Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Asfalt yol için Bisiklet tavsiyesi (Max. 1100 TL)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında T.Varol tarafından paylaşıldı.

1. T.Varol

T.Varol Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar herkese merhaba. Şu an elimde abimden kalan antika gibi olan BİSAN RACİNG var. Bilen bilir 5 vitesli, ortadan vites kollu, bir hizmet- şehir bisikleti. Yaklaşık 1 yıldır düzenli olarak kullanıyorum. Zaman buldukça 1-2 günde bir 30- 40 kmlik "kafa dağıtma" turları yapıyorum. İşte yine bu kullanım amacıyla yeni bir bisiklet alacağım, yani "Racing" in sadece isimde kalmamasını istiyorum. Üniversitem tatil olduğunda turları uzatmayı da düşünüyorum. Bisikleti sadece asfalt yolda kullanacağım. Kullanacağım yollar da şehirde bulunduğum yer sebebiyle trafiğin hızlı aktığı geniş yollar olacak, sokaklarda pek kullanmayacağım (Ankara'yı bilenler için Eskişehir yolu- konya yolu gibi yerlerde kullanacağım. Kullanacağım asfalt da genel itibariyle düzgündür- idare eder diyelim :D.

Dediğim gibi şu an düzgün çalışan bir bisikletim zaten var. Yani markete gitme vb. kısa mesafeler için onu da kullanabilirim ben daha çok sportif olsun, daha uzun mesafeler belki 100 km ye varan mesafeler için istiyorum.

Belirttiğim amaçlar için bisiklet ve model tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Maksimum bütçem 1100 TL. dir. Boyum 1.93, 78 kiloyum. Açıkçası aklım hibrit modeller diyor, gönlüm yol bisikleti diyor. Karar veremedim. Büyük ihtimalle aklımı dinleyeceğim tabi ki. Forumu 4 gündür okuyorum, yol bisikletlerinin kullanım zorluklarından bahsedilmiş. Benim gibi amatör olan, sadece zevk ve biraz da sportif amaçlı belki "hamlığımızı atalım" diye bisiklet arayan birisi için tavsiyeleriniz nelerdir ?Marka model konusunda da yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bu arada forumu okuduğum kadarıyla beğendiğim bazı modelleri de paylaşayım:
    Ghost Cross 1300 28": http://www.bisikletcim.com/urun/ghost-cross-1300-28-.aspx
    Carraro 915 D'AMBIEZ: http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=36
    Sedona 321

2. T.Varol

T.Varol Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yukari yukari

3. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    salcano city sport- scott sportster- trex fx 7.1-7.2-7.3 (özellikle trek modellerine bak) bu bisikletleri de bi araştır. Gideceğin yollar çok bozuk değilse ön maşanın amortisörsüz olması tercihin olsun ağırlık açısından çok farkediyor. mekanik disk fren yerine V fren veya hidrolik disk frenli bir bisiklet al. yine carraro dambiezin flat bar denilen düz gidonlu bisikletine de bak.:)

4. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Trek in fx modellerine bakabilirsin.Asfalta kullanacaksan amortisörsüz modelleri düşünebilirsin.Ayrıca drag ın blade flat bar (9.5 kilo) modeline bakabilirsin.

5. T.Varol

T.Varol Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tesekkurler onerileriniz icin Trek 7.2 alacagim galiba eger uygun boyunu bulabilirsem.

6. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    carraro dambiez yol bisikleti kullanıyorum .Bundan evvel kilitlenebilir amortisörlü salcano city sport bisikletim vardı ve o bisikleti alırken amacım hem şehir içinde hem de uzun yolda kullanabileceğimi düşünerek almıştım fakat 14.6 kg luk ağırlığı ile uzun yolların hayal olduğunu ama arazide bir mtbden geri kalır yanı yoktu hele o continental touring plus lastikler 600 km boyunca bir kez dahi olsa patlamamış olan o kutsal lastikleri saygıyla selamlıyorum fakat çalınınca o bisikletim şimdi memnunum bu yol makinasından ve sizin amacınıza yol bisikletinin daha uygun olduğu apaçık ortada zaten şehir içinde kullanmak için 2. bisikletinizin bulunduğunu belirtmişsiniz