asfaltta hangisi daha çok verim sağlar

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
acaba asfaltta hangi lastik daha yüksek verim sağlar.
---------------------------------------------------------------
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Marka: Schwalbe Kojak

Detay: Schwalbe Kojak dış lastik
Şehir içi ve uzun yolda kullanabileceğiniz,performansınızı düşürmeyecek tam dişsiz bir lastik.
26×1.35
295gr.
------------------------------------------------------------------------------
Schwalbe ULTREMOR R 1

Schwalbe ULTREMOR R 1

* Ebat: 23-622 700X23C
* Özellik:Kevlar katlanır-127 EPİ-değişken Trıple Nano
* Kullanım Alanı:Yol seramık guard 6.0 -- 10.0 bar
* Ortalama Ağırlık: 180gr
* Renk Siyah Sarı
--------------------------------------------------------------------------
schwalbe fat boy vardı da bulamadım 1.25 bide cst traveller 1.15 slick lastik vardı

sizin önerileriniz varmı asfalltta yüksek hızlara ulaşmak için lastik.

Scudo

murat beyaz

Daimi Üye
Tepki
152
ikinci lastik bildiğimiz yol bisikleti lastiği ve 28 inç. Yol bisikleti spesifikasyonundaki bu lastiğin daha hızlı olacağı kesin gibi.

@emircan Başbuğ06

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
peki o lastiğin kalınlığı nedir acaba bide bende salco nova var 26 jant jant sistemini mi dğeiştirmek gerek o lastik için 2 yıla kadar bi yol bisikletine geçcem ama o zamana kadar kadro değiştirip bi lastik takmayı düşünüom 2 yıl salco nova sçekilmek bide 2 süspansionlu :D

murat beyaz

Daimi Üye
Tepki
152
@emircan Başbuğ06

normal yol bisikleti lastik kalınlığı, yani bayağı ince. 26 jantlara uymayacaktır bu lastik. yani kısaca yol bisikleti olmadan bu lastiği kullanmak mümkün değil.

orkun tulu

Forum Demirbaşı
Tepki
228
Lastik incelip dişleri azaldıkça bisikletinizin asvalt üzerindeki sürati artar.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
teşekkür ederim peki Schwalbe ULTREMOR R 1 inceliği ne kadardır?cst nin 1ç15 dağ lastiği var full dişsiz o zaman o lastik bu yol lastiklerinden daha mı iyi ? .D:D

Tepki
78
Ultremo R1 mtb lastiği değil, bisikletinin 26 inch jantlarına bu lastik takılamaz mümkün değil. 28 inch yol lastiğidir ultremo. Boşu boşuna konuyu sürekli uzatmanın bi anlamı yok, 26 tekere o lastiği takamazsın, takabilmeninde bir yolu yok. Ayrıca 26 inch teker için üretilmiş bisikletine 28 inch teker de takamazsın.

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
Diğer arkadaşların da dediği gibi, Ultremo yol bisikletleri için üretilmiş ve 700c ölçüsünde bir lastiktir ve 26inch MTB jantıyla kullanılamaz. Eğer MTB'niz için ince ve dişsiz bir lastik çözümü arayışındaysanız, ya 26inch jantlar için üretilmiş yol lastiklerine bakacaksınız, ya da eğer kadronuz ve maşanızın ölçüleri 700c çapında jantı kurtarıyorsa ve bisikletiniz ön+arka disk fren ise, disk fren uyumlu göbeklere sahip 700c çemberli bir jant seti toplayıp bunun üzerinde 700c yol lastiği kullanacaksınız, veyahut 29er adı verilen jantların düşük çember genişliğine sahip olanlarından bulup disk fren ile birlikte 700c lastiği bu jant üzerinde kullanacaksınız.
Ben bir ara MTB'mi 26inch slick lastik ile kullanıyordum, sizin için de en basit ve ucuz çözüm bu olacaktır: (link)
Kolay gelsin.. :in:

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
BEnce mevcut bisikletine o kadar kaliteli ve ince bir lastiğe gerek yok.Cst nin city serisi 1.50 lastiğini kullanıyorum.Tanesini 20 liraya aldım.Bisikletim bianchi stratos.Gayet güzel.Eskiden cst 1.95 dişli dağ lastiği vardı.Yeni lastiğim asfalt için çok daha az zorlanıyorum artık yokuş çıkarken.Bence yeni bisikleti aldığında değiştir lastikleri.Yada benim gibi parça parça değiştir.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
bende öyle düşünüom ilk kadro sonra jant sonra teker sonra vites arka vitesi sram red düşünüyorum ama fiyat falan bulamadım sram red serisi 3500 bi yerde.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
bende jantları değiştirdim.Vites sitemini değiştirdim.kollar vs... dahil.4 çift lastik var elimde sırada bir tek kadro kaldı onuda geotech in 296 liralık bir kadrosu var ondan almayı düşünüyüyorum.triple buged 1850 kg falan..çok güzel.Sonrada diske çeviricem.Yazın oto yıkamada çalışcam aylığı 600 lira.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
bence diske geçceksen hidrolik diske geç mekanike sakın bulaşma mekanik alcaksan alma güzel bi pabuç al bu arada cst 1.50 yi nerden aldın?

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Yenimahallede performans bisiklet var.Benim aldığım model delta da da var ama çok pahalı.Ben 20 liraya aldım.Bu taraflara gelecek olursan yardımcı olurum