Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Artvin'i Keşfediyoruz! (3. Bölüm)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

1. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    18 Ağustos 2007 Cumartesi (Turun 4. günü)​

Sabah 7'de açıyoruz gözlerimizi. Hava da baya serin. Kalkmaya çalışıyorum ama dışarının serinliği 'yat yah ne turu, sıcacık tuludan çıkılır mı' diyor. Bi o yana bi bu yana gerildikten sonra kalkıyım bari diyorum. Ama o da nesi? Boynum tutulmuş gece bir türlü çeviremiyorum. Bi tarafa bakmak için belden dönmem gerekiyor. Ühüüüü diye mızmızlanmaya başlıyorum. Görev adamı İso olaya el atıyor ve başlıyor omzuma boynuma takır tukur vurup masaj yapamaya... Ellerine sağlık İsocan, biraz açldı mı ne!...

İşte kamp attığımız caminin odunluğu...

Akşamın karanığında geldiğimiz için nasıl br yerde kamp attığımızı görememişti. Manzara mükemmel, etraf çamlarla dolu. Çam kokusunu ciğerlerimize çekip bu yol da meydana çıkar diyip nasılsa diyip salıyoruz bisikletleri aşağıya...

Hazırlanıp yola çıkmamız 9'u buluyor.

Saat 10'da meydanda Şavşat Kaymakamlığı bahçesinde kahvaltı yapıyoruz. Ohh soframız yine çok güzel. Çay da olduğuna göre her şey tamamdır.

Bakıyoruz güneş çıktı hemen çantalardaki nemli ve ıslak şeyleri çıkarıp seriyoruz bisikletlerin üstüne kahvaltı yaparken kuruyadursunlar diye...

İşte Şavşat Kalesi...

Karagöl yol ayrımına girdik. Dünkü yağmurun etkisiyle yollar çamurlu olsa da güneşin çıkması hepimzi sevindi.

Doğaya hayran hayran yollarda gökyüzünü izleyerek pedal basıyoruz...

Dağların arkasından çıkan duman dikkatimizi çekiyor. Başlangıçta sis zannediyoruz. Belediyenin çöpünü bu yemyeşil yerden çaya dökmesi üstüne bir de yakması tüylerimizi diken diken yatı. Dakikalarca iç çekerek baktık... Nasıl bir anlayıştır, nasıl bir insandır bunu yapanlar bir türlü anlam veremiyoruz... :(

Saatlerimiz 13:30u gösterdiğinde ikiye ayrılıyoruz. İso ile Derviş Tibet Kalesi'ni görmeye gidiyorlar...

Biz de Serkan ile Karagöl'e doğru ilerliyoruz nasılsa yetişirler diyip...

Vakit çok ya köylerde köylülerle muhabbet ediyor, her böğürtlen gördüğümüz yerde durup eğleniyor bolca video çekiyoruz...

Böğürtlenlere dalarken mutluluktan uçuyoruz...

Saat 4 gibi İsolar Meşeli köyünde bize yetişiyor...

25km.lik tırmanışın son km.lerini tamamlanmış ekibimizle birlikte pedallıyoruz.

Tam Karagöl'e geldik, merakımızı giderelim haydi girelim artık içeri derken yol boyunca gördüğümüz alabalık çiftliği tabelasını izlemeye karar veriyoruz..

Sürekli 3km kaldı diyor ama niyeyse bir türlü bulamıyoruz şu çiftliği...

Oy oy oy saatler 6'yı gösterirken nihayet bulduk. Yine çok şanslıyız. İçeri gidiyoruz yağmur atıştırmaya başlıyor, hemen bisikletleri çekiyoruz kenara..

Balıklar muhteşem. Kırmızı pullu alabalık yedik hayatımızda ilk defa. Tadı muhteşem. Diğeriyle arasında çok az fiyat farkı var ama kesinlikle buna değer...

Muhabbet ettiğimiz Artvinli Ankara'dan gelen çocuklar... Ay çok şekerler... İçlerinden lacivertli olan cin Serkan'ı fena halde bozdu!

Çocuk: Abi siz bunu spor olsun diye mi yapıyorsunuz?
    Serkan: Tabi ki sağlıklı yaşam için...
    Çocuk: Abi o zaman niye sigara içiyorsun?
    Serkan: Hık mık...

E daha diyecek bir şey yok. Ne desin rezil oldu çocuğa. Oh olsun sana bırak şu mereti...

Bir saatlik ziyafetin ardından düşüyoruz yola. Tok mideyle de rampa çıkması zor oluyor yahu. Şimdi yediklerimiz ağzımızdan çıkıcak bööööğ...

Karagöl'e girmemizle karanlığın çökmesi bir oluyor. Şöyle bir etrafa göz atıyoruz evet muhteşem. Esas sabah bu manzaraya karşı uyanacağımız için güzel bir kamp alanı arıyoruz...

Bugün 39km yol yapmışız. Az gibi gözüküyor ama o yüklerle sağlam rampa tırmandık. İki dizimde de ağrıyor. Karagölde rakım 1602m.

Yukarılara doğru çıkıyoruz. Piknik masalarının olduğu bir yer bulup bagajdan sökmeye başlıyoruz.

Gram hesabı yapıp her şeyi hesaplayan Derviş hepimizi şaşırtıyor çantasından çıakrdığı mumlarla. Romantik insanın hali başka oluyor canım... Hayatta aklıma gelmez mum taşımak hem de turda. Yakıp koyuyoruz masaya...

Tam huzur bulucaz derken o da nesi... Bir dolu insan kamyona doluşup gelmişler. Kamyon yanlarında, müziğin sesi sonda... Açmışlar bağıra çağıra tepiniyorlar... Şaşkınlığımız görülmeye değer. Gökyüzü alabildiğine yıldız... Doğayla başbaşa kalıcaz, huzurlu bir akşam geçiricez derken başımıza gelenlere çok üzülüyoruz... :(

'08 K 0536' kamyon sahibi Allah sizi kahretmesin emi. Mahvettiniz her şeyi... O tarafa dönüyorum bu tarafa dönüyorum baktım huzur yok amaaaan diyip sinirli sinirli basıp gidiyorum yanlarına...

Kevs: Yahu sabah 5'ten beri pedal çeviriyoruz. (Abartıcam ya olayı. Halbuki 9'da çıktık yola.)O kadar yol geldik. Yorgunuz, dinlenmek,uyumak istiyoruz. Ama bu gürültüde mümkün değil...

Adam: Haaa öyle mi nerden geldiniz?
    Kevs: Şavşat'tan...
    Adam: Oğlum kıs şunun sesini biraz.
    Adamın Oğlu: E biz daaaa oynicaaaadık...
    Kevs: Sessiz oynayın o zaman.

Diyip masaya döndüm ama bunu anlatınca bizimkiler koptu tabi hahahaha...

Böyle olmayacak diyip toparlanıyoruz ve göle daha yakın kısıma taşınıyoruz zar zor. İyi ki bagajı sökmemişim üşenip. İlk defa bir işe yaradı...

11:30'da yatıyoruz. Çadırlarımız dip dibe. İso maşallah aslan gibi kükremeye başladı yine. Sesleniyorum çadırdan...

Kevs: İso, pişt İso len... Çadırları ayırdık diye ayrı evdeyiz mi zannettin. Bütün sesin bizim çadırda yaw. Serkan ile yer değiştir öbür köşeye git. Uyuyamam ben böyle...

İso'nun ses kesildi. Ohh be. Gerçi çingenlerin gürültüsünün yanında bu ne ki.. Hala bağıra çağıra tepinip, halay çekiyorlar...

Bizimkiler hemen cortu çekti ama ben o gece kaçta uyudum Allah bilir...

Bunlar da Derviş'in deklanşöründen yansıyan güzel kareler... (Küçültmesi biraz hatalı olmuş idare edin. Yana doğru kaymışız hafiften...)

2. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    19 Ağustos 2007 Pazar (Turun 5. günü)​

Sabah 8’de muhteşem göl manzarasına karşı açtık gözlerimizi.

Ankara’dan beri İso’nun taşıdığı çaydanlıkta güzel bir çay demliyoruz…

Kahvaltı hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Enerjiyi aldık boğuşma zamanı…

Gölden muhteşem manzaralar…

Serkan foto çekerkenki çabası görülmeye değer,

Naylonu katlarken sörf dalgasına benzetince başlıyoruz dalga geçmeye…

Ühhüüü ne yazık ki, bu güzel mekandan ayrılma vakti geldi. Yarın sabah Artvin’e gelecek olan Murat’ı karşılıcaz. O yüzden bugün Artvin’e varmak zorundayız. Ağlamak istiytorum sayın seyirciler, gitmek istemiyorum ben buradan…

O muhteşem yollardan bir kez daha geçmek harika bir duygu. E tabi bir de tırmandığımız yolu inince keyfi katlanıyor…

İlk gördüğümüz bakkalda şekerli şeyler ve soda molası veriyoruz…

Şu yavruların güzelliğine bir bakın…

Çeşme bulduk diye duruyoruz ancak armutlar daha cezbedici…

Artvin Yolu üzerinde Porta Manastırı’nın olduğunu duyuyoruz.

Başlangıçta Sekan ile ben önden gidelim dedik. Tabi biz manastıra bisikletle tırmanılacak zannediyoruz. Baktık ki patika var haydi o zaman biz de tırmanalım dedik. Tırman tırman yol bitmiyor. Nerede bu manastır?

Yol yukarıda ikiye ayrılıyor, sonu gözükmüyor. Soracak kimse de yok. Bir yol var Derviş muhtemelen burası diyor ama çıkmamıza izin vermiyor tehlikeli diye. Hadi dönüyoruz diye indiriyor bizi aşağıya. Beyefendi dağcı ya bi o çıkar biz çıkamayız tabi hııııh… İnerken İso’nun sandalet de yırtılıyor.

Bu minnoş nar ağacının orada Serkan’ın peşine takılıyor. Gidip bırakıyor yine peşinden geliyor. Baktı ki olacak gibi değil yolda ezilecek alıyor bisikletine. Artvin-Şavşat-Ardanuç yol ayrımındaki çocuklara teslim ediyoruz ne olur sahip çıkın diye…

Yol ayrımında Artvin’in o müthiş yokuşunu çıkmayız gözümüz kesmiyor. Dünkü Karagöl tırmanışında zorladığım için benim iki diz de cort zaten. Baş parmaklar yukarı haydi bakalım. Neyse ki Van’dan gelen bi kamyoncu duruyor biraz bekledikten sonra. Varyantın tepesine kadar bizi çıkarıyor. Benzinlikte arkadaşları beklediği için yolculuk buraya kadar. Sağ olsun bize de 3ü bir arada ikram ediyorlar. İçip yolumuza koyuluyoruz…

İyice karanlık çötü. İşte Artvin de göründü. Derviş ile İso hala tırmanıyor. Biz de merkeze doğru pedal basıyoruz…

Tam geldik derken Artvin’in 33 virajlı yokşu bizi korkutuyor. Biraz tırmandıktan sonra bir minibüs durarak bizi alıyor. Hatta isterseniz Kafkasör yaylasına kadar çıkartıyım demesin mi. Yok abi sağ olasın oraya yarın tırmanıcaz inşallah diyip iniyoruz minnettar bir şekilde.

Bir çay bahçesi bulup oturuyoruz. Derviş ile İso da şehre tırmanmaya çalışırken pikabın biri durup atmış bunları arkaya. Yani o kadar yükle, o kadar yorgunlukla, akşamın bir körü kim olsa kıyamaz bizim gibi cici bisikletçilere ehhe… Derviş ile İso’yu alan Hakan Abi Halk Bankası’nda çalışıyormuş. Buraya kadar gelmişken mutlaka Hatila Yaylasına gidin diye de öğretmiş…

Akşam yemeğini yememiz 10’u bluyor. Paça ve mercimek çorbası içtikten sonra doymayıp bir de melhur Bomba Tostunu yiyoruz. Hakikaten bomba bir şeymiş acayip doyduk. Şimdi çay bahçesine gidip çadırları kurmanın vakti geldi. Derviş o gece çocuk parkındaki tünel gibi bir şeyin içinde yatıyor. Ben tek kalamayacağım için ç.adırıma Serkan’ı transfer ediyorum, İso da tek kalıyor diğerinde.

Sabah ola hayrola diyip yatıyoruz matlara…

3. Lütfü Çolak

Lütfü Çolak Bisikletkolik

Seviye:
    diyecek bir şey bulamıyorum.
    videolar ve fotoğraflar harika,
    doğa, orman, göl, böğürtlenler, minik kedi & köpek, kamp hayatı, manzaralar tek kelimeyle muhteşem.
    ayakta alkışlama ve şapka çıkarma ikonu olmadığı için bunlarla idare etmenizi rica ediyorum.
    :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux

"ankara'lı 4 pedalşör firarda" nın 4.bölümünü bekliyoruz...

(alfabetik sıraya)
    Teşekkürler Derviş,
    Teşekkürler İso,
    Teşekkürler Kevser,
    Teşekkürler Serkan.

heng bunu beğendi.
  4. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Kevser meraba sen güler yüzlü İnsan'a.
    3.bölümü de bir solukda okudum.Tabi düşüne düşüne.Açıkcası sizlerin Şavşat Karagölüne gittiğinizi bilmiyordum sanırım paylaşmadık yada hızlı bir paylaşım oldu.Bizler,Çağrı ve ben.Sizler kadar şanslı değildik.Seyir olarak aynı keyfi aldığımızdan şüphe duymuyorum lakin,konakladığınız Karagölde bizler konaklama şansı yakalayamadık.Oranın işletmesini alan Atanur adlı şahıs bize o kadar da olumlu yaklaşmadı.diğer tüm kötü yanı ayyuka çıktı.Bizler de iyileştirmek için çokca çaba sarfetmedik.Gölün kenarında yatamadık belki ama Meşeli köyünün bir mahallesi olan göl kenarına yakın bir mahallesinde kaldık.
    Meşeli köyü sizler kadar bizleri de büyüledi.Şafşat'ın çöplüğünü görünce şaşkınlığımızı gizleyemedik.
    Bilmem kaleye çıktınız mı? Kale de şuan için bir kazı çalışması var.IX yy.'da Bagratlı Kırallığı'nca inşa edilmiş,Osmanlılar tarafından da kullanılmışbir yapı.

Yıllarca önce Atlas'ın bir sayısına da konu olan,Karadenize aşık olmama da sebeb.Dehası güzellikdeki Arsiyan Yaylasını görmek ve görmenizi isterdim.Göllerin ortak adı olan Karagöller daha çok burada yer almakda(Kız Gölü,Boğa Gölü,Çimli Göl,Davar Göl,Kulaklı Göl vs.gibi.) Rakım olarak 3000 üzerinde olan bu yayla Bolu Yedigöller misali görülmeye değer ender yerlerden.Teker seçimimiz ve kısıtlı zamandan dolayı biz bu güzellikden de yoksun kaldık.
    Daha nice güzel Keşif ve Kesişmelerde...

Yüreğim ve Sevgimle.

KevSerSeri ve heng bunu beğendi.
  5. sbs

sbs Yeni Üye

Seviye:
    Ellerinize ayaklarınıza sağlık, mükemmel ötesi bir gezi olmuş. Daha güzellerinizi yaşamanızı diliyorum, aklıma bunlardan başka beddua gelmiyor. Tüm ekibinizi kutlarım.

selahattin

KevSerSeri bunu beğendi.
  6. sevinur

sevinur Yeni Üye

Seviye:
    Sevgi ve Selamlar,

Bu güzellikleri izleyince insan birden diyecek bir şey bulamıyor. Hepinize hayran olmamak elde değil, yahuuu hiç mi kavga etmediniz? hep mi böyle güzel şeyler yaşadınız. hani derler ya "hiç birşey göründüğü gibi değildir".
    Aslında gezeceğimiz yeri hiç kimsenin gezi tecrübesini okumadan, görmeden yapmak daha ilginç olur diye düşünüyorum ama siz ve diğer arkadaşlar doğu karadenizi o kadar güzel anlattınızki, karar verdim 22 Eylül de Trabzona uçup, en az sekiz günlük bir tur yapıp, anlatıp, gösterdiklerinizi gözlerimle görmeye.
    Bizden öncekilerin izlenimlerini bilmenin iyi tarafı, oraları gezmek için iştahı kabartıyor. Kötü tarafı bir miktar ön yargıyla gidiyor insan çünki her kişi ayrı tecrübeler yaşar.
    Diyeceğim o ki ne güzel yapıyorsunuz. Çoooookk teşşekkür ederim. Hep böyle kalın!! inanın sizleri seviyorum.

KevSerSeri ve candede bunu beğendi.
  7. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Kevser bir kez daha "ihi" der misin? Çok eğlendim :D

Bu arada fotoğraflar çok güzel; eğlenceli geçmiş demem gereksiz sanırım :)

KevSerSeri bunu beğendi.
  8. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Kevser merhaba,

Harika bir gezi yapmışsınız:in: .İmrenerek izledim ve okudum.Paylaşım,fotoğraflar ve videolar için teşekkürler ediyorum.Geziye katılan herkezin ayaklarına sağlık...

KevSerSeri ve candede bunu beğendi.
  9. Necati Bilgen

Necati Bilgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Kevser hanım , Güzel ülkemizin bu köşesini güzel fotoğrafarla ve güzel anlatımınla bizlere sunduğun için teşekkürler.
    Bu güzellikleri görmek ve gezmek farz oldu. İnşallah gelecek sene İmranlı'dan sonra oraları görmek nasip olur.. Sevgilerimle..

KevSerSeri bunu beğendi.
  10. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    aman allahım ,aman allahım ,aman allahım !!!!!!!:eek: :eek: :eek:
    merhaba kevser, bunlar nasıl manzaralar böyle , nasıl bi doğa. heleki o göl kenarında kamp kurduğunuz yer. videolardan da belli etmişsin oradan ayrılmak istemediğini. gerçekten hayran kaldım doğasına... ama şu çöpleri görünce içim acıdı. ne vicdansız insanlar var ya :(:( yazık günah... :( umarım bu foruma konuyla ilgili bir yetkili de üyedir ve görüyordur manzarayı...

çok teşekkürler bu kareleri bizlere yansıttığın için.... tüm ekibi canı gönülden tebrik ediyorum.....

KevSerSeri bunu beğendi.
  11. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kevser, İso, Serkan ve Derviş beni canevimden vurdunuz. En büyük hayallerimden biri şu Karadeniz Cennetini bisikletle keşfetmek. Gerçi çektiğiniz muhteşem fotoğraflarla bir nebze görmüş kadar oldum ama yetmiyorki... İnanın bugüne kadar okuyupta kıskançlıktan çatladığım sayılı gezilerden biri olmuş bu geziniz. Paylaşımınız için çok teşekkürler...

KevSerSeri bunu beğendi.
  12. msconfig

msconfig Bisikletkolik

Seviye:
    muhtesem gidio gezi, yuzumde hep bir tebessumle baktim fotolara videolara :)
    sicak kanli olusunuz videoya okadar yansimiski izlerken baya eglendim guldum :)
    kevser sesinde pek guzelmis hani :)

bu fotoya bayildim ya

devamini bekliyoruz merakle
    tesekkurler bu guzellikleri paylastiginiz icin :)

KevSerSeri bunu beğendi.
  13. PhysX

PhysX Aktif Üye

Seviye:
    siz gezersiniz de biz alkışlamaz mıyız... alkış smile'ı bulup upload ettim..

Bu size :)

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

14. heng

heng Forum Demirbaşı

Seviye:
    artvin keşfedilmiş durumda sıra geldi Muğla GÖKOVA PEDALLARIMIN ALTINDA projesine ,,, hayata bisikletle atılmak ne kadar güsel...İyi ki de tanışmışım bisikletimle...

Slmlar güzel insan can dede ... anlatılaccak o kadar çok şey var ki siz düşünün yani 2 günlük geziyi 6 günde yazabiliyor kevser.Yaşananları 2 saatte sizinle görüşüp özetini anlatabildik...bizi mazur görün güzel insan CAN DEDE abi ...

Karagöl de yer konusuna gelince biz de orada ücretli kaldık kamp ücreti 5 ytl idi çadır başına.o güzelliğe değdi bu ücret fakat poşalılar bizi rahatsız etmelerine ses çıkaramadı işletme sahibi 2 genç çocuk.Bi de biz tanıdık vasıtasıyla gitmiştik ama Torpil morpil sökmedi yani Can abi...

candede bunu beğendi.
  15. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Tebrik etmekten başka birşey gelmiyor aklıma.Ama aslında her fotoğraf için her cümle için yapacağım yorumlar var ama ne yazıkki o kadar vartim yok :(
    Ama özellikle aklıma takılan böğürtlen mevzusu.İnanıyorumki o böğürtlenleri yemek için mücadele ederken dikenleri fln gözünüz görmemiştir ve böğürtlenlerleri bitirmek için akşama kalacağınızı anlayıp yola devam etmek zorunda kalınca sanki arkada değerli bir eşyanız kalmış gibi gözünüz hep arkada kalmıştır :) Çünkü aynısını bu sene fazlasıyla ben yaşadım.Adana'dan bir misafir getirmiştim ve bol bol böğürtlen yedirmiştim.Onun hayrınamıdır nedir yazın ileride yapacağım mesleği şimdiden geliştirmek için Ordu'nun bir ilçesinde kadastro çalışması yapan bir şirkette bir ay çalıştım.Tahmin edersinizki sabahtan akşama kadar arazide olduk.VE inanın hayatım boyunca en fazla bu sene bu kadar böğürtlen yemişimdir.HAtta abartmıyorum kadastroda çalışmak yerine o böğürtlenleri toplayıp satsam eminim daha fazla paar kazanırdım :D Tam olarak 4 farklı böğürtlen çeşidi tanıdım.Bir çeşidi benim gördüğüm en büyük dut tanesinden daha büyüktü.(Kahretsin bir fotoğraf bile çekemedim) Ama bir yayla böğürtleni vardı amanın o kadarmı tatlı olur.Hiçmi arasında ekşi olmaz.Ama ne yazıkki böyle tatlı anlar kısa sürüyor tabiki.Çalışmak gerek ölçmek gerek :ci:

Tekrardan tebrik ediyorum sizleri.Uzun turlarınızın devamını diliyorum.....

16. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Şavşat-Karagöl'den bahsettim baya ama demek Borçka Karagöl ile karıştı Can... Çünkü biz Borçka'ya gidemedik ama Şavşat'takine mutlaka gidin muhteşem demiştim...

Bu arada Kale'nin içine girip gezme imkanımız olmadı. Verdiğin ayrıntılar için çok teşekkürler...

Merhaba Sevinur...

Elbette ki turda tatsızlıklar oluyor. İnsanlar yorgunluğun etkisiyle istemeden birbirini kırabiliyor. Önemli olan tura gölge düşürmeden bizlere yakışır şekilde sorunları çözümlemek. Ha biz bunda ne kadar başarılı olabildik, tartışılır... Ama turumuzun her şeye rağmen muhteşem geçtiğini hala söyleyebiliyorsam, aklımda tartışmalar değil manzaralar, güzel diyaloglar kaldıysa biz bunu başardık diyebilirim... hşç...

Ehhe yapma yaw. :eek: Bak şimdi oturduğum yerden oruç oruç meşgul ettin aklımı. Benim bildiğim 2 çeşit börtlek var. Biri o yediğimiz diğeri de senin bahsettiğin dut kadar olan... Oy oy oy o ne lezzettir öyle. Ama şu çok tatlı dediğini bi denemek lazım... :rolleyes:

17. sadeceA

sadeceA Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar sizleri sevgiyle kucaklıyorum.gezinizi başından beri takip ediyorum,duygularımı ifade etmeye kelime bulamıyorum.içinizdeki sevgi ,güç ,inanç daim olsun, yüreğinize sağlık.Sevgilerimle...

18. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    fazla söze gerçekten gerek yok sadece phsycx in alkışlarından göndersek içimz dekilere tercüman olur herhalde

19. Süleyman Şatır

Süleyman Şatır Bisikletkolik

Seviye:
    Kevser, İso, Serkan ve Derviş, sizleri canı yürekten tebrik ediyorum... Harika bir tur olmuş... Fotoğraflar, videolar harika... Keşke ben de bu gezide olsaydım dedirten bir gezi... Bu güzellikleri gidip görmek, o gölün kenarında kamp kurmak, gölün kenarında kahvaltı yapmak şu anda benim de hayallerimi süslüyor... Çok teşekkürler...

20. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Keşke diye diye bir hal olduk bütün bisikletçiler... Neyse ki Gökova projesi biraz da olsa hasretleri dindirecek Süleyman Abi... ;)

Bir çok bisikletçi orada tanışıp, kaynaşıp, birlikte pedallayıp, muhabbet ortamımız olacak... :) grz, hşç...

Süleyman Şatır bunu beğendi.