Asfalt yolda kullanacağım 26" mi yoksa 28" mi almalıyım?

asistan

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar. Ünye- Ordu- Giresun arasında harika bir asfalt var. Çift yol ve oldukça iyi bir asfalt. Hem gezinti hem de hız yapmak istiyorum. Yaş 40, boy 171 ve kilo 75. 28" ve 26" farkı ne. Aşağıdaki bisikletler hoşuma gitti. Hangisini alayım? Sanki 28" daha sportif duruyor ama ne dersiniz?
Ümit Süperior 28 jant 2801 Bisiklet (link)
Salcano 28 Jant City Sport (link)

Ya da 26" ince tekerlek bir mtb mi alsam? 600-700YTL civarı. Sedona gibi.

Buradaki bisikletçilere toplatmak istedim. Kimisi daha ucuz kimisi daha pahalı olur diyor. Açıkçası kafam karıştı. Önerilerinizi bekliyorum.

Scudo

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Asfalt yol güzelse 28" almalısın bence.Bana sorarsan Salcano,Ümit,Bisan,Bianchi gibi markalardan alma.

teampasha

Forum Demirbaşı
Tepki
227
Forumda ikinci el işinizi görecek çok kaliteli bisikletler var, mutlak biri sizin içindir. Sürekli asfaltta binecek süratte yapmak istiyorsanız 28' uygun olacaktır, mutlaka yol bisikletlerine bakmalısınız derim

asistan

Üye
Tepki
2
City-bike 28" agresif tipli bisikletler nasıl? Trek veya sedona olabilir. Yol bisikletlerine göre tercihim bu yönde.

fatihcin

Üye
Tepki
14
@ondert

forumda baya marka takıntısı olanvar neden bu markalar devamlı karalanılıyor itiliyor ne bilim bianchi alçaktım vazgeçmeme sebeb oldu bu yorumlar yoksa trek sedona scoot kron bunların ithalatci fırmaları bu forumda elerimi var nebilim hele bianchi almayın almayın devamlı bu neden almayalım .....sorun ne pahalı olmasımı kelitesinimi bozmuş ne olmuş....

• Beğen
Tepkiler: jemboy

jemboy

Daimi Üye
Tepki
645
bence 28 bir bisiklet almalısınız

ben bianchi kullanıyorum ve slr 200 ümü hiç bişeye deişmem sınıfına göre biraz ağır ama dengeli ve sağlam bir bisiklet ayrıca fiyat performans oratısıda oldukça yüksek ama daha uygun fiyatlı bişiler de işinizi görür bence

• Beğen
Tepkiler: fatihcin

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
@asistan

Üstad kullanım şekline bakılırsa 28" bir hibrid bisiklet tam sana göre olacaktır . . .

Sana tavsiyem Scott Sportster P5 olacak bu noktada .

(link)

Yeşil Bisiklet'te , Bike and Outdoor'da , Erdoğanlar Bisiklet'te (Ankara) bu modeli bulman mümkün .

Fiyat 420 euro . Peşin alma gibi bir şansın olursa eğer %10 indirim alarak 378 euro gibi bir fiyata alırsın . Bu sayede bahsettiğin bütçeye de denk düşebilir .

Alacağın bisiklet şimdiden hayırlı olsun . . .

Ayrıca bir son söz Salcano , Bianchi , Ümit vs. gibi markalara yaklaşma bisiklet zevkini köreltmemiş olursun .

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@fatihcin

Forumda bununla ilgili birçok yazı yazıldı ve sebepleri açıklandı. Arama yaparsanız, önerilmeme sebeplerini, insanların kötü tecrübelerini ve tercih edilmeyen bu bisikletlerden(Bianchi, Beldeyama, Ümit, vs..), forumda önerilen bisikletlere geçiş yapanların memnuniyet yazılarını rahatlıkla bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: fatihcin