Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Asfalt, Toprak Ve Su=mtb=konya Akpinar KÖyÜ

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Uğur Vural tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Vural

Uğur Vural Forum Bağımlısı

Seviye:
    08.11.2009 da saat 08.00 da Meramda buluşulur hedef Akpınar köyüdür 110 km lik turumuza COLORMAN1(BEN) ve COLORMAN4(MURAT) katılır.Diğer COLORMANLER çeşitli sebeplerden gelememiştir.

Meram Dere yolunda keyifler yerindedir.

Meram dere karşılama komitesi.

Meram Dere karşılama komitesi etkisiz hale getirilir.

Harika bir sonbahar manzaraları.

Yaşasın MUZ molası(Acaba geçmiş yaşamımda bir maymunmuydum)

Go Go Yola devam

Kızılören kasabasının(Konyadan 40km uzaklıkta) en şirin dinlenme tesislerinde(Belediye Dinlenme tesisi) bal-kaymak molası verilir .(tamam itiraf ediyorum kontrolden çıktım ve köfteleride götürdüm)

Belediye dinlenme tesisinin bahçesi harika değilmi.

Eeee sıra hesabı ödemeye geldi şimdi sıra patronları etkilemeye geldi niyemi tabiî ki hesaaaap.(Şaka bir yana Belediye dinlenme tesisi işletmeci arkadaşlar çok iyi insanlar nede olsa en az 100 defa gitmişimdir hatta bir rivayete göre İşletme sahibi 0 arabasını bizim sayemizde almış.)Molayı uzattık zira mekan keyifli ama yolcu yolunda gerekli.Colorman4 Murat a bıraksak ordan hiç ayrılmaya niyeti yok.

İşte harika bir sonbahar manzarası.(Kızılören Ormanları kim demiş Konyada orman yok diye)

Vau yaşasın Akpınara giden ama yolun toprak olması ve bazen de yolun olmaması sebebiyle kullanılmayan yola sapıyoruz oda ne çoooook dik bir rampa süper tam bana göre.

Colorman2 bitmiştir zira rakım 1560mt.

Bölgenin en yüksek noktasına ulaşıyoruz ve burada verici istasyonları var ve burada yalnız değiliz verici istasyonlarının etrafındaki küçük yapılarda mangal partisi yapmaya gelen insanlarla karşılaşıyoruz ama mangala davet yok hatta gelişimizden rahatsız olmuşlar gibiler(İyiki aç değildim yoksa ordaki insanlarıda yiyebilirdim  )

Ve yola devam ederken karşımıza bir sarnıç çıkar ve Muratın(Colorman2) suyum bitti nerde su su su olayını bu noktada hallederiz.

Ve gıcık olduğum bir durum AVCILAR ve bu duruma spor diyenler var bunun neresi spor zavallı canlıları öldürmenin neresi spor yaaa.Neyse onlarla konuştuğumda benim burada ne aradığımı zira burada hiç Dağ Bisikletcisi görmediklerini ve birde bana burada hiç avlanamadıklarını söylediler birde bana show yaptılar(Havaya şişe atıp vurmaya çalıştılar)Öldür öldür ve tabiatın dengesini yok et sonrada boş şişeye ateş et ey avcı dedim içimden ve yola devam)

AKPINAR yolu

Akpınar köyü

Akpınar karşılama komitesi.

2009 Best of Çoban güzelimiz Erol Abiden(İlk defa tanıştım) güzel bir poz.

Erol abi(Çoban) bizim kırsal kesim insanın en güzel özellikleri olan candan, samimi, güler yüzlü, paylaşımcı, yardımsever olma özelliklerini taşır.

Ve son gaz Akpınar köyünden hızlıca geçilir zira hava kararmaktadır. İşte köyün hemen çıkışında doğal mağaralar.İnanın dostlar bir adet daha bisiklet alırsam yakında evin kirasını ödeyemeyeceğimden buraya taşınmak zorunda kalacağım biraz masrafla oturulur hale getirilir.

Pardon pardon malasef buranında ev sahipleri var kirada anlaşamadık ben gidiyorum

Akpınar köyünün Derbet-Konya yolundan girişi artık yol asfalt  Fazla oyalanıp geç kaldığım için basıyorum go go go.

Ve Konya Belenbaşı yine karanlığa kaldık evden sopayı yedik ama yaşasın siz bisiklet severler yaşasın bisiklet forum yaşasın colorman ler yaşasın gezimizi okuyanlar başka bir gezide görüşmek üzere :in:

2. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    Çok eğlenceli bir anlatım olmuş. Dilinize sağlık.
    Gezi de çok güzel olmuş tam mtb işi orman yolu, tali yollar baya güzeldi.
    Yediğiniz bal size iyi enerji vermiştir ev sahipleri bile sizi durduramaz artık kirayı vermeden kaçarsınız :)
    Ayakalrınıza sağlık paylaşım için tşkler..
    Konya colormanlara saygılar

3. ilhami yücel

ilhami yücel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Eğlenceli bir gezi olmuş:in:
    O demlikler bakır di mi? Çayı da lezzetli olur:)
    Ayaklarınıza sağlık

4. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yaşasın colormanler. :in: :in: :in:

Not : İznik'te geçen gün hocam bizde sporcuyuz, sizin gibi dağlardayız:eek: diyen bir avcı gurubuna , bugüne kadar vurdukları masum hayvanların adına pençelerimi geçirecektim neredeyse. :boese157:

5. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    süper bir gezi olmuş karşılama komitesi, yemekler, kuyu dan çektiğiniz su, keçiler, sonbaharın doğa üzerindeki güzelliği ve güzel anlatımınız süper.Ellerinize sağlık.

6. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bu keyifli ve "renkli" geziyi paylaştığınız için teşekkürler.

7. oğuz tüm

oğuz tüm Kıdemli Üye

Adı:
    Oğuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    güzel bir gezi olmuş ayaklarınıza anlatımınızdan dolayı ağzınıza sağlık

8. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok keyifli bir geziyi oldukça renkli bir dille anlatmışsınız. Dinlenme tesislerinin adını götürme tesisleri olarak değiştirecekler sizin yüzünüzden. :D acıkmışımda birazcık yalana yalana okudum valla. Colorman'ler Konya nın yüz akı olmaya devam ediyorlar.

Av "sporu" yapan sportmen kişiklere diyecek bir şey yok maalesef. Elbette o hayvancıkların da hesabını soran biri çıkacaktır.

9. Uğur Vural

Seviye:
    Aydın Bey sizede Konya Colormanlerden saygılar ve teşekkürler inanın gezilerilerimizi takip etmeniz bizi çok gururlandırıyor.
    Bu arada yediğim baldan sonra ev sahipleri değil beni koca bir ordu bilde durduramazdı:D :in:
    Diğer gezilerimizdede görüşmek üzere bisikletinize ve kendinize iyi bakın. :in:

Teşekkürler ilhami bey inanın çok eğlenceli bir geziydi size katılıyorum ayrıca demlikler bakırdı ve çayıda süper lezzetliydi ve bu lezzet bilirsiniz üzerinizdeki tüm yorgunluğu alır umarım bir gün buralara gelir ve bu aynı demlikten çayımızı içersiniz konya colormanlerden sevgiler :in:

Çeşke pençelerinizi geçirseydiniz diyecektim ama bisikletci yüreği işte kıyamaz ilginizden dolayı tüm colormanler adına teşekkürlerimi sunarım süper pedalcı Yaşasın süper pedalcı Soner SARIHAN :in:

Ben teşekkür ederim Hakan Bey gezilerimizi takip etmeniz ve yorumlarınız bizi çok mutlu ediyor :in:

Teşekkürler Oğuz Bey sizleri gezilerimizle mutlu edebildiysek ne mutlu bize :in:

10. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    uğur abi süper geizi ayaklarınıza sağlık anlatımında çok güzel bu arada

11. Uğur Vural

Seviye:
    Yorumlarınız ve iltifatlarınız için tüm colormanlar adına çok teşekkürler bir dahaki kızılören gezimde tesisin yeni levhasınıda (GÖTÜRME TESİSİ:D ) tesis sahiplerine götüreceğim.Bu arada o baldan isterseniz yollayabiliriz bal okadar çok hoşuma gittiki bir çıta aldım :eek:
    Bu arada av sporu yapan sportmen( canavarmen) lerede umarım yaptıklarının hesabını soracak birileri çıkar.
    Bol pedallı günler :in:

Yorumun için teşekkürler Halidcim senide colormanler arasında görmekten mutluluk duyarız saygılar :in:

Necroshine, emre güven ve çirkin bunu beğendi.
  12. barhan

barhan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Çok güzel bir gezi ayağınıza sağlık.Ekibiniz sağlam sunumunuz güzel olmuş.

13. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    inş. abi yaz bi gelsin alıştırmaya başlayacağım kendimi yavaştan böyle gezilere :)

14. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Nazik teklifiniz için teşekkür ederim. İnşallah biz gelir orada beraber yeriz. Selamlarımla,

Necroshine, emre güven ve Uğur Vural bunu beğendi.
  15. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    güzel gezi olmuş.devamını dilerim.benim gözüm daha çok bisikletlerde kaldı.

Necroshine, emre güven ve Uğur Vural bunu beğendi.
  16. Özkan APAYDIN

Özkan APAYDIN Yeni Üye

Seviye:
    Ben Colorman KaÇtim Unuttum Colrman 1 E Kizginim Konyaya GeldİĞİmde Nasi SatiŞa UĞradim Herkes Yapsa Koymazda Cok SevdİĞİm Dostum Colorman 1 UĞurun Yapmasi Benİ Cok ÜzdÜ.yİnede Cok Sevİyorum Onu Cok ÖzlÜyorum ÖpÜldÜn Colrman1 Eskİ Dostun Colorman....

17. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    memleketimdeki güzellikleri sayenizde görüyorum, harika bir gezi olmuş, ayaklarınıza sağlık, sonbaharın güzellikleri güzel parkurlarla bütünleşmiş...

18. Uğur Vural

Seviye:
    Canım colorman3 üm benim benda seni özledim biz hep dostuk dost kalacağız:in: :in:

19. Uğur Vural

Seviye:
    Teşekkürler yorumlarınız pedellarımıza güç katıyor inanın konyanın her tarafını sizler için gezeceğiz yorumunuz için tekrar teşekkür memleketinize geldinizde mutlaka birlikte pedal çevirmek dileğiye. :in:

Necroshine, m.varolfb ve emre güven bunu beğendi.
  20. eminozk

eminozk Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok güzel bir gezi .Okurken insana kendini harika hissettiriyor.sağ ol.Sevğiler