Life
    Corratec X-Trail

ve www.sedona.com.tr adresinde Sedona 311 benim ilk aklima gelenler.

Velespit67 bunu beğendi.
  3. Velespit67

Velespit67 Yeni Üye

Sayın Öztürk,
    Yardım ve dileklerinize teşekkür ederim.
    En iyisi bu önerilerinizi yakından görüp karar vermek olacaktır.Bu gün telefon ile görüştüğüm Delta bisiklet, Corratec üzerinde durmuştu.Sizin seçim sıranız yazım sıranız gibi midir?
    Selamlar
    Velespit 67

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Butcenizi bilmedigimden, butceden uzak bir degerlendirme dusunuyorum ve farkinda olmadan secim siramin tam tersine gore siralamisim bisikletleri, onu fark ediyorum.

Benim verdigim 2 linkten tercihimi Corratec olurdu, donanim olarak digerlerinden daha ustun, ayrica oldukca kaliteli bir bisiklet, genel olarak modelleri fiyat/donanim ortalamasinin uzerinde oluyor.

Velespit67 bunu beğendi.
  5. Velespit67

Velespit67 Yeni Üye

Herzaman evdeki hesap çarşıya uymaz bilirim. 1000'i aşma , 500 'den şaşma diyordum ama gidip bakacağım.İkinci ellere'de bakmakta fayda olabilir

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Tabi ki 2. elleri her zaman takip etmekte fayda var, diger yandan bisikletinizi de gormeden almayin, gorunce zaten kaniniz isinmazsa pek binesiniz de gelmez... :)

7. msavsa

msavsa Üye

Seviye:
    Kıymetli ağabeyim,

kilonun öncelikle size bir yük olduğunu kabul edin ve bu yükü atın üzerinizden...

Ama bisikletle ama yürüyüşle ve bunlara ilaveten diyet programları ile...

Size en yakın profesyonel bisiklet satışı yapan bir yere gidin, profesyonelden kastım grosmarketlerin oyuncak reyonundaki bisikletleri pek ucuz mallar diye pazarlayan arkadaşalar değil tabiki, forumdan öğrenebileceğiniz profesyonellerden bahsediyorum, kendinizi gösterin, göz zevkinizi, idaellerinizi anlatın...

Mutlaka size uygun bir bisiklet teklif edilecektir, değerlendirin ve önceleri fazla kasmadan binmeye bi başlayın...

8. kayhan

kayhan Misafir

corratec benim vardı. diğer markalardan farkı, bisikleti oluştururken sağlamlığı ön plana çıkarması. Kilonuz dolaysıyla bisikletiniz sağlam olmalı. ayrıca bisikletçinizden size sele önermesini iteyebilirsiniz. Geçmiş olsun iyi sporlar.