Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Asfalt yolda kullanacağım 26" mi yoksa 28" mi almalıyım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında asistan tarafından paylaşıldı.

1. asistan

asistan Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar. Ünye- Ordu- Giresun arasında harika bir asfalt var. Çift yol ve oldukça iyi bir asfalt. Hem gezinti hem de hız yapmak istiyorum. Yaş 40, boy 171 ve kilo 75. 28" ve 26" farkı ne. Aşağıdaki bisikletler hoşuma gitti. Hangisini alayım? Sanki 28" daha sportif duruyor ama ne dersiniz?
    Ümit Süperior 28 jant 2801 Bisiklet http://bisikletcim.com/store/ProductDetails.aspx?productId=24639
    Salcano 28 Jant City Sport http://www.bebefix.com/index.php?p=show&k_id=66&kn=%DEehir+%26amp%3B+Gezi+Bisikletleri&pid=19158

Ya da 26" ince tekerlek bir mtb mi alsam? 600-700YTL civarı. Sedona gibi.

Buradaki bisikletçilere toplatmak istedim. Kimisi daha ucuz kimisi daha pahalı olur diyor. Açıkçası kafam karıştı. Önerilerinizi bekliyorum.

2. GokhanAK

GokhanAK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Kesinlikle 28 tercih etmelisin.

3. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Asfalt yol güzelse 28" almalısın bence.Bana sorarsan Salcano,Ümit,Bisan,Bianchi gibi markalardan alma.

4. teampasha

teampasha Forum Demirbaşı

Seviye:
    Forumda ikinci el işinizi görecek çok kaliteli bisikletler var, mutlak biri sizin içindir. Sürekli asfaltta binecek süratte yapmak istiyorsanız 28' uygun olacaktır, mutlaka yol bisikletlerine bakmalısınız derim

5. asistan

asistan Yeni Üye

Seviye:
    City-bike 28" agresif tipli bisikletler nasıl? Trek veya sedona olabilir. Yol bisikletlerine göre tercihim bu yönde.

6. fatihcin

fatihcin Yeni Üye

Seviye:
    forumda baya marka takıntısı olanvar neden bu markalar devamlı karalanılıyor itiliyor ne bilim bianchi alçaktım vazgeçmeme sebeb oldu bu yorumlar yoksa trek sedona scoot kron bunların ithalatci fırmaları bu forumda elerimi var nebilim hele bianchi almayın almayın devamlı bu neden almayalım .....sorun ne pahalı olmasımı kelitesinimi bozmuş ne olmuş....

jemboy bunu beğendi.
  7. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    bence 28 bir bisiklet almalısınız

ben bianchi kullanıyorum ve slr 200 ümü hiç bişeye deişmem sınıfına göre biraz ağır ama dengeli ve sağlam bir bisiklet ayrıca fiyat performans oratısıda oldukça yüksek ama daha uygun fiyatlı bişiler de işinizi görür bence

fatihcin bunu beğendi.
  8. Tamer Çetiner

Tamer Çetiner Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Üstad kullanım şekline bakılırsa 28" bir hibrid bisiklet tam sana göre olacaktır . . .

Sana tavsiyem Scott Sportster P5 olacak bu noktada .

http://www.scottusa.com/gb_en/product/195/696/sportster_p5

Yeşil Bisiklet'te , Bike and Outdoor'da , Erdoğanlar Bisiklet'te (Ankara) bu modeli bulman mümkün .

Fiyat 420 euro . Peşin alma gibi bir şansın olursa eğer %10 indirim alarak 378 euro gibi bir fiyata alırsın . Bu sayede bahsettiğin bütçeye de denk düşebilir .

Alacağın bisiklet şimdiden hayırlı olsun . . .

Ayrıca bir son söz Salcano , Bianchi , Ümit vs. gibi markalara yaklaşma bisiklet zevkini köreltmemiş olursun .

9. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Forumda bununla ilgili birçok yazı yazıldı ve sebepleri açıklandı. Arama yaparsanız, önerilmeme sebeplerini, insanların kötü tecrübelerini ve tercih edilmeyen bu bisikletlerden(Bianchi, Beldeyama, Ümit, vs..), forumda önerilen bisikletlere geçiş yapanların memnuniyet yazılarını rahatlıkla bulabilirsiniz.

fatihcin bunu beğendi.
  10. proteo

proteo Aktif Üye

Seviye:
    fatihcin bunu beğendi.