Asansöre bisiklet sığmıyor?

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok acayip bi hortlatma olacak ama aynı sorun bende de mevcut. mandal sayesinde ön lastiği sökebiliyorum, bunun bir zararı olur m, cevaplar halen geçerli mi:)
en kötüsünü düşünürsek, bu qr parçası(tam adını bilmiyorum) yalama olursa ne kadara değişir..

Scudo

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
bisikleti dikin, tavana değerse gidonuda dönderin, sığmaması imkansız bence

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
güvenlik kapısı olduğu için sığmıyor, eskiden sığıyordu(asansörü kirletip arada kapıya sürterek) artık ek kapıdan dolayı sığmıyor..
7.kat olduğu için de sürekli 13 14 kilo indir çıkar zaten belli bi yorgunluğun üzerine iyice zor oluyor.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ufak asansöre bile sığdırıyoruz bisikleti. illaki sığar

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence puzzle gibi kullanabilirsiniz bisikleti ama en mantıklısı ön tekeri çıkarmanız bide o kadar katlı bi binaya neden ufak asansör yaparlar anlamıyorum bizim eski evdekide öyleydi :) 10 kat ev 3 kişi sığamıyorsun :)

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Ön tekeri sökmenin hiçbir sakıncası ve zorluğu yok. Bisikletin ön göbek mili mandallı değil mi?

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@chnkrmz yok sığmıyor. dediğim gibi eski 28 inch bisikletim zar zor sığıyordu(dikip çapraz vs. şeklinde) şimdi ek kapı yapınca asansöre 3 4 cm ile kapının arasına giriyor,
maşayı dibine kadar zorlayıp kitlemeyi denedim o da olmadı ki bence mandallı göbeğin problem çıkarmasından daha pahalıya gelir maşanın sorunu..

@Sabih Bağcı sormayın ya, 35 40 yıl(belki fazla) binanın yaşı. 3 kişi nefeslerini tutup anca sığıyoruz, mesajınız içimi rahatlattı o da ayrı bi konu, çok zorlanmadıkça problem çıkarmaz yazıyordu ama yine de emin olmak istedim.

@Orhan A evet Orhan Bey mandallı. sürekli (haftada 2 3) kere söküp çıkarmak problem yaratır mı diye endişelenmiştim açıkcası.

• Beğen
Tepkiler: Sabih Bağcı

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@özgür duygu bence deneyin aklınıza gelen her şekilde ki denemişsinizdir ama fantezik pozisyonlar da düşünülebilir :) teyzeler sizi görünce vah vaah diyip kafa sallamalarına tamam diyorsanız eğer :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Asansör eski o zaman. Zira 29inc MTB normal boyutta sürgülü iç kapısı olan bir asansöre sığıyor.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@özgür duygu En güzeli omuzunuzda yukarı çıkartmak.Ben öyle yapıyorum süper antrenman oluyor(sonra bisikletsiz iken merdiven çıkınca çok rahat çıkıyorsunuz..) :harika::D:harika:

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
değil 7.kat 15.kat olsa asansör olmasa yinede eve cıkartırım bisikletimi.Hatta markete bile girerken yanımda dolaştırıorum

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
Oturduğumuz binanın önce 12. sonra 11. en son zemin katına taşındık. Bu benim için öyle bir kolaylık oldu ki anlatamam :)

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@mesut emin yarıcı

Allah cezanı vermesin gece gece güldürdün Allah da seni güldürsün :D

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
küçükken bisikletleri dik sokardık biz... bisikleti sürerek asansöre sokuyorsun, tabi arka taraf dışarda kalıyor... ön tekeri kaldırıp köşeden yukarı doğru... nasıl anlatıyım... şöyle düşünebilirsiniz, bisikletin ön tekeri dikdörtgenler prizmasının üst uzak köşesnde oluyor, arka tekeri alt yakın köşesinde... çaprazlama duruyor tabi.. D'B yönünde... veya C'A :D

http://www.forumalew.org/attachments/23636d1414590052/dikdortgenler-prizmasi1.gif

• Beğen
Tepkiler: yaboga ve kemken

Tolstoy

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Muhammet A.
Bisiklet
Kron
Bendede o sorum var malesef, bel ağrısı mı yapıyor ne anlamadım.

Yılda o kadar yorulmuyorum ama merdivenleri bisiklet sırtımda çıkınca çok yorucu geliyor.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
Ekte verdiğim şekilde yapıyorum ben bisikleti, eve gelince de salondaki bu köşeye koyuyorum böyle :D

Dosyalar

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Reha Oğuz Altuğ zaten katlanır almıştım bi ara ama istediğim keyfi alamadım.. Halen ön lastiği çıkarıp takıyorum, iyi gibi:)