Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aşırı derece baş ağrısı.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Batu.ers tarafından paylaşıldı.

1. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    Yeni aldığım yol bisikletim carraro race 032 ile iki kat daha fazla hız yaptığım için bazı yokuşlarda hırs yapıp zorladığım için yokuş aşağı inerken alnıma yediğim rüzgar için midir bilmem ama felaket baş ağrısı çekiyorum bugün 30 km zor yaptım baş ağrısından bıraktım. Kaskımı takmıyorum bol diye aldığımda yanında istemiştim orada pek iyi denemedim şimdi hafiften bol olduğunu fark ettim bisikletçime verip üstüne para verip kafama göre ve arkadan ışıklı aerodinamik daha güzel bir şey alacağım kullanmamamın sebebi 0 olarak takasa sokmak istemem. Sizce ağrının sebebi bu mudur ? Sinüzit ve bahar alerjisi var sürüşlerden sonra derin nefes aldığımda ciğerlerimden kedi mırıldaması geliyor :) Bu alerjiden darlaşan ciğeri zorladığım için sanırım yada yanlışlıkla bir kedi yuttum :) Hazır sağlık bölümünde yazmışken bunu da ekleyeyim dedim :)

2. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    sigara içiyorsanız sigarayı bırakın

Batu.ers bunu beğendi.
  3. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    yok daha yaşım 18 ve hayatımda gördüğüm en büyük saçmalıklardan biridir sigara.

4. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Susuzluk , fazla su kaybı da baş ağrısı yapar

Ozzgurr ve Batu.ers bunu beğendi.
  5. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    Değil. Çok güzel bir rota belirledim şimdilik suluğum olmasada 20 dk da bir su imkanım oluyor ilginiz için sağolun.

6. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Tansiyon olabilir. Alerji ya da sinüzit olabilir.Bir çok neden var.Doktora görünün derim.Baş ağrısı şakaya gelecek konu değildir.

7. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bazı bünyeler rüzgara karşı hassas olabiliyor, size tavsiyem bandana takıpta deneyin, hatta kask+bandana yapın, kasksız olmaz, heleki bir yol bisikleti için kask şart hocam.

8. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Problem asiri sivi kaybi (dehydration) olabilir. Su kaybettiginiz minarelleri zamaninda ve tam olarak yerine getiremeyebilir,sporcu icecegini deneyin derim ben.

9. yetkin yılmaz

yetkin yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Her dinlenme ve mola sırasında madem su sıkıntınız yok mineral kaybı için absürd şeylere hiç gerek yok limon aromalı maden suyu için etkisi çok iyi oluyor.

10. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    Çok sağolun tavsiyeler için yüksek tansyon yok hatta çok çok düşük 8 e 4 çıkdığı oldu. Limonlu maden suyunu kesinlikle deneyeceğim sağolun ve her 20 dk da bir su içeceğim. Kaskımı değiştirdikten sonra takacağım hala geçmiyorsa ki geçeceğini sanıyorum bandana deneyeceğim çok çok sağolun :)

11. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ben her iki durum için -yani suyu az içmek ve burun tıkanıklığı- yaşıyorum ancak bu durum benim başımın ağrımasına neden olmuyor. Örneğin dün 86 km sürdüm. Burun akıntısı öyle bir boyutta ki bırakın burundan nefes almayı kimseyle konuşacak durumda bile olamıyorum. Bu sorun nedeniyle sürüşü bile kesmem gerekiyor. Bu nedenle sürekli ağızdan nefes alıyorum. Su alım işi de neredeyse zoraki; maalesef alışkanlığım yok, içmemenin zararlarını biliyorum, üstelik birlikte turladığım arkadaşlar da özellikle hatırlatıyor neden mataran yanında değil vb. Ancak bunların hiç biri bende baş ağrısına neden olmuyor. Ben baş ağrısını bisiklete yeni başladığım 2011'de bir çok sürüş sonrasında yaşıyordum. Eve gidince başım çatlayacak gibi ağrıyordu. Bu zamanla ortadan kalktı.

Yeni bisikletçi olmadığınıza göre sorun sorun başka bir yerde olmalı; tansiyon düşüklüğü veya yüksekliği baş ağrısı yapmaz. Ben yüksek tansiyon hastasıyım. Çok uzun turlardan sonra tansiyonum çok düşüyor ve baş dönmesi yaşıyorum ancak baş ağrısı olmuyor.

12. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Sinüzitiniz ve allerjiniz varsa, hele de bu mevsimde, açık hava ve rüzgarın baş ağrısı yapması doğal.
    Bende de ikisi birden var ve bahar aylarında sürekli ilaç kullanmama rağmen neredeyse dışarı bile çıkamıyorum :)

Yokuşları çıkarken attığınız terle inişte alnınız soğuk alıyordur. Bu da sinüziti direk ateşler.
    Bir KBB doktoru soğukla sinüzitin ilişkisini açıklamıştı ama şimdi hatırlamıyorum.
    Alerji ise sinüziti daha da kötüleştiriyor, ayrıca kendisi de baş ağrısı yapabiliyor.

Kask rüzgarı pek kesmiyor. Ayrıca özellikle alnınızı koruyacak, tercihen termal malzemeden alın bandı gibi bir şey kullanmalısınız.
    Hem rüzgarı bir miktar engeller, hem de alnınızı kuru tutar.

Ciğerlerinizden gelen ses alerjik astımdan ya da efora bağlı astımdan kaynaklanıyor olabilir.
    Bu konuda bir göğüs hastalıkları uzmanına danışsanız iyi olur.

13. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    ilker bey beni anlattınız evet alerjik astım da var :) söylediklerinizden endişelenecek bir şey yok çok taktıysan kafana bir doktora git ama yaza doğru eminim geçer ben bunu anladım. ki bende böyle düşünüyordum çok çok sağolun yardım eden herkese çok teşekkür ederim pek bir durum yok yani sinüzit geçmez alerji de öyle yani baharda dikkatli olmak biraz sabredip yazı beklemek lazım bence . başı ağrıyan başka arkadaşlarada yardımcı olacağını sanıyorum bu sayfanın :)

14. hertugrul2004

hertugrul2004 Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sevgili kardeşim, yorum yapabilmek için belirtileri biraz daha ayrıntılamak gerekiyor. baş ağrısı başın neresinde,tek taraflı mı ? simetrik mi? nasıl bir ağrı? şimşek çakar gibi mi ? sıkıştırır gibi mi? zonklayıcı mı? ne kadar sürüyor? beraberinde başka belirti oluyor mu? bulantı ,baş dönmesi ,ışıktan, sesten rahatsız olma gibi?.

15. Batu.ers

Batu.ers Üye

Seviye:
    Şu aralar geçti sanki alerjikmiş derine inmeye gerek kalmadı pek teşekkürler :)