Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Asfalt yol için performans lastiği önerileriniz neler?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Ahmet Çelik tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Çelik

Ahmet Çelik Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, şu an 26'' mtb maxxis tomahawk lastiklerim var, arazi koşullarında oldukça iyi ama asfalt yolda keskin dönüşlerde, bitişinde viraj olan yokuş inişlerinde kayma sorunları yaşıyorum, asfaltı iyi tutmuyor. Asfalt yolda hem yormayacak hem de yol tutuşu iyi olan marka ve model önerilerilerinizi bekliyorum...yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

2. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    CST traveller 1.15" öneririm. 1.15 lik bir lastige göre cok cok iyi bir yol tutuşu var :)

3. KaanDurgut

KaanDurgut Kıdemli Üye

Seviye:
    Bozcan'ın önerdiği lastiğin 1.40 olanını aldım geçen gün.Performans olarak beni oldukça etkiledi.Şimdiye kadar neden dişli lastik kullandım, keşke daha önce alsaymışım dedim.Tavsiye ederim.

4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Hem arazi hem asfalt mı yoksa sadece asfalt mı düşünüyorsunuz? İkisi birden diyorsanız Schwalbe Smart Sam lastiklerden ben şahsen memnun kaldım. Hem yormuyor asfaltta (2.10 olmasına rağmen) hem de diş yapısı araziye uygun.

5. erdomsuper

erdomsuper Kıdemli Üye

Seviye:
    dostum bende senim gibi düşünüp maxxis opp kevlar belt slick 26*1.75 almıştım 2 ay kadar önce ve kullandım.tamam asfaltta iyi fakat asfalt kenraındaki bozuk mıcırlı kısımda,kumda,ve ıslak zeminde çok dikkatli olman gerekiyor çünkü kaydırma ihtimalin çok yüksek.yani rahatlıkla hız yapamadıktan sonra ince lastiğin ne anlamı var??bunu kendine bir sor bence.varsın2-3 km yavaş git güvenli git

sonEr´´ bunu beğendi.
  6. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dediklerinize tamamen katılıyorum... ama gercektende asfalt lastiği sehir ıcınde daha uygun...Bende maxxis ignitor kullanıyorum...Arkadaşımda 1.40 cst asfalt işi var yokuşta pedalı bırakıp saldığımızda aramızda fark açılıyor sureklı cevırmem ıcap edıyor :( Bulabılırsenız rubena lastikleri onerebılırım.(fiyat bakımından) Mesela Semi-Slick lastikler mukemmel ortası slıck yanları hafıften dişli ufak tefek arazi ve stabılıze yollara dayanıklı ... Asfalt lastiği alırsanız mutlaka yağmur kanallarına sahip olsun..:in: