Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aşırı kilolu için bisiklet tavsiyesi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Criticalwave tarafından paylaşıldı.

1. Criticalwave

Criticalwave Yeni Üye

Adı:
    AHMET
    Seviye:
    Merhabalar bilişimci olmamızdan ve sporu biraktimizdan dolayı daha fazla olarak geri kilo aldım. Sporu spor için değil hobi için severek sürekli yapabileceğim bir kilo vermede efektif bir spor dalı olarak bisiklet sürmeyi düşünüyorum. Mevcut kilom 170 boy ise 1.80 Yazlıkta kullanmak üzere düşünüyorum. Doktor tavsiyesi ni hemen geçip model tavsiyenizi alabilirmiyim. Dayaniklilik olarak dag bisimleti mi tercih etmeliyim duz yolda surmek icin? Mesela 2 kişilik bisikletler var 550lb taşıyor bunun malzemesini türünü bulup tek kişilik bisikletde bu malzemeyi kullanılan bisikleti nasıl bulurum bütçeyi fazla zorlayamayacagim 1500tl olarak düşünüyorum max olarak

Kron xc300 nasildi?

2. drumbanger

drumbanger Kıdemli Üye

Adı:
    Ata
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Genel pazarda aradığınız özelliklerde bisikletler pek bulunmuyor. Özel olarak yaptırmanız gerekebilir ve bu da 1500 TL ile ne kadar mümkün olur bilemiyorum.

3. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhaba,

kilonuz başlıkta bahsettiğiniz üzere oldukça fazla. bu kiloyu kaldıracak bir bisikletin olduğunu söylemek zor varsa da dar bir kesime hitap edeceğinden çok pahalı olacaktır. diğer yandan bu kadar yüksek bir kilo ile spora başlamak çok doğru olmasa gerek, forumdaki tibbı konularda yetkin arkadaşların bu konuyu yorumlaması daha doğru olur. öncelikle diyet ya da rejim yerine doğru bir beslenme düzeni tutturmanız gerekir diyorum çünkü ilk amacınız kilo vermek değil doğru beslenip sağlıklı bir hayat sürmek olmalı. doğru beslenme ile ve uygun olduğunda yanına egzersizi de kattığınızda zaten kilo vereceksiniz. bundan sonra düzenli egzersiz yapan doğru beslenen biri olarak yaşam kaliteniz oldukça yükselecektir.