Asım Can Gündüz'ü kaybettik

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@FReeDoMSpY

1968 'de ağbim nuri kurtcebe kulağımdan çekti beni gitar derslerine götürdü,yıllarca müzik ve bisiklet beraber gitti.
2 albüm çıkardım tek gitar çaldım söyledim sözler bana ait.

@Mert E.

jethro tull deyince acaip etkiledi bu grub beni ,namı diğer ıan anderson ,garip flütçü ,o ne biçim flüt çalmak, 1972 'de gençtik etkilendik.

Scudo

FReeDoMSpY

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Adar Çetin
@Kudret Kurtcebe super abi su an koydeyim internet sikintim var bakamiyorum . Ilk zamanda hemen bakacagim belki dinlemis bile olabilirim . Isim hafizam kotu biraz anca duyunca hatirliyorum :( . Boyle bir insanin bu forumda olmasi beni cok mutlu etti abi .

(link)
Abi cok ozur dilerim utandim su an :(

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Kudret Kurtcebe

Tahmin ettim abi, bazı parçaların sound'ında var Jethro Tull tınıları zaten :)

Hani saygım zaten çok vardı da, arada Caddebostan'ta karşılaşıp selamlaştığım Kudret abi'nin böyle bir insan olduğunu bilmiyor olmam da benim ayıbım..

• Beğen
Tepkiler: Eroseros

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
iyi bir gitarist , iyi bir insan kısaca iyiydi. kendi youtube kanalında ki videoları hep içten samimi şekilde kaydetmişti onu izlemek ve dinlemek çok güzeldi. mekanı cennet olsun

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kudret Kurtcebe ne yalan söyleyeyim ben arada dinlerim seni abi, sendeki sound bu topraklara ait değil, severim gitara vuruşunu. Keza Asım Can Gündüz'de sıkı gitaristti ve maalesef aramızdan ayrıldı, mekanı cennet olsun.

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
Asim Can Gunduz'u iki kere canli izleme firsatim olmustu. Sahnede inanilmaz bir enerjisi vardi. Seyirci ile kurdugu iletisimi inanilmazdi. Ayni anda hem konser hem de stand-up show izler gibiydim. Simdi o anlari dusunup, Asim babayi keske daha daha fazla izlemis olsaydim diyorum. Aynisini Yavuz Cetin'in arkasindan da soylemistim. Giden geri gelmeyecek tabiii.

Bu sene sevdigimiz muzisyenlerden cok kayip verdik. Devami gelmez umarim.

Kudret hocam, muzisyenlik tarafini bilmiyordum. Su anda sarkilarina bakiyorum. Eline, diline saglik. Ankara'ya yolun duser umarim. Sen gitarini al gel, bisikleti buradan saglariz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@BF Okuru

bu sound özellikle ölü ozanlardaki ritm anlayışı asla düm teka dümtek değil ,oryantel değil,benim kulak asla kaldırmaz oyun havasını ,eğer sele üstünde oyun havası dinler isem yeri öperim,30 km durmadan basıyorum kulağımda oryantal müzik olmaz, müzik kafada çalar,müzik dinlemem hız yaparken,kafamda ıron maiden 'in wecker man 'i çalar ve deep purple 'ın burn 'ü.hareketli parçalardır,hareket, süratle, sele üstünde ,dikkatli ,kendine öz güven ,işte adrenalin,para ile ölçülmez

erdsde

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Yücel
Bisiklet
Specialized
@Kudret Kurtcebe Kudret abi müzisyen olduğunu da öğrenmiş olduk saygılar. Benim birader de kendi çapında klasik gitar çalıyor, Beethoven, Mozart ve Bach gibi bestecilerin eserlerinin gitara uyarlanmış versiyonlarını çalıyor, ama kıymet veren yok, anlayan da yok.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kudret Kurtcebe bence müziğin kendisi de kaldırmıyor o düm tek havalarını ama neyse konumuz dağılmasın. Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Deep Purple vs. bunların soundları yüzyıllarca yaşayacak ve geçmişe damga vurduğu gibi geleceğe de damga vuracak bu tartışmasız abi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@erdsde

bach hemde gitarda zor iştir,12 yaşında idim 14 yaşıma kadar ermeni hocam eğitti beni (kalus)sene 1968-1970 carcassi metoduna çalıştım yeteneğimi hoca penada keşfetti,
şimdi duygusal insanlarız (müzisyenler)belkide asım dostum içine attı sıkıntısını kalbine vurdu,stres yaptı,kendini marmarise hapsetti,belkide çok büyük idealleri düşündü,ama müzik piyasasının acımasızlığını gördü,bende gördüm ama asla onlara taviz vermedim,bu ülkede asla müzikte ideal düşünmedim ,ama bisiklet dersen yaşantımın ideali oldu...8 inci bisikletide animallah 10 yıl götürür 68 'e merdiven dayarım,benim iddam var o da seleden vazgeçmemek.

@BF Okuru

açıkça şu var ,çok dinlediğim için bazen sıkıntı yapıyor,yeniler ön plan ama az ,70 'ler başkaydı tabi.

Rex

Üye
Tepki
32
İsim
Kutluhan
Bisiklet
Cube
Turgut Özal başbakandı. İktidarımız da Türkiye çağ atladı diye bir söylemi vardı. Bir gün televizyonda, canlı yayında Asım Can Gündüz Türkiye, çağ mağ atlamadı, birbirine atladı demişti.

• Beğen
Tepkiler: erdsde ve Mert E.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Rex

:harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika:

yav birde ben çağ atlayayım nasılmış acaba,,,1.köprüden bisiklet ile geçemiyorum yahu.....:mad::mad::mad::mad:

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
@Kudret Kurtcebe
Merhaba, konu dışında olacak ama karikatürist Nuri Kurtcebe'nin mi kardeşiydiniz?

• Beğen
Tepkiler: erdsde

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kudret Kurtcebe
Abi cenki alistir tabii, bu arada kendisi ile mutlaka tanismak isterim, sıkı bir kesmeseker hayrani olarak...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kuzey Ege

acaip severim onu,2 erkek çocuğu oldu,sözleri kendi yazar ,grup değiştirdi,grupla çalışmanın zorlukları üzerine konuştuk,sen dedi hep tekdin dedi.

onunda kulaklarını çınlatayım,
asım güzel kardeşim senin için....

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Sanırım Cumartesi günü vefat etmiş. Çok üzüldüm görünce.
Arkasında aslan gibi bir delikanlı bıraktı ama (Evren Can Gündüz). "Boynuz kulağı geçer" derler, babasının yerini dolduramaz belki ama umarım babasının yanında kendisine sağlam bir yer edinir.

• Beğen
Tepkiler: erdsde

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Tanıdığım en iyi yürekli,en esprili sanatçıydı..
Harlemde bıçaklanmasını anlatırken bile insanları güldürebilecek bir yapısı vardı.
Sadece Rock müzik değil dünya yetenekli ve örnek bir müzisyeni kaybetti.
Allah rahmet eylesin..

• Beğen
Tepkiler: Yalchinosis